16/17 H:6 | Fenerbahçe 92-74 Galatasaray Odeabank | M.S | 13 Kasım - Sayfa 20 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

16/17 H:6 | Fenerbahçe 92-74 Galatasaray Odeabank | M.S | 13 Kasım

serrefsizler her sene türlü pisligi yapiyor bizim ergin ve muhterem yöneticiler hala etik ve ahlaktan bahsediyor,lan harbiden mal bir camiayiz,ulan sekiztas bile oyunu kuralına göre oynamayi ögrendi göte göt demezseniz daha cok kaybedersiniz,bu kopeklerle kavga etmeden mücadele olmaz,abdi ipekcide basta obra denen düdük sonra melih denen yuvarlakdan baslanmak suretiyle alayi tekmükten gecirilmeli..

Dün birisi mikrofonu eline aldı şöyle bişey duydum

"Fenerbahçeliler ben aziz yıldırım" ?

O cümlenin devamında 'pavalı köpeklev susun biraz maç izliyoz şuvda' demesini beklerdim.
Hayır beklenir yani yapar ?

T@patalk ????

Nerdeyse bütün maçları izledim. Yoruma kesinlikle katılmıyorum. Aksine Göksenin 'in daha fazla süre alması gerektiğini düşünüyorum. Sahaya savunma sertliğini koyan tek oyuncumuz. Hatta birkaç maçta skor olarakta doğrudan katkı verdi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bende tüm maçları izledim hocam.Euroleague de diğer takımların maçların çoğunuda izledim ve zalgiris belki unics dışında
euroleague takımında oynayabilecek basketbol kalitesine sahip olduğunu düşünmüyorum
Böyle adama baskı yaparak enerjik gözükerek iyi savunma yaptığı zannediyoruz .Ancak eşleşmelerde yanlış tercihler ve yanlış switchler mutlaka göksenin adamından sayı yiyoruz
Hucuma gelirsek göksenin sağ sol köşede boş 3 lük ve belki geçiş hucumları dışında hangi hucum planında oynar .
Ve Boby dixon,jordan theodore gibi abd li basketbolcular göksenin savununca bu oyuncuları iyice havaya girip daha ritimli şut atıyorlar
şu videoda sadece bir pozisyon .. göksenine dikkat edin sloukas a baskı yapıyor ancak çok rahat geçiliyor sonra sloukas frene basıp oyun sete dönüyor
göksenin yine sahte baskı yapıyor top anticten vesely ye dönüyor o sırada göksenin saçma switch yapmaya çalışıp hem micovun datomeyi savunmasını engelliyor hemde
datomeyi ve sloukası boş bırakıyor ve sloukas boş turnike atıyor.

[video=youtube;kNo3LthdL74]https://www.youtube.com/watch?v=kNo3LthdL74[/video]

Bende tüm maçları izledim hocam.Euroleague de diğer takımların maçların çoğunuda izledim ve zalgiris belki unics dışında
euroleague takımında oynayabilecek basketbol kalitesine sahip olduğunu düşünmüyorum
Böyle adama baskı yaparak enerjik gözükerek iyi savunma yaptığı zannediyoruz .Ancak eşleşmelerde yanlış tercihler ve yanlış switchler mutlaka göksenin adamından sayı yiyoruz
Hucuma gelirsek göksenin sağ sol köşede boş 3 lük ve belki geçiş hucumları dışında hangi hucum planında oynar .
Ve Boby dixon,jordan theodore gibi abd li basketbolcular göksenin savununca bu oyuncuları iyice havaya girip daha ritimli şut atıyorlar
şu videoda sadece bir pozisyon .. göksenine dikkat edin sloukas a baskı yapıyor ancak çok rahat geçiliyor sonra sloukas frene basıp oyun sete dönüyor
göksenin yine sahte baskı yapıyor top anticten vesely ye dönüyor o sırada göksenin saçma switch yapmaya çalışıp hem micovun datomeyi savunmasını engelliyor hemde
datomeyi ve sloukası boş bırakıyor ve sloukas boş turnike atıyor.

[video=youtube;kNo3LthdL74]https://www.youtube.com/watch?v=kNo3LthdL74[/video]

Ben bizim maçlar harici takip etmiyorum. O yüzden yorumlarına saygı duyuyorum. Ama benim fikrim takımın savunma seviyesini arttırdığı yönünde. Herşeyi yüzde yüz tabiki yapamaz ama çoğu maçta Göksenin daha fazla süre almalıydı.

Bu arada videodaki pozisyonda çok bariz bir savunma hatası var. Ama faydalı olduğu birçok pozisyonda gösterebiliriz.

Bazı oyuncular baskı altında daha verimli olurlar ona kesinlikle katılıyorum. Ama bu savunmanın kötü yapıldığı anlamına gelmez. Orada da coach devreye girer. Göksenin'i baskı altında dağılan guard için kullanılır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:
Üst Alt