#14 Fatih Akyel | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
1599500536749.png

Urfa-Elazığ maçında bu adamı gördüm.Ne ayak derken spiker Ümit Özat'ın yardımcısı dedi.Foruma girdim konusunu bulamadım,açayım dedim.

Futbola Karagümrük semtinin takımı Altınay'da başladı ve oradan Galatasaray altyapısına transfer oldu. 1996-97 sezonundaGalatasaray'da A takım kadrosuna yükseldi. Galatasaray'da ilk golünü FC Sion karşısında atan Fatih Akyel, ilk iki sezonunda hem savunmadaki performansı hem de attığı sürpriz gollerle teknik direktör Fatih Terim'in gözdelerinden biri oldu.

2000-01 UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçında Real Madrid karşısında Galatasaray'ın 2 asistini yaparak Avrupa'da sesini duyurdu. Türkiye Millî Futbol Takımı'nın 2002 FIFA Dünya Kupası'nda 3. olan kadrosunda yer alan Akyel, aynı zamanda şampiyona süresince tüm maçlarda 90 dakika oynayarak bir ilke de imza atmıştır. Kariyeri boyunca Galatasaray, Fenerbahçe, Real Mallorca,PAOK FC ve Trabzonspor formalarını giydi. 64 defa millî formayı giyen oyuncu defansın sağında görev yapmaktadır.

Trabzonspor'da Teknik Direktör Ziya Doğan ile anlaşmazlığa düşerek kadro dışı bırakılan Fatih Akyel, 2007 Ocak ayındaGençlerbirliği'ne transfer oldu . 2007-2008 sezonunda Kasımpaşaspor ile anlaştı. 2008-2009 sezonu ara transferde Kocaelispor ile anlaştı. 31 0cak 2010'da Türkiye 2.lig ekiplerinden Tepecikspor ile 2 yıllık sözleşme imzalayarak bu kulübe transfer olmuştur.

Süper Kupa ve Şampiyonlar Ligi'ndeki Real Madrid maçlarında yaptığı 3 asistle bilinir.

Real Madrid Altın Gol Jardel - YouTube

Galatasaray-Real Madrid 3:2 Hasan Sas,65 (2:2) - YouTube

Galatasaray-Real Madrid 3:2 Jardel,75 (3:2) - YouTube

Kasımpaşa'nın 2007-2008 sezonunda Fenerbahçe'ye konuk olduğu maçta Fenerbahçe taraftarlarını 6 işareti ile selamlamıştır.Geçenlerde Beyaz Futbol'da pişkin pişkin "Küçükken Galatasaray'lıydım" demiştir.

gdNPpK7.png

Son düzenleme:
Yeteneği 100'se kişiliği 0'dır. Zamanın tribün gruplarından Yürüyedur bu kişiye tepki gösterdiği için de ua'cılar tarafından statdan aforoz edilmiştir.

Eski futbolcu Fatih Akyel, TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele veren Zonguldak Kömürspor’un yeni teknik direktörü oldu.

DVjC_5JXkAEXj79.jpg

Üst Alt