14 Mayıs 2006 Denizli Zaferi - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

14 Mayıs 2006 Denizli Zaferi

Cevap: 14 Mayıs 2006 Denizli Zaferi

Bir hafta öncesinde İnönü deplasmanıyla da devam eden inanmışlığın şampiyonluk yoluydu bu..

Maçtan önce bizim yenmemizi isteyenler, "Zalad gelsin sizi kurtarsın!" nidalarının ardından Hasan Kabze'yi tanıdılar.

O gün inanmıştım şampiyon olucağımıza ve o maç ta bu şampiyonluğu unutulmaz kılan başka bir kısımdı resmen.

Ama 14 mayıs 2006 günü geldiğinde o bekleyiş o 16 dakika resmen 16 yıl gibiydi..

Kapalıda olsun, stadtan sonra olsun, tanımadığımız tonla insanla kaynaşıp duygu seline kapıldığımız nadir günlerdendi.

Unutulmaz..

Ömrümden epey bi sene çaldı o 16 dk olayı ile

[video=youtube;c2ytBIr469k]https://www.youtube.com/watch?v=c2ytBIr469k&feature=related[/video]

3:35 e dikkat Mehmet Helvacı da orada

Şampiyonluk, Cihan 'ın topu kontrol edemediği bir anda tribünlerden gelen uğultuda,

Şampiyonluk, Mondi 'nin Hasan 'ın göz yaşlarında,

Şampiyonluk, Melih Gümüşbıçak 'ın ağlamaklı sesinde,

Şampiyonluk, fazla umudu olmayan bizlerin "acaba?" larında,

Şampiyonluk, izafiyet teorisi örneği bir vicdansız 16 dakikadaydı;

16ncı şampiyonluğumuz tekrardan hepimize kutlu olsun. Ki 17nci den de diğer 15 nden de daha değerlidir hepimiz için. ;)

Hiç bir ümit taşımazken ve maçları izlememeyi düşünürken,içimden gelen bir sesle bir anda kendimi kahvede Fener-Denizli maçını izlerken bulduğum o muhteşem gece.Maçın bitiminde kendimi dışarı atmış ve 1 saat boyunca sokaklarda aptal aptal dolaşmış,kendime gelememiştim.:)

Fenerlileri dövdüğümüz günün gecesidir. Şampiyonluk üstüne iyi gitmişti.

sampiyonluk gitti deyip izlememistim bu maci evde öyle takiliyordum ama gözümde hep kanallarin kösesinde mac skorlarindaydi. bizim mac bitti. 3 0 kazandik ama fener maci hala duruyor ulan diyorum bu mac niye bitmiyor, iste sonra yine heyacandan sürekli kanallari degistiriyorum o zamanda galiba star da popstar yarismasi var. oyalanmak icin onu actim. popstarin sunucu 2005 2006 sezonunun sampiyonu Galatasaray dedi ben havalara zipladim evi yikiyorum müthis bi sampiyonluktu asla unutamam o günü

btgpg8wq31dnnbphr.jpg

askerdeyim şafak 3 diyorum o gece :)

bölük komutanı fenerli :D

maç bitti..

ben bunun kapısına bi tekme :lol:

:lol::lol::lol:

şaka bi yana 15 mayıs günü fenerli uzmanların hiç biri gelmemişti..

çocuk hasta,lastik patlak,kaydım düştüm,yandım bittim sıralı bahaneler işte :lol:

Rakibimiz yine bir şekilde bu maçıda bağlar demiştim maç öncesinde inançsızca maçı herzaman izlediğim koltuğuma oturdum sakin sakin izliyorum.İlk yarı bitti aklıma 2001 deki Samsun Fener maçı geldi ogünde bir kumpasa getirip almışlardı umutlanma gerek yok dedim neyse artık bizim maçın sonlarına doğru Melih Gümüşbıçak "Cihannnnnn cihannnnnn ve Denizliden gool haberi geliyoooooooooor dediği an gözlerim doldu yere diz çöküküp kalmıştım.Hasan bir yerde ağlıyor Mondragon bir yerde ağlıyor spiker bile sesi titriyor tribünleri gösteriyor herkes sarmaş dolaş ağlıyor Adnan Polatı gösteriyor okadar rahat ki ben demiştim der gibi bakıyor Allahım O Bülent Tulunun çocuklar gibi dudkalrını bükerek ağlaması beni benden almıştı ama bizim maç bitmiş Denizlideki maç bir türlü bitmemşti kanal değiştirip 16 dakıkayı görünce bitmeyecek böyle demiştim.Denizlide golü yiyince Son dakikalara yüreğim dayanmamıştı gittim arka odaya yere kapaklandım çıldırıyorum bitmiyor diğer maç bir türlü bitmiyor bitmiyor ya bitmiyorrrr anlımdaki damarlar fırlayacak gibi olmuştu hissediyordum artık bunu Yalvarıyorum Allah a bizim hakkımızdı sende biliyordun hakedene vereceğine inanıyorum nolursun diye dualar ediyordum ki babam şampiyoooooooooooooooooooooooooooooooooon diye bağırmaya başlayınca kapıları tekme tokat aça aça salona gitmiştim babamla sarılmışım hayatımda ilkkez garip bir şey hissederek ağlıyorum hemde Babamın yanında bunun içinde sevinç gözyaşları vardı ,bunun içinde elle kolla atılan gollerin hıncı vardı , bunun içinde ceza sahası dışında faul bile olmayan pozisyonda çalınan penaltı düdüklerinin acısı vardı,bunun içinde o bahsi geçen hindinin sahibine binmesi vardı bambaşka bir pskoloji bambaşka akan göz yaşları vardı...Sonrasını gerçekten hayal meyal hatırlıyorum ama o kafayla beni kutlamalara evdekiler şehir merkezine yollamamaya kalkıştılar kapıları kitlediler çünkü gerçekten aklımı kaybetmiş gibiydim ne yapıcağım hiç belli olmazdı ki bunda nekadar haklı olduklarını balkondan atlayarak gitmemle kanıtladım zaten.(Allah tan o dönem 2. katta oturuyorduk)

Öyle işte.

Hocam sabah sabah ağlattın beni ya :(

Çok samimi arkadaşımın düğünü vardı. Umudumuz az ya, düğüne gittik:( Masada kulağımda cep telefonunun radyosu.

Şaka maka ilk yarı Fener atamadı. Son dakikalara geliniyor yavaş yavaş. Rakı kadehleri daha hızlı boşalmaya başladı. Bizim maç bitti. Heyecandan iki eliminde baş parmakları avuç içine doğru kilitlendi. Tansiyon yerlerde demek ki. Rakı bardağını tutamıyorum. İki elimle tutup içiyorum.

Geçmedi abi 16 dakika. Geçmedi.

Bazı şeyler vardır sizi duygulandırır. Zamanla o anları düşünürken yada tekrar izlerken artık duygunuz azalır. Hiisettikleriniz normale döner.

Hasan Şaş'ın saha içinde ağlama görüntüleri benim için hiç bir zaman normale dönmedi. Aynı hissiyat hala devam ediyor. Her gördüğümde yada düşündüğüme şu an olduğu gibi ağlarım.

Bütün maçları kazanıp +200 averajla ligi bitirsek bu kadar haz alamam bi şampiyonluktan

Üst Alt