14 Mayıs 2006 Denizli Zaferi - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

14 Mayıs 2006 Denizli Zaferi

Cevap: 14 Mayıs 2006 Denizli Zaferi

O zamanki feneri kadrosuyla bizim kadro arasında baya bi fark vardı ama o ruh bize şampiyonluğu getirdi.Bizim şimdi transferden önce o ruhu geri getirmemiz lazım.Görünen köy klavuz istemez büyük ihtimalle önümüzdeki sezon fenerin de bjknin de kadrosu bizimkinden daha iyi olacak.

O zamanki feneri kadrosuyla bizim kadro arasında baya bi fark vardı ama o ruh bize şampiyonluğu getirdi.Bizim şimdi transferden önce o ruhu geri getirmemiz lazım.Görünen köy klavuz istemez büyük ihtimalle önümüzdeki sezon fenerin de bjknin de kadrosu bizimkinden daha iyi olacak.

ne alaka bekle gör :)

ne gündü be evde yerimde duramıyordum kalpten gidicektim o son dakikaların geçmesini beklerken

Rakibimiz yine bir şekilde bu maçıda bağlar demiştim maç öncesinde inançsızca maçı herzaman izlediğim koltuğuma oturdum sakin sakin izliyorum.İlk yarı bitti aklıma 2001 deki Samsun Fener maçı geldi ogünde bir kumpasa getirip almışlardı umutlanma gerek yok dedim neyse artık bizim maçın sonlarına doğru Melih Gümüşbıçak "Cihannnnnn cihannnnnn ve Denizliden gool haberi geliyoooooooooor dediği an gözlerim doldu yere diz çöküküp kalmıştım.Hasan bir yerde ağlıyor Mondragon bir yerde ağlıyor spiker bile sesi titriyor tribünleri gösteriyor herkes sarmaş dolaş ağlıyor Adnan Polatı gösteriyor okadar rahat ki ben demiştim der gibi bakıyor Allahım O Bülent Tulunun çocuklar gibi dudkalrını bükerek ağlaması beni benden almıştı ama bizim maç bitmiş Denizlideki maç bir türlü bitmemşti kanal değiştirip 16 dakıkayı görünce bitmeyecek böyle demiştim.Denizlide golü yiyince Son dakikalara yüreğim dayanmamıştı gittim arka odaya yere kapaklandım çıldırıyorum bitmiyor diğer maç bir türlü bitmiyor bitmiyor ya bitmiyorrrr anlımdaki damarlar fırlayacak gibi olmuştu hissediyordum artık bunu Yalvarıyorum Allah a bizim hakkımızdı sende biliyordun hakedene vereceğine inanıyorum nolursun diye dualar ediyordum ki babam şampiyoooooooooooooooooooooooooooooooooon diye bağırmaya başlayınca kapıları tekme tokat aça aça salona gitmiştim babamla sarılmışım hayatımda ilkkez garip bir şey hissederek ağlıyorum hemde Babamın yanında bunun içinde sevinç gözyaşları vardı ,bunun içinde elle kolla atılan gollerin hıncı vardı , bunun içinde ceza sahası dışında faul bile olmayan pozisyonda çalınan penaltı düdüklerinin acısı vardı,bunun içinde o bahsi geçen hindinin sahibine binmesi vardı bambaşka bir pskoloji bambaşka akan göz yaşları vardı...Sonrasını gerçekten hayal meyal hatırlıyorum ama o kafayla beni kutlamalara evdekiler şehir merkezine yollamamaya kalkıştılar kapıları kitlediler çünkü gerçekten aklımı kaybetmiş gibiydim ne yapıcağım hiç belli olmazdı ki bunda nekadar haklı olduklarını balkondan atlayarak gitmemle kanıtladım zaten.(Allah tan o dönem 2. katta oturuyorduk)

Öyle işte.

O heyecanı tekrar yaşadım gözlerim doldu :)

Vay be her kes yaşamış bu galibiyyeti, sevinçten ağlamış, kutlamalar yapmış.Ben 10 yaşımdaydım o zaman Galatasaraylı değildim ne büyük şanssızlıktır bu ya:( Ama 24 TVde "Güzel oyun" programında izlerken ağlıyordum "keşke ben de o zaman Galatasaraylı olsaydım" diyordum.:sad007:

Vay be her kes yaşamış bu galibiyyeti, sevinçten ağlamış, kutlamalar yapmış.Ben 10 yaşımdaydım o zaman Galatasaraylı değildim ne büyük şanssızlıktır bu ya:( Ama 24 TVde "Güzel oyun" programında izlerken ağlıyordum "keşke ben de o zaman Galatasaraylı olsaydım" diyordum.:sad007:

Bende hiiiçbişey hatırlamıorum.

bir uefa finalini bir de şu maçı izlerken gözlerim dolar,tüylerim diken diken olur.

16 dakika geçmek bilmedi. Özellikle Fener'in bir topu direkte patlamıştı o zaman çok heyecanlanmıştım

14mayis.jpg

maç bittiğinde fenerli komşumuz bayılmıştı hastaneye götürmüşlerdi :asd:

[video=youtube;yTb3gjK0M_I]https://www.youtube.com/watch?v=yTb3gjK0M_I&feature=related[/video]

şevkimi yitirdikçe bakarım. bu sene çok ihtiyacım oldu.

5 sene geçmiş. ama takım zamanla birlikte ilerleyemedi. inşallah bu anlamlı güne bir anlam daha katarız ünal aysal ile

Cevap: 14 Mayıs 2006 Saat 20:45 Şampiyon Galatasaray

Büyük kızım o zaman 2 yaşındaydı. Gürültüme uyandı. Doyasıya kutladık...

4vfuap.jpg

Tarihe dikkat. ;) Kızım da o gün ilk kez Galatasaray 'lı oldu.

16 DAKİKA, 16. ŞAMPİYONLUK

Galatasaray 2005-2006 sezonu boyunca Fenerbahçe’yi soluk soluğa kovalamıştı. Son haftalara girilirken de yakalamıştı. İki takım son haftada aynı puandaydılar. Ancak ligin son maçı öncesinde hem ikili averaj hem de normal averaj Fenerbahçe’nin lehineydi. Yani Fenerbahçe’nin son hafta oynayacağı Denizli deplasmanında puan kaybetmesi gerekiyordu.

Galatasaray Ali Sami Yen’de Kayserispor’u 3-0 yenmişti. Son dakikalarda Denizli’den gelen gol haberiyle Fenerbahçe’nin mağlup olduğu da anlaşılmıştı.

Ancak İstanbul’daki maç bittiğinde Denizli’deki maçın oyundaki duraklamalar nedeniyle tam olarak 16 dakika uzadığı haberi de gelmişti. Ve sancılı bekleyiş başlayacaktı. Gerilim üst düzeydeydi. Bu arada Fenerbahçe Denizli’de bir gol atınca gerilim daha da yükselecekti. Ve o 16 dakika tam 16 asır gibi Ali Sami Yen’in üzerinden ağır ağır geçecek, ardından da Denizli’deki maçın 1-1 bittiği haberi Mecidiyeköy'e bir bomba gibi düşecekti. Sarıyla kırmızıyla alnımızın akıyla...

Çok heyecanlı anlardı. Denizli'de stad'da izleyen biri olarak ayrı bir hatırası vardır bende...

Üst Alt