#15 Ryan Henk Donk - Sayfa 94 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#15 Ryan Henk Donk

Her türlü Selçuktan verimli.Adam en olmadı savunmanın arasına girip yapılan ortalarda kafa toplarını alıyor.Ayağıda kötü değil.Gerektiğinde insiyatif alıp 2 3 kişiyi geçiyor.Seneye makul bir maaşla kalmalı.

Donk ve Fernando'yla sezonu bitiririz muhtemelen ancak bu ikili oyun kurma konusunda zayıf kaldı dün. Belhanda'nın geriye gelip top alışı ve Mariano'nun oyun zekasıyla bu açığı kapattık ama ilerleyen haftalarda sıkıntı olabilir. Fernando'nun pas becerisi iyi, sorumluluk alıp bu işi becerebilir. Veya Maicon'a ihtiyacımız olacak oyun kurma işinde. Donk önde basarak, fiziğini kullanarak rakibi bozabilir. Dün zaten fiziğiyle bayağı bir üstünlük kurdu rakibe. Ayrıca N'Diaye kadar olmasa da topla dribling özelliği olan bir oyuncu aslında. Dün birkaç kez denedi. Zaten Kasımpaşa'da da ofansif görev üstleniyordu nispeten. İleri top taşıma işini de yapabilir.

Sezon sonu en fazla 1+1 yapilip yedege cekilmeli ama bana kalirsa gönderilmeli. Fernandonun yanina daha kreatif oyuncu almaliyiz. Ayrica sözlesmesi bittigi icin biraz performans arttirdi gibi bu Donk. Ama kendisine güvenip yola cikilmaz.

Bana kalirsa sozlesme uzatmayin derim, yerine genc birini alirim ama bu UEFA sıkıntısından dolayi oyle fazla para harcayabilecegimizi dusunmuyorum, 1+1 uygun.

sözleşmesini uzatıp kasımpaşaya geri satalım

6 ay kala yediğimiz kazık belki öyle çıkar

he performansından çok memnunum ama o 2.5 milyon euro hala aklımda

sözleşmesini uzatıp kasımpaşaya geri satalım

.
365b76dd16e9882c3ed63c5c4cc74df1.jpg

Kabul ederse 1,5m yillik maaşından indirim yapip

900k euro/1+1 yıllık (opsiyonlu) bir kontrat önerilebilir

Fernando için iyi bir yedek. Türk liginde faydalı. Hak etti.

Üst Alt