16/17 Son 16 | Medipol Başakşehir 2-1 Galatasaray | MS | 4 Şubat | ATV - Sayfa 70 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

16/17 Son 16 | Medipol Başakşehir 2-1 Galatasaray | MS | 4 Şubat | ATV

pek iyi bir ornek olmamis bu reis.

sergen 10 tane transfer yapti.

yani gelip o bok gibi kadrosu olan kayseriye harika top oynatmadi.

bizede 10 tane transfer yapilsaydi isler farkli olurdu (gerci dursun onlarida beceremezdi ama neyse).

jor iyi degil ama kadro gercekten cok kotu.

muslera, sneijder, poldi ve bruma disindaki her oyuncu gercekten anadolu takimi futbolcusu. hatta bazilarinin super ligde bile isi yok.

Unal Baskan doneminde de biz devre arası 9 transfer yapmıştık.. O Hayroviç felan gelen sene.. Netice 0.. Kulupten çıkan milyonlarca euro..

Bunu Unal Baskanı eleştiri anlamında söylemedim.. Bu ayrı bir tartışma konusu..

Gercek su ki : İşi bilmek onemli.. Takımı iyi analiz etmek önemli..

Kayseri nin bütcesi ne beyler? Zarar içinde olan bir takım.. Tribunde seyirci yok. Zar zor bir yonetim geldi..

Burda esas faktör Sergen Yalçın .. Kısa zamanda takımı analiz etmiş ve eksikleri görerek takviye yapmış.. Mesela Porto dan gelen adam.. Çok ucuza super bir adam almışlar..

Konu dışına çıktık belki.. Konumuz Kayseri değil..

Ama şunu iyi bilelim : Akıllı, zeki bir TD takımda çok şeyi değiştirebilir..

Bugün sahada 2-0 geriye düştüğümüz de bizden 7-8 futbolcu ne pres yaptı ne başka bir şey sadece seyrettiler rakip oley oley çekerken sadece izlediler aralarında iki-üç futbolcuyu suçlamam biri Bruma topu aldı götürdü taşıdı koştu ha çok mu faydalı oldu değil ama bi mücadelesi vardı biri Linnes adam tam faydalı olsa başarısının ödülü diğer hafta yedek kalıyor biri de Ahmet kaç tane kilit pas engelledi ha bunlarda vasat oynadı o çok ayrı konu ama mücadele açısından bu 3 oyuncu dışında başka kimseyi göremedik ne de jong bu takımın 6 numarası olur ne de selçuk 8 numarası olur transfer döneminde bas bas bağırdık 8 numara alarm veriyor diye o da kapandı artık elimizde kabak gibi patladı desek yeridir

Maç içinde izliyorum bir kişi de boşa kaçmaz mı arkadaş herkes yerinde sabit ayağına top bekliyor bir takımda en önemli oyuncu mevkileri forvet veya kanatlardan önce çok iyi 2 tane bek ve orta saha oyuncularıdır(Sabri, Carole, De jong, Selçuk ptt 1 lig de oynamak isteseler alacak kulüp 2 kez düşünür) Dünyada güçlü yıkılmayan takımlara bakalım conte mesela 2 tane ciğersiz adamı 3-5-2 de orta sahanın sağına soluna yerleştirmiş 1 tane oyun kurucu stoperin yanına 2 tane kule atmış kante denen bir canavar bulmuşlar bitmek bilmeyen enerjileriyle çatır çatır geliyor bütün maçları izledikten sonra bizim maçta insan bariz farkları görebiliyor yasin sabit, podolski sabit, selçuk sabit, de jong sabit(sneijder, bruma bi bu ikisi oyuna hareket katıyor bunlarda olmasa zaten lig de 9-10 lar'da olurduk)

Yapılması gereken şey belli sene sonu fizik kondisyonu sağlam yükleyen taktik olmasa da çatır çatır sağdan soldan 2 tane sağlam bekle ortalar kesen orta sahada adam yiyen bir takım istiyoruz selçuk, de jong, sabri, hakan, semih vs bu tarz çöplerinde acilen sözleşmesinin feshedilmesi gerekiyor veya kadro dışı bırakılmalılar yok hakan kafayla bizi kurtardı yok semih osmanlı da gol attı yok de jong şu maç iyiydi demeye gerek yok 1 maç varlar 10 maç yoklar kişiler geçicidir asıl kalıcı olan GALATASARAY'dır

Son düzenleme:
Ne sacmaliyorsun yine ya, insanlarin zaten sinir küpü gibi. Birisi fena patlayacak bir gün senin marjinal sacma aciklamalarina.

Tabi hakem konusulacak baska ne konusulacak. Rakibin kirmizi karti es gecildi ofsayttan gol yedik. Bu ilk defa da olmuyor bu sezon, ne zaman hakem hatasina maruz kalsak cikip böyle marjinal marjinal konusuyorsun. Takim bok gibi oynuyor bunu herkes biliyor ama adil bir ortam yok. Hakemler artniyetli, hepsi degil ama cogu öyle, bilhassa da bu Mete denen serefsiz köpek.

Sacmaysa kaale alip benden uzun yazmana gerek yok ,patlayan da patlasin ,bunca aydir uyeyim kaale almadigimi defaten gormussundur

dursun, apacik olan bir seyi ,herkesin gordugu seyi bize tekrar yapiyor , yok bizim ipimizi cekti ,pes mes .. bunlari biz de soyluyoruz ,sen buna onlemin ne , mudahalen ne onu soyle bize yoneticiysen

ayrica adam yarim metre ofsayt olmasa oynadigin oyun ne ? onu da anlattigi yok ... gorevini yapti , boyle aciklama mi olur

bir sey soyleyeceksen aziz gibi "demiroren parasini kurtarmak icin bjk ye maddi sirinlik yapiyor" de ellerinden opelim

mete ye gelince , hatalarinin 90% inda hep yardimcisinin kurbani oluyor , kayseride ofsayttan gol yemistik , burada yine ofsayt hatasi , dirsek pozisyonu da yardimci hakemin gozunun onunde .. ama hakem triosu isen ,baslarindakine patlar elbet

ceyhun sesiguzelmis hakem

Bugün sahada 2-0 geriye düştüğümüz de bizden 7-8 futbolcu ne pres yaptı ne başka bir şey sadece seyrettiler rakip oley oley çekerken sadece izlediler aralarında iki-üç futbolcuyu suçlamam biri Bruma topu aldı götürdü taşıdı koştu ha çok mu faydalı oldu değil ama bi mücadelesi vardı biri Linnes adam tam faydalı olsa başarısının ödülü diğer hafta yedek kalıyor biri de Ahmet kaç tane kilit pas engelledi ha bunlarda vasat oynadı o çok ayrı konu ama mücadele açısından bu 3 oyuncu dışında başka kimseyi göremedik ne de jong bu takımın 6 numarası olur ne de selçuk 8 numarası olur transfer döneminde bas bas bağırdık 8 numara alarm veriyor diye o da kapandı artık elimizde kabak gibi patladı desek yeridir

Maç içinde izliyorum bir kişi de boşa kaçmaz mı arkadaş herkes yerinde sabit ayağına top bekliyor bir takımda en önemli oyuncu mevkileri forvet veya kanatlardan önce çok iyi 2 tane bek ve orta saha oyuncularıdır(Sabri, Carole, De jong, Selçuk ptt 1 lig de oynamak isteseler alacak kulüp 2 kez düşünür) Dünyada güçlü yıkılmayan takımlara bakalım conte mesela 2 tane ciğersiz adamı 3-5-2 de orta sahanın sağına soluna yerleştirmiş 1 tane oyun kurucu stoperin yanına 2 tane kule atmış kante denen bir canavar bulmuşlar bitmek bilmeyen enerjileriyle çatır çatır geliyor bütün maçları izledikten sonra bizim maçta insan bariz farkları görebiliyor yasin sabit, podolski sabit, selçuk sabit, de jong sabit(sneijder, bruma bi bu ikisi oyuna hareket katıyor bunlarda olmasa zaten lig de 9-10 lar'da olurduk)

Yapılması gereken şey belli sene sonu fizik kondisyonu sağlam yükleyen taktik olmasa da çatır çatır sağdan soldan 2 tane sağlam bekle ortalar kesen orta sahada adam yiyen bir takım istiyoruz selçuk, de jong, sabri, hakan, semih vs bu tarz çöplerinde acilen sözleşmesinin feshedilmesi gerekiyor veya kadro dışı bırakılmalılar yok hakan kafayla bizi kurtardı yok semih osmanlı da gol attı yok de jong şu maç iyiydi demeye gerek yok 1 maç varlar 10 maç yoklar kişiler geçicidir asıl kalıcı olan GALATASARAY'dır

Yazdıklarına katılıyorum renkdaş..

Bugun ogle saatlerinde Chelsea-Arsenal maçını izledim.. Hayran kaldım.. İşte futbol bu..

Bir de akşam bizim takımın maçını izledim. Açık konusalım, arada daglar, okyanuslar var.. Onlar cok farklı bir oyun!! oynuyorlar..Fizik güç, bitmez tukenmez enerji, pres, zeka, akıl, taktik ne ararsan var..

Bizde oyle bir futbol oynanacagını hiç sanmıyorum.. Cunku biz istesek bile rakip istemez. Anti futbol prim yapıyor bizde..

Bizim yapmamız gereken akıllı, zeki, iyi bir taktisyen hoca ile takımı yenilemek.. Artık bazı kişilerle vedalasmanın vakti çoktan geldi..

Yazdıklarına katılıyorum renkdaş..

Bugun ogle saatlerinde Chelsea-Arsenal maçını izledim.. Hayran kaldım.. İşte futbol bu..

Bir de akşam bizim takımın maçını izledim. Açık konusalım, arada daglar, okyanuslar var.. Onlar cok farklı bir oyun!! oynuyorlar..Fizik güç, bitmez tukenmez enerji, pres, zeka, akıl, taktik ne ararsan var..

Bizde oyle bir futbol oynanacagını hiç sanmıyorum.. Cunku biz istesek bile rakip istemez. Anti futbol prim yapıyor bizde..

Bizim yapmamız gereken akıllı, zeki, iyi bir taktisyen hoca ile takımı yenilemek.. Artık bazı kişilerle vedalasmanın vakti çoktan geldi..

Rakibin istemesine gerek yok ki sen çatır çatır omuz omuza kafa kafaya girersen hiçbir rakip zaten karşında duramaz önemli olan hırs, azim ve başarıya açlık 90 dk adam yiyen bir takımımız olsa şu lig de yenilgisiz bitirmemek için bile değil

Unal Baskan doneminde de biz devre arası 9 transfer yapmıştık.. O Hayroviç felan gelen sene.. Netice 0.. Kulupten çıkan milyonlarca euro..

Bunu Unal Baskanı eleştiri anlamında söylemedim.. Bu ayrı bir tartışma konusu..

Gercek su ki : İşi bilmek onemli.. Takımı iyi analiz etmek önemli..

Kayseri nin bütcesi ne beyler? Zarar içinde olan bir takım.. Tribunde seyirci yok. Zar zor bir yonetim geldi..

Burda esas faktör Sergen Yalçın .. Kısa zamanda takımı analiz etmiş ve eksikleri görerek takviye yapmış.. Mesela Porto dan gelen adam.. Çok ucuza super bir adam almışlar..

Konu dışına çıktık belki.. Konumuz Kayseri değil..

Ama şunu iyi bilelim : Akıllı, zeki bir TD takımda çok şeyi değiştirebilir..

Reis zaten sorunun cevabini ilk cumlelerinle vermissin. Basarisiz gecen unal aysal donemini gostermissin.

Bir yonetim ne kadar basariliysa takimda o kadar basarili oluyor. O donem kotu transferler yapildi ve sonuc belli.

Ayni sey bu sene yapildi. Bak tekrar soyluyorum JOR kotu. Onu savunmuyorum. Problem cok daha buyuk.

Senin hocan sene basinda eksikleri belirlemis. Demis ki bana stoper, on libero, sag bek ve santrafor alin demis. Sen ne yapmissin.

Stoper olarak her sezonun yarisini sakat geciren vasat yerli futbolcu serdari almissin. Adam uc mac sonra sezonu kapatti. Sonra gittin bu beyinsizlik yetmezmis gibi vasat bir bucuk metre boyunda ahmete milyonlar sactin. Sonuc belli.

Yine on liberoya her sezon onlarca mac kaciran tolgayi aldin. Sonuc ortada. Adamin sakatliginin ne oldugu bile bilinmiyor. Uzerine gittin deli maasla amerikada emeklilik yapan de jongu aldin. Sonuc ortada. Musa cagiran kadar bile katki veremiyor.

Sag bek istiyen hocaya gittin trabzonda bile oynayamayan cavandayi aldin. Sonuc ortada.

Santrafor yerine milyonlar verip kasimpasanin vasat isvicre milli takiminin ucuncu santraforu durumundaki ereni aldin. Sonuc ortada.

Sneijdere alternatif josueyi aldin. Sonuc ortada. Adam her mac kufur yiyiyor.

Devre arasi elli bin tane eksik yerin varken gittin en kuvvetli bolgemiz olan sol kanata adam aldin. Sonuc ortada. Zorla adami sag kanat yapmaya calisiyorsun.

Daha cok ornekler var ama ben yoruldum (sigdursun, emrah, sol kanata bir tane adam almamak, vs).

Simdi dedigim gibi bir buyuk takim olarak bok gibi bir kadron var. yapabilecegin hamle nedir. Hadi linnesi ve Garry'i oynat bu takim cosucakmi. Bunun cevabini ikimizde biliyoruz. Baska ne yapabilirsin. Hadi josueyi oynat. Hani su her mac burada herkesin kufrettigi josueyi. Baskada hamlen yok.

Demin ki yazimda dedigim gibi muslera, sneijder, bruma ve poldinin haricinde kadroda ki hicbir oyuncunun Galatasarayda olmamasi lazim.

Bir kez daha JOR cok kotu ama bu kadronun basarili olma ihtimali yok.

Reis zaten sorunun cevabini ilk cumlelerinle vermissin. Basarisiz gecen unal aysal donemini gostermissin.

Bir yonetim ne kadar basariliysa takimda o kadar basarili oluyor. O donem kotu transferler yapildi ve sonuc belli.

Ayni sey bu sene yapildi. Bak tekrar soyluyorum JOR kotu. Onu savunmuyorum. Problem cok daha buyuk.

Senin hocan sene basinda eksikleri belirlemis. Demis ki bana stoper, on libero, sag bek ve santrafor alin demis. Sen ne yapmissin.

Stoper olarak her sezonun yarisini sakat geciren vasat yerli futbolcu serdari almissin. Adam uc mac sonra sezonu kapatti. Sonra gittin bu beyinsizlik yetmezmis gibi vasat bir bucuk metre boyunda ahmete milyonlar sactin. Sonuc belli.

Yine on liberoya her sezon onlarca mac kaciran tolgayi aldin. Sonuc ortada. Adamin sakatliginin ne oldugu bile bilinmiyor. Uzerine gittin deli maasla amerikada emeklilik yapan de jongu aldin. Sonuc ortada. Musa cagiran kadar bile katki veremiyor.

Sag bek istiyen hocaya gittin trabzonda bile oynayamayan cavandayi aldin. Sonuc ortada.

Santrafor yerine milyonlar verip kasimpasanin vasat isvicre milli takiminin ucuncu santraforu durumundaki ereni aldin. Sonuc ortada.

Sneijdere alternatif josueyi aldin. Sonuc ortada. Adam her mac kufur yiyiyor.

Devre arasi elli bin tane eksik yerin varken gittin en kuvvetli bolgemiz olan sol kanata adam aldin. Sonuc ortada. Zorla adami sag kanat yapmaya calisiyorsun.

Daha cok ornekler var ama ben yoruldum (sigdursun, emrah, sol kanata bir tane adam almamak, vs).

Simdi dedigim gibi bir buyuk takim olarak bok gibi bir kadron var. yapabilecegin hamle nedir. Hadi linnesi ve Garry'i oynat bu takim cosucakmi. Bunun cevabini ikimizde biliyoruz. Baska ne yapabilirsin. Hadi josueyi oynat. Hani su her mac burada herkesin kufrettigi josueyi. Baskada hamlen yok.

Demin ki yazimda dedigim gibi muslera, sneijder, bruma ve poldinin haricinde kadroda ki hicbir oyuncunun Galatasarayda olmamasi lazim.

Bir kez daha JOR cok kotu ama bu kadronun basarili olma ihtimali yok.

Cem ben bu kadro super demiyorum. Hatalı transferler yapıldığını ve bu kadroda asla olmaması gereken adamların oldugunu herkes biliyor. Tum bunlara ragmen, sen dahil bazı renkdaşlarla anlasamadığımız konu, teknik yonetimin önemi..

Hataları analiz edemeyen, etse de bunları duzeltemeyen, disiplini saglayamayan, futbolculara fizik güç yuklemesi yapamayan, yanlış kadro kuran, oyunu okuyamayan, hatalı oyuncu değişiklikleri yapan bir adam var takımın başında..

Daha önce yazdım: Takımın başına 2 gün önce geçen Sergen Feneri 4 golle rezil edebiliyor, Ankarada Gençleri kupadan eleyebiliyor.. Bunu 9-10 takviye yapıldı, diye basite indirgeyemeyiz.. Istersen 19 takviye yap.. Maç 11 kişi ile oynanır.. Ve "takım" isen, o maça teknik, taktik olarak iyi hazırlanmış isen kazanırsın.

Cem ben bu kadro super demiyorum. Hatalı transferler yapıldığını ve bu kadroda asla olmaması gereken adamların oldugunu herkes biliyor. Tum bunlara ragmen, sen dahil bazı renkdaşlarla anlasamadığımız konu, teknik yonetimin önemi..

Hataları analiz edemeyen, etse de bunları duzeltemeyen, disiplini saglayamayan, futbolculara fizik güç yuklemesi yapamayan, yanlış kadro kuran, oyunu okuyamayan, hatalı oyuncu değişiklikleri yapan bir adam var takımın başında..

Daha önce yazdım: Takımın başına 2 gün önce geçen Sergen Feneri 4 golle rezil edebiliyor, Ankarada Gençleri kupadan eleyebiliyor.. Bunu 9-10 takviye yapıldı, diye basite indirgeyemeyiz.. Istersen 19 takviye yap.. Maç 11 kişi ile oynanır.. Ve "takım" isen, o maça teknik, taktik olarak iyi hazırlanmış isen kazanırsın.

Defalarca yazdim yukarida jor kotu diye.

Ama kimi getirirsen getir bence bu kadro basarili olamaz.

Bir iki mac kazanir. Sonra yine kaybeder. Bizede gencler ciksaydi bizde elerdik ama bir tik ust takimlari eleyemezsin.

Yukarida yazdim yapilebilecek hamleleri. Maksimum 3 hamle. 4uncu yok cunku oyuncu yok.

Defalarca yazdim yukarida jor kotu diye.

Ama kimi getirirsen getir bence bu kadro basarili olamaz.

Bir iki mac kazanir. Sonra yine kaybeder. Bizede gencler ciksaydi bizde elerdik ama bir tik ust takimlari eleyemezsin.

Yukarida yazdim yapilebilecek hamleleri. Maksimum 3 hamle. 4uncu yok cunku oyuncu yok.

Sana 3 değil 33 hamle sayarım.. Sadece maç esnasında değil, maçdan önce yapılması gerekenleri de kapsayan.. Neyse .. Gec vakit oldu, sinirim maksimumda.. Belki baska zaman tartışırız.

Bu maça as kadro çıkmaz bile dursun'un ne kadar vizyonsuz olduğunu gösteriyor. Yenilmemiz iyi oldu zaten istediğim şeydi.

Kayseri ve Rize'de 6 puan gelirse sıkıntı yok ama bana göre 1 veya 3 puan ancak çıkar.

Mustafa Pektemek denen işe yaramaz bu sene 24 maçta 4 gol atabildi bunların 2si bu maçta idi.

Çalık yerine 5-6m euro verip daha iyi bir stoper alsaydık bu maç bizimdi. Şansımız olsa maç gene bizimdi, maç başlar başlamaz poldi atsaydı golü mesela.

Otel inşaatı gibi takımı yarım bıraktılar.

Mete kalkavan denen şeref yoksunu ibne hakem maçı gene katletti bir dahaki maça bizim stada atanırsa çıkamasın
Yönetim adam gibi olsaydı giderdi tff binasını basardı ne bilim bir iki kelam ederdi ama nerde hepsi dalyanak
Benim gözümde muslera hariç herkese yol verin bir an önce kapıdan içeri sokmayın

Fatih Terim gibi bir Hoca gelsin şu kadroyla bir hazırlık dönemi geçirsin o leş dediğiniz mücadele etmeyen adamlar it gibi koşar mücadele eder. Bilirki yapmadığında gotune tekmeyi yer ya da odunu yer. Boz kimlerle şampiyon olduk kupalar kaldırdık. Böyle kız gibi TD le yürümez bu iş. Saha da içimizden geçiyorlar bir kere kalkıp takıma bağırdığını bir oyuncunun içinden geçtiğini görmedim. Sanki masa tenisi takımı antrenörü.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben mete kalkavana gereksiz yuklenildigini dusunuyorum , adi cikmis 9 a inmez 8 e muhabbeti .. mete kalkavanin yonettigi maclarda ornegin fb yi kupada yendik gecen yil , ustune bjk den super kupayi aldik , bu maclarda aleyhimize orta hakemlik bir hatasi oldugu aklimda kalmadi

bu sene 2 macimizda o hakemken hakem yuzunden uzgun ayrildik ama detayina girince macin kirilma anlarindaki hatalar hep yardimci hakem odakli

kayseri macinda yedigimiz gol ofsayt, hakem mete , ama mete orada yardimcisina uymak zorunda , gitti 2 puan

dun basaksehir maci , yedigimiz gol ofsayt , yine yardimci hakem , oyunun analiz edemeyecegi yerinde emre vuruyor , yardimci hakemin gozu onunde , yardimci ona "ben gordum ,itmeydi vurma degil , sari ver" diyor , yine suclu mete mi ?

antipatik bir adam , mesela bjk lehine cok kararlari oldu ozellikle bjk ts macinda , fakat bakiyorum bizim maclarda olusan hatalar onun mudahale edemeyecegi turden

mete iyi bir hakem degil , gozunun onundeki bir pozisyonu bile faul vermek icin yardimcisina soran aciz hareketleri var , ortalama kararlar veriyor , q7 kirmizilik is yapiyor , gormuyor degerlendiremiyor , ne sis ne kebap misali "hadi sarisiz da gecmeyelim" diye eyyam yapiyor

bu capta bir hakem , ama bizim dusmanimiz apoleti takilacak orta hakemlik ekstrem kararlarini gormedim acikcasi

Üst Alt