16/17 H:27 | Trabzonspor 3-4 Beşiktaş | MS | 8 Nisan - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

16/17 H:27 | Trabzonspor 3-4 Beşiktaş | MS | 8 Nisan

Guzel bir kiyaslama yapalim.

Oncelikle stad "gidisi" bakimindan vodafone arena cok rahat. Fakat cikis icin bunu soyleyemem. Her cikis eziyete donusuyor , 5-6 kere gittim hepsinde eziyet. Bir anda yigilinan motor, veya yokus yukari ,saga sola uzun yuruyusler.

Gidis kolay peyder pey gidildigi icin . Arenanin ise cikisi kolay , otoparkina arabayla gidiyorum arabayla cikiyorum ,gayet konforlu ve kolay ulasim . Fakat mac saatiyle trafik catisirsa oturdugum yer sebebiyle kita degistirdigim icin zorluk olabiliyor

Yani stadin lokasyonu vodafone da avantajli ama reel gidis donus konforu ve zamani olarak sanildigi gibi avantajli degil

Stadin yapi kalitesi ve cevresi olarak vodafone arena onde , fakat onda da ayni kadikoy gibi ,bizdeki gibi ,bir yagmurda balciklar , goletler .. hepsinde var bu sorun . hatta sasirtici sekilde , en az bizde var , cunku stadyum bir yapay ada uzerine kurulu adeta, haliyle suzuluyor asagiya , diger iki rakibin stadi ise deniz seviyesinde , bunun sikintisi var onlarda

bjk stadinin etrafi tartismasiz daha keyifli zaten en onemli avantaji bu , bizde sadece stada maca gidiyorsun , orada ise bir yasam alani var , bu kismen kadikoyde de var ama elbette bjk stadinda tartismasiz bu 1 numara

stadin ici acisindan ise , statlar kendi icerisinde bile tribun tirbun farkediyor , mesela ben bir kac kez bati ya gittim , gitmez olaydim , dar, tikiz bir alan birakmislar , kapana kisilmis gibisin , vodafone dogu ustte izliyorum genelde , onda da ayni sorun var , alt tribunler biraz daha iyi

yani tribunden iceri girdiginde genis bir sahanlik lazim , dogu altta bizde muthis bu .. yani o kadar ferah ki ,bizden kombine alinacaksa dogu alttan alacaksin , rahatca gezinirsin , herkese yetecek alan var , kimse birbirine carpmiyor

iki stadyumun da ses sistemi kotu , vodafone un cok kotu , hic bir sey anlasilmiyor , isitmasi henuz yok sanirim ya da calistirilmiyordu , wc ler bufeler vs ayni ikisinde de , dis cephe ve konstruksiyon vodafone da daha ince iscilik ,daha zevkli yapilmis

ugultu olarak ise tt arena iyi , yani tribunlerden cikan sesin dagilmadan saha icine gomulmesini kast ediyorum , cunku bizde celik onlarda musamba kullanilmis durumda

bjk liler stadyum degisikligi hissetmediler cunku yerinde yapildi ,aliskanliklar degismedi , bu bir avantaj tabi

benim acimdan oturdugum yer itibariyle ikisine de ulasim yaklasik ayni suruyor ama vodafone a arabayla gidemezsin , imkansiz . .yollar kapali . toplu ulasim kullanacaksin mecbur , o da bana pek uymuyor

baska sorunuz varsa cevaplarim
Sadece içini merak ettim.
O uğultu atmosfer açısından bizimkinin daha iyi olduğunu hissedebiliyorum.

Sonuç olarak TT arena'nın bakımı yapılırsa atmosfer açısından güzel yol çilesi olarak kötü.

TapaTalK

Hamsi oğlu hamsiler kareografi yapacakmış :asd22:

17634306_1390209471035635_1196711277736160930_n.png

Bu maçtan ve Pazartesi oyanayacağımız Başakşehir maçının ardından ligin geri kalanı belli olacak.

Normal şartlarda Galatasaray bu maçları alır ama bu sene hiç bir hedef maçını alamadık. Bütün maçlarda hakemler doğradı.

Yine Cüneyt'i vermişler birde . Bir şekilde şans da olsa kazanıp ilk 2 şansımızı sürdürmemiz lazım. Zira koparsak 3. lük için asılmazlar ve bir anda 5. olabiliriz. 1 sene daha Avrupa'da olmamak felaket olur. Lig çok sıkıcı zira.

Şampiyon olamayacağımız çok bariz ama yine de insan heyecan istiyor. Puan farkının 6'ya indiği bir hafta olması dileği ile.

Matematiksel olarak şampiyonluk ihtimalleri de olsa da bana göre şampiyonluk şansı Trabzon deplasmanında kaçmıştır beşiktaş maçına bile değinmeye gerek yok, 6 puan fark kalsaydı farklı bir gözle bakılabilirdi fakat puan farkı 9 zaten 2 li averaj da rakibe geçmiş. :eek:ley:

Lig de 8 maç var 9 puan fark var rakip 4 galibiyet 3 beraberlik 1 mağlubiyet(şampiyon olamaması için 3 galibiyet alması lazım) veya 5 galibiyet 3 mağlubiyet(şampiyon olamaması için 4 galibiyet alması lazım) alırsa şampiyon oluyor, her şeyi geçtim hadi varsayalım trabzon kazandı, hadi fener kazandı, hadi başakşehir kazandı geriye kalan maçları adana, bursa, antep, osmanlı, kasımpaşa tabi bunun yanında en yakın rakibi olarak biz kendimizi düşünürsek 8 de 8 yapmamız lazım ki yapılabilir mi yapılabilir ama beşiktaş da dediğim senaryolarda ne kadar avantajlı olduğu görünüyor o yüzden şampiyonluk demeye gerek yok bu sene 2 nci olursak öpüp başımıza koyalım böyle kötü giden bir sezon sonrası Tudor'la gelen çıkış sayesinde oluruz yoksa çöküş devri sürüyor olsaydı 4 ncü sıraya yapışırdık :D

Maç için beklentim de Trabzon 2-0/2-1 yenecektir ama bizim şampiyonluk açısından ümitlenme gibi bir düşüncemiz olmamalı zaten olamaz, artık sadece kendi maçlarımız da seneye yapacağımız mücadelenin fragmanlarını seyrettirelim seneye tüm rakipler tir tir titreyecek :D

Son düzenleme:
Üst Alt