14 Yaşında Sahada: Mustafa Kapı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

14 Yaşında Sahada: Mustafa Kapı

4ce1c6f450b64052a4e9854e3a3e1dbb.jpeg

Levski Sofya maçının en çok konuşulan isimlerinden biri 14 yaşındaki Mustafa Kapı'ydı. İlk kez Galatasaray A takımıyla sahaya çıktı. Mustafa, karşılaşma sonrası GSTV'de soruları yanıtladı.

Mustafa, "Bugün benim için özel bir gün. Jan, Ayhan ve Orhan hocama bu gururu yaşattıkları için teşekkür ediyorum" dedi. GSTV muhabiri Deniz Gülen'e "Abi şu anda bile çok heyecanlıyım" diyen Mustafa, "Bu formanın hakkını vermeye çalışacağım" diyerek sözlerini noktaladı.

LEVENT NAZİFOĞLU: ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN
"Öncelikle sakat vermediğimiz için mutluyuz. Antrenmanda bile bir takım yenildiğinde üzülüyorum, o yüzden galip geldiğimiz için mutluyum. Tüm oyuncularımızın hazır olduğunu görmek güzel. Son dakikalarda Mustafa Kapı'nın oynadığını da görmek güzeldi. Allah yolunu açık etsin çocuğumuzun. Bizler için her şey olumlu gidiyor."

SİNAN GÜMÜŞ: BÖYLE DEVAM EDERSE...
"Bulgarisitan Ligi'nde ilk sıradaki bir takıma karşı oynadık. Hiç de kolay değildi. Mücadele ederek ve iyi oynayarak kazandık. Mustafa Kapı'nın bugün sahada olması önemliydi. Böyle devam ederse çok başarılı olabilir. Bu oyuncular arasında ben de 'abi' oldum...

PORTAL HABERİ

17 yasinda seni hazir gormek istiyoruz Mustafa. Zamaninda Emre Belozoglu'nu hazir etmistik, insallah simdi de seni ederiz ve takimimiza kazandiririz. Yolun acik olsun ve iyi calis.

Cocuk daha 14 yasinda beyler siz iyimisiniz? Bu hali daha hormonlari devreye girmenis hali. 18-20 yas aralari belli olur.

Calistigi surece vucudu guclenecek boyuda uzar muhtemelen

Sent from my iPhone using Tapatalk

Son düzenleme:
bütün yabancı twitter spor sayfalarında haberi var bunun.

bu kadar ilgi çekmesi nedeni A takımla çıkması heralde. geçendede 13 yaşında celticli oynamıştı ama u20 idi galiba o

Fiziği zayıf diyenlerin kafasının içinde bulgur pilavı mı var ?

Baksen daha evli de değildir çoluk çocuğu da yoktur bu delikanlının..

yeni geldim gördüm yazdığını da senin gibi gerizekalı mallara açıklama yapmakla uğraşmadım

top sürmesini bilmeyen, pas vermesini bilmeyen, şut atmasını hiç bilmeyen 1 adamı sırf genç diye süper oynuyor diyecek değildim aptal herif

burası böyle tuhaf bir ülke

Mesela gençsin hiç yeteneğin olmasa bile senelerce oynayabilirsin Galatasarayda.
Örneklemek gerekirse Sabri Efendim Aydın Yılmaz emre çolak ne oynadı kaç yıldır ne katkı verdi 0
Ama yaşı genç alışık değiliz bu yaşta çocukları görmeye 2 maç oynadımı oldu diyoruz sonra vay efendim evlat hırsız şerefsiz diyoruz..

Oynasın kaptan olsun başarılı olsun çok isterim ama daha 1 maçla fiziği iyi tekniği çok iyi dememeliyiz..Al işte sinan gümüş öve öve bitiremedik hali ortada...

Sabırlı olmalıyız bakın muhammet vardı beşiktaşta barcelona istiyordu şimdi alan yok 1 maçla övmemeli 1 maçlada yerin dibine sokmamalıyız.Ama ben futbolcudan anlarım aha işte olucak cocuk diye iddalı yorumlar yazanlar yarın bir gün patlarsa bu iş ondan sonra ölü taklidi yapmasınlar..
Öncelikle gençlere şans verilmesi iyi ama onlarda bu şansları iyi değerlendirsinler A takıma çıkar çıkmaz saçlarını başlarını değiştirene kadar fazla antrenman yapsınlar özel program alsınlar hocalarından ama bizde farklı işliyor sistem yeteneksizde olsa eğer torpil çevre vs vs yada şans bal varsa bir insanda doğuştan sabri gibi milyonların başına musallat olabiliyor..

Ne güzel şey değil mi?
14 yaşında ya harika bir duygu olsa gerek..
Allah yolunu açık etsin,
Bu olay kaliteli bir transfer kadar sevindirmelidir taraftarı..
Özel bir olay..

Hakan Delikanlı isen cevap verirsin bunun altında kalmazsın.

O kadar mısır attım tavaya israf olmasin

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafa Kapi ismini bir kac aydir duyuyordum, cok olaganüstü ve özel yetenek gibi duruyor. Riekerink´in niyeti iyi, ancak bu yasda cok fazla pohpohlanan genclerin sonu iyi olmuyor. 14 yasinda "ben oldum" havasina girdigin an, herkesden yetenekliyken, futbolcu bile olamazsin belki.

Bir kac gün önce bu Wonderkid olaylarindan bahsetmisdim. Nikon Jevtic vardi, hayatimda gördügüm en iyi genc yeteneklerden bir tanesiydi. Mustafa Kapi ile ilgili izlediklerimden de cok daha iyidi. Dünyada büyük yildiz adayi olarak konusuldu hep, soy isimini El Maestro olarak degistirmesine kadar gitti. Dünyanin en iyisi olacak, felan filan derken, bugün 23 yasinda Avusturya Landesliga´da oynuyor.

dikkatli olmak lazim...

Üst Alt