Koronavirüs Hakkında Önemli Bilgiler

Şüphelendiğiniz durumlarda 184'ü arayın!

140journos

YouTube

YouTube

YouTube

Özellikle plaza insanlarının günümüzde hayali olan kafe açma olayının arka yüzü anlatılmış.

Gerçi anlatılan bölgeler biraz uç örnekler ama mevzunun dışarıdan basit gözüktüğünün canlı örnekleri var.

Kanal
140journos

Moderatör tarafında düzenlendi:
Doruk Ata TANRIVERDİ Bugün kadınların ve çocukların tüketim çılgınlıklarından bahsettik ya.

Bu kafe olayında da bir manyaklık var.

Videoda da bahsetmişler biraz abartı bir yorum olmuş ama bugün kahve yapma dersi veren adam 3 yıl önce 3'ü bir arada içiyordu demişler.

Bu nasıl bir algı yönetimi yav hakkaten insanın aklı almıyor.

abi çok iyi ya özellikle rus uçağı muhabbeti çeviren ve sigara içene koptum..o adamlarla muhabbet etmek isterdim

Son düzenleme:
@Doruk Ata TANRIVERDİ Bugün kadınların ve çocukların tüketim çılgınlıklarından bahsettik ya.

Bu kafe olayında da bir manyaklık var.

Videoda da bahsetmişler biraz abartı bir yorum olmuş ama bugün kahve yapma dersi veren adam 3 yıl önce 3'ü bir arada içiyordu demişler.

Bu nasıl bir algı yönetimi yav hakkaten insanın aklı almıyor.
Üstat kahve kültürümüz çok gelişti.. Sokaktan 10 tane adam çevirsek, en az yarısı kahve çeşitleri hakkında en az 10 dk sohbet edebilir.

Lise yıllarında hatırlarım, her öğrenci paket paket 3-1 arada diye ettiğimiz hazır kahvelerden alırdık.. Ama şimdi bir filtre kahve makinesine 50-60 lira gibi cüzi ücretler ile sahip olabiliyorsunuz. Zaten makineye bile gerek yok french press ile bile yapar olduk..

Neyse 3-1 aradan nasıl bu duruma geldiğimizin cevabı yaşam şartlarımızın değişmesiydi..

Bunun somut örneği ve ilginç tarafı ise Nescafé üreticisi Nestle’nin Karının 2017 yılında %16 azalmış olması.. Daha ilginci ise Nescafe 5 yıldır planladığı satış rakamına ulaşamıyor..

Kaynak

Üstat kahve kültürümüz çok gelişti.. Sokaktan 10 tane adam çevirsek, en az yarısı kahve çeşitleri hakkında en az 10 dk sohbet edebilir.

Lise yıllarında hatırlarım, her öğrenci paket paket 3-1 arada diye ettiğimiz hazır kahvelerden alırdık.. Ama şimdi bir filtre kahve makinesine 50-60 lira gibi cüzi ücretler ile sahip olabiliyorsunuz. Zaten makineye bile gerek yok french press ile bile yapar olduk..

Neyse 3-1 aradan nasıl bu duruma geldiğimizin cevabı yaşam şartlarımızın değişmesiydi..

Bunun somut örneği ve ilginç tarafı ise Nescafé üreticisi Nestle’nin Karının 2017 yılında %16 azalmış olması.. Daha ilginci ise Nescafe 5 yıldır planladığı satış rakamına ulaşamıyor..

Kaynak
Kahveyi çok severim ama bu kadar popülerleşince soğudum. En iyisi kağıt filtredir bu arada tavsiye ederim.

Nescafe'yi yıllarca kahve diye satıp kazandılar yeterince, gidip kahve makinesi yaptırsalardı birine üzerine de nestle amblemi bassalardı, nescafe yerine de çekilmiş kahve satsalardı trende ayak uydurup :D

Kahveyi çok severim ama bu kadar popülerleşince soğudum. En iyisi kağıt filtredir bu arada tavsiye ederim.

Nescafe'yi yıllarca kahve diye satıp kazandılar yeterince, gidip kahve makinesi yaptırsalardı birine üzerine de nestle amblemi bassalardı, nescafe yerine de çekilmiş kahve satsalardı trende ayak uydurup :D
Filtre kahve benimde ilk tercihimdir :icon_twisted: Bazen arkadaşlar 3-1 ikram ediyor, kahveden çok şekerli su içme hissi veriyor bana..

Cafe olayı bariz hayal ya ha tutturan var mıdır vardır zaten milleti de onlar motive ediyor ancak 1000'de 1'dir oran.

Ha şu olur, para kaygın olmaz, farklı gelirlerin vardır kar amacı gütmeden ufak bir yer döndürülür. Böyle bir şey yapacak olsam cafe'den ziyade kırtasiye tarzı bir şey düşünürdüm açıkçası

Üst Alt