14 Mayıs 2006 Denizli Zaferi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

14 Mayıs 2006 Denizli Zaferi

14 Mayıs 2006 Saat 20:45 Şampiyon Galatasaray

ŞAMPİYON GALATASARAY

aspo.jpg

Ali Sami Yen'de tribünler tıklım tıklım dolmuş, herkes hepbir ağızdan 'Şampiyon Galatasaray' diye bağırıyordu... Sezon başından beri büyük emekler vererek yarışı son haftaya kadar başa baş götüren sarı - kırmızılı futbolcular, krallar gibi sahaya çıkıyor, tüm tribünleri şampiyon olmuş edasıyla selamlıyor, yer - gök adeta 'sarı - kırmızı' diye inliyordu... Tribünler inanmış, futbolcular tek yürek olmuştu. Herkesin içindeki o küçük umut kıvılcımı dakikalar ilerledikçe büyük bir yangına dönüştü...

4. dakika da Hasan Kabze'nin direkte patlayan şutuyla ayağa kalkan Galatasaraylı taraftarlar, 18'de Hasan Şaş'ın güzel ortası, Iliç'in enfes kafa vuruşuyla gelen o güzel golle, adeta kendilerinden geçti. Şampiyonluğa bir adım daha yaklaşan Galatasaray'ın, bedeni Ali Sami Yen'de savaşıyor, kalbi Denizli'de atıyordu. Hele bir de ilk yarı üstünlükle kapanıp, Denizli'den 'çıt' çıkmayınca, heyecan ve coşku daha da arttı.

Şaş'tan iki asist

Gerets, son haftaların suskun golcüsü Necati Ateş'i yedeğe çekerek, Beşiktaş maçının son saniyede üçlük atan kahramanı Hasan Kabze'yi ilk 11'e koymuş, sakatlanan Song'un yerine de iyileşen Orhan Ak'a şans tanımıştı. Beşiktaş maçının bir diğer yıldızı Sabri sağ kanatta yine varını yoğunu ortaya koyuyor, bu sezonun gerçek kahramanı Hasan Şaş ise her hareketinde oyuna ağırlığını koyuyor, ibreyi takımının lehine çeviriyordu. Iliç'e yaptığı asistle 'alda at' diyen Hasan, ikinci devrenin hemen başında da bu kez Sabri'ye benzer bir serviste bulundu. 49'da Hasan'dan aldığı pasla ceza sahasına doğru yönelen Sabri, sert bir vuruşla kaleci Ivankov'u avlayarak takımını 2 - 0 öne geçirdi.

Bu golle tribünler biraz olsun rahatlıyor, kulaklar tam anlamıyla Denizli'ye çevriliyordu. 60'lı dakikalar şampiyonluk şarkılarıyla geçerken, 70'lere gelindiğinde adrenalin sağlık sınırlarını zorluyor, kalpler durma noktasına geliyordu. Son 20 dakikada sanki zaman duruyor, ne Ali Sami Yen'de oynanan maçta, ne de göz ucuyla seyrettiğimiz Denizlispor - Fenerbahçe maçında saniyeler ilerlemek nedir bilmiyordu.

İnanılmaz sahneler

Bir dakika içinde önce Hasan Kabze, kaleciyle karşı karşıya kalıp kaçırınca tribünler ayağa kalkıyor, sonra Denizlispor golle burun buruna kalıp atamayınca ahlar, vahlar içinde saçlar başlar yolunuyordu. Maçın 78. dakikasına gelinip saatler 20:45'i gösterdiğinde, Galatasaray ikinci başkanı Adnan Polat'ın da dediği gibi gerçekten de takımı şampiyondu. Ama geçmek bilmeyen son 12 dakikayı, şeref tribünündeki Sayın Adnan Polat bile heyecandan nabzını tutarak izleyebildi.

85'te gecenin yıldızı Sabri muhteşem bir gol daha atıp skoru ilan ederken, Ali Sami Yen'de 89. dakika yaşanırken, Denizli'den gelen gol haberiyle tribünler adeta sahaya döküldü. Hasan Şaş başta olmak üzere diğer futbolcular maçı bile bırakıp, sevinçten sağa sola koşuşmaya başladı. İşte bu andan itibaren Ali Sami Yen'de duran hayat, Denizli'deki maçın bitiş düdüğüne kadar büyük bir coşkuyla yaşandı. Galatasaray haftalardır sürdürdüğü amansız takiple son 90 dakikada hak ettiği şampiyonluğu kazanarak sezonu noktaladı.

[video=youtube;6tbMeULFufk]https://www.youtube.com/watch?v=6tbMeULFufk[/video]

:D:D

Cevap: 14 Mayıs 2006 Saat 20:45 Şampiyon Galatasaray

Biz arkadaslarla Denizli - fb macini izlediydik. Bizim burda cami'nin orda bir gencler odasi var. Orda büyük ekran tv felan var ve oturmak sohbet etmek icin yer. Hep beraber bjk, fb ve Galatasaray'li arkadaslarla izlediydik maci. Benim fb'li bi arkadas; fb sampiyonlugu kaybetsin bjk'li olucam dediydi. Sözünü tutmadi ama, klasik fb'li iste. :asd:

Denizli öne gectiginde orayi yiktik resmen. Sevinirken bir arkadas yaralanmis benim yüzünden. :D Fb'nin golünden sonra ama tuhaf oldum elim ayagim acayip titrediydi, kalbim duracakti sanki. Macin son anlarina stresten bakamadim. Disariya ciktim ve biraz gezdim, macin bitmesini bekledim. Mac bittikten sonra Galatasaray'li arkadaslarla Almanya sokaklarinda sampiyonlugu kutladiydik. :asd: :D

Biz arkadaslarla Denizli - fb macini izlediydik. Bizim burda cami'nin orda bir gencler odasi var. Orda büyük ekran tv felan var ve oturmak sohbet etmek icin yer. Hep beraber bjk, fb ve Galatasaray'li arkadaslarla izlediydik maci. Benim fb'li bi arkadas; fb sampiyonlugu kaybetsin bjk'li olucam dediydi. Sözünü tutmadi ama, klasik fb'li iste. :asd:

Denizli öne gectiginde orayi yiktik resmen. Sevinirken bir arkadas yaralanmis benim yüzünden. :D Fb'nin golünden sonra ama tuhaf oldum elim ayagim acayip titrediydi, kalbim duracakti sanki. Macin son anlarina stresten bakamadim. Disariya ciktim ve biraz gezdim, macin bitmesini bekledim. Mac bittikten sonra Galatasaray'li arkadaslarla Almanya sokaklarinda sampiyonlugu kutladiydik. :asd: :D

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ne gunlerdı ya .Kelımeler yetmez anlatmaya.

[video=youtube;c2ytBIr469k]https://www.youtube.com/watch?v=c2ytBIr469k&feature=related[/video]

Vay be hic unutmam Galatasaray in her basarisindan sonra sinirlendirdigimiz bir kuzenim vardi . Adamin icine yer etmisti ve o gun GS nin elinden sampiyonlugu alacaklardi kaybetme gibi bir ihtimali dusunmemisti . Internetten yazilar cikarmis kagitlar ayarlamis bize gelmisti . Mac oncesi dayanamayip alayli bir tonla onlari gosterdi hehe ben de bunlari yapicaktim vs diedi zavallicik espriler de hazirlamisti . Ama sonra cocuk sonra mi ne oldu Sonra isler sarpa sardi sonra kurallar cignendi sonra hesaplar bozuldu sonra kurtlar kan kokusu aldi sonra kavga buyudu ve hizlandi cunku anneler cocuklariyla beraber atese atladi ...

radyodaki spikerin appiah diye bağırdığı an kalbim durmuştu sanki :)

Denizli'den gol haberi gelince yaşadığım sevinci, bizim maç bittikten sonra Fenerbahçe'nin kalan sürelerini izlerken ki ettiğim küfürleri ve maç sonu yaşadığım şampiyonluk sevincini nasıl unutabilirim ki. :)

2045-saati-bir-fenerlide-23391.jpg

[video=youtube;wsMtfr_9otU]https://www.youtube.com/watch?v=wsMtfr_9otU[/video]

:eek: :p

Bursa Atatürk stadı'ndaydım Bursaspor şampiyonluk kutlamaları vardı (2. Lig)radyodan bizim maçı ardından fb maçını dinledik..Şampiyon olunca bütün tribün bilmemne fener olamazsın şampiyon diye bağırdık :)

Cevap: 14 Mayıs 2006 Denizli Zaferi

97c93222.jpg

Adaletsizliğe vurulan en acı tokat.Adaletin sözlükteki karşılığı olması gereken gün.​

Cevap: 14 Mayıs 2006 Denizli Zaferi

Tarihin en anlamlı en hakedilen şampiyonluğu.Kaybedenin ve kazananın ağladığı ilk Şampiyonluk.

Üst Alt