16/17 Son 32 M:2 | Osmanlıspor 0-3 Olympiakos | MS | 23 Şubat | Tivibu Spor 2 - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

16/17 Son 32 M:2 | Osmanlıspor 0-3 Olympiakos | MS | 23 Şubat | Tivibu Spor 2

Taraftarın içinde binbir türlü adam var onu engelleyemezsin. Galatasaray taraftarının arasında da doğal olarak diğer takımlarda da Pkk sempatizanı Dhkpc'li pislikler de var. Görüyoruz neler yazıyorlar twitterda facebookta, oradan yola çıkarsan bütün kulüplerden nefret etmen lazım.

Melih Gökçek üzerinden konuşuyorsan eğer sevmemen için bir sebebin var. Sevmemeyi anlarım zaten. Ben bu nefreti anlamıyorum. Bir insan ne Atatürk'ten ne de Osmanlı'dan neden nefret eder onu çözemiyorum. Osmanlıspor siyasetle ne kadar iç içe olursa olsun, önünde sonunda bir spor kulübüdür. Ne saltanatı getirebilirler ne Atatürk'ü silebilirler. Hiçbir şeye ne kulübün ne de taraftarının gücü yetmez. Öyle bir niyetleri de olamaz zaten o ayrı konu. En fazla yöneticileri bir iki bir şey söyler antipati toplar. Aynı Aziz Yıldırım gibi yani. Gerçi takip ettiğimden değil ben ilgilenmiyorum medyatiklik kısmıyla.

Ne yapıp edip şu basit meseleyi ya Cumhuriyet ya Osmanlıspor'a getiriyorsunuz ya gerçekten komik oluyor. Kardeşim Osmanlıspor'u Avrupa'da desteklemek için Atatürk'ten nefret etmen, sevmemen gerekmiyor. Ben Osmanlıspor dün elesin tur atlasın diye Cumhuriyet'e bağlılığım azalmıyor. Sapla samanı acayip birbirine karıştırmışsınız.
Tamam, kisaca sevmiyorum ve elenmesini istedim. Yasak mi? Fener'in de elenmesini istedim. Besiktas'in da tur atlamasini istedim.

Osmanli'yi gecmiste yaptigi ihanetten dolayi, bilmden uzak durdugundan dolayi, halki egitimsiz ve fakir biraktigindan dolayi sevmiyor hatta nefret ediyor olabilir bazi insanlar.

Bu sebeplerden nefret eden varsa kendi cahilliğinden daha çok nefret edebilir. Osmanlı'nın bilimden uzak durması başlı başına bir komedi. Bütün Avrupa ülkeleri sürünürken teknoloji olarak Osmanlı hepsine fark atmıştı. Aynı dediğim Tıp'ta da geçerlidir.

Şu dönemde Osmanlıcı olmak, büyük devlet hayalleri kurmak gericilik sayılabilir ama Osmanlı hiçbir zaman gerici olmamıştır. 18. yydan itibaren milliyetçi akımdan korkup statükocu olmuştur sonrasında da zaten önü alınamaz şekilde çökmüştür. Öyle bir anlatıyorsunuz ki zannedersin bütün Osmanlı hanedanı Vahdettin'le Damat Ferit'ten ibaret. Osmanlı'nın her hanedanda olduğu gibi rezil padişahları olduğu gibi 3. Selim gibi 2. Mahmut gibi dönemine göre çok sağlam yenilikler yapan padişahları da vardır.

Osmanlı'dan veya Atatürk'ten nefret etmek aynı şey benim gözümde. Doğrularıyla yanlışlarıyla hepsi bizim ecdadımızdır. Hiçbirisinden utanmayı, nefret etmeyi gerektirecek bir durum yok. Atatürk de sonuçta Japon askeri değildi, bir Osmanlı subayıydı. Bir gün sabah yataktan kalkıp artık bu saltanata, hilafete son vermemiz gerek demedi. Zaten bu tip gelişmelerin adımları atılmaya başlanmıştı. Şartlar o dönemde yaşanması gerekenleri yaşattı. Kendisi de ileri görüşlü davrandı, vatansever adamları yanına çekti ve şükür ki bir milleti uyandırıp bize bu Cumhuriyeti kurdu.

Bütün bunları bu başlıkta anlatmak zorunda kaldığım için de kendime yanıyorum. Bir futbol maçında bu kadar nefret kusulan bu kadar akıldan mantıktan yoksun yazılar yazılan bir başlıkta böyle bir konuyu tartışmak zorunda kalıyoruz.

Bu sebeplerden nefret eden varsa kendi cahilliğinden daha çok nefret edebilir. Osmanlı'nın bilimden uzak durması başlı başına bir komedi. Bütün Avrupa ülkeleri sürünürken teknoloji olarak Osmanlı hepsine fark atmıştı. Aynı dediğim Tıp'ta da geçerlidir.

Şu dönemde Osmanlıcı olmak, büyük devlet hayalleri kurmak gericilik sayılabilir ama Osmanlı hiçbir zaman gerici olmamıştır. 18. yydan itibaren milliyetçi akımdan korkup statükocu olmuştur sonrasında da zaten önü alınamaz şekilde çökmüştür. Öyle bir anlatıyorsunuz ki zannedersin bütün Osmanlı hanedanı Vahdettin'le Damat Ferit'ten ibaret. Osmanlı'nın her hanedanda olduğu gibi rezil padişahları olduğu gibi 3. Selim gibi 2. Mahmut gibi dönemine göre çok sağlam yenilikler yapan padişahları da vardır.

Osmanlı'dan veya Atatürk'ten nefret etmek aynı şey benim gözümde. Doğrularıyla yanlışlarıyla hepsi bizim ecdadımızdır. Hiçbirisinden utanmayı, nefret etmeyi gerektirecek bir durum yok. Atatürk de sonuçta Japon askeri değildi, bir Osmanlı subayıydı. Bir gün sabah yataktan kalkıp artık bu saltanata, hilafete son vermemiz gerek demedi. Zaten bu tip gelişmelerin adımları atılmaya başlanmıştı. Şartlar o dönemde yaşanması gerekenleri yaşattı. Kendisi de ileri görüşlü davrandı, vatansever adamları yanına çekti ve şükür ki bir milleti uyandırıp bize bu Cumhuriyeti kurdu.

Bütün bunları bu başlıkta anlatmak zorunda kaldığım için de kendime yanıyorum. Bir futbol maçında bu kadar nefret kusulan bu kadar akıldan mantıktan yoksun yazılar yazılan bir başlıkta böyle bir konuyu tartışmak zorunda kalıyoruz.
En buyuk hatasi Sanayi Devrimi'ne ayak uydurmamak olmustur bence. Baska da bir sey demeye gerek yok.

Evet kulüp yöneten belediye başkanları oldu ama siyasetin spora(sadece futbol da değil) bu kadar dahlinin olduğu ben başka dönem hatırlamıyorum.Ülkeyi 15 yıldır yöneten kişinin eski futbolcu olması,futbola bu kadar siyasetin girmesini gerektirmiyor ama malesef vıcık vıcık her yer
Nasıl siyaset girmemiş bir zamanlar kulüplerin başkanlarının yarısı belediye başkanıydi nasıl siyaset yoktu? Eğer belediye seni desteklemez se superlige çıkman hayalden öteye gezmez. Şehirdeki dinamikleri hayata geçirecek en büyük güçtür belediye arkana almazsan bir halt yiyemezsin ne para toplarsın ne de seyirci gelir.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nasıl siyaset girmemiş bir zamanlar kulüplerin başkanlarının yarısı belediye başkanıydi nasıl siyaset yoktu? Eğer belediye seni desteklemez se superlige çıkman hayalden öteye gezmez. Şehirdeki dinamikleri hayata geçirecek en büyük güçtür belediye arkana almazsan bir halt yiyemezsin ne para toplarsın ne de seyirci gelir.

Ben belediyelerden bahsetmiyorum zaten farkındaysan.Mesajımın girişinde zaten eskiden de belediye başkanları klüp başkanlığı yapıyordu demişim.Benim dediğim farklı birşey.Belediyeler konusunda da eskiye göre kat kat artış var zaten.Eskiden 10 taneyse şuanda 100 tanedir.Bir Şenes Erzik'i bir Turgay Demirel'i siyasi irade seçtirdi diyemez bir Allah'ın kulu ama şuanda bu iki federasyonun başındaki adamların hangi iradeyle başa geldikleri herkesin malumu.Bundan sonraki seçilecekler de kimin adamı olacak o da belli.Özal'ın Demirel'in hangi federasyona hangi başkan seçildi pekte bildiklerini sanmıyorum.Şimdiki sistem zaten seçim falan değil.Direk atama

Ben belediyelerden bahsetmiyorum zaten farkındaysan.Mesajımın girişinde zaten eskiden de belediye başkanları klüp başkanlığı yapıyordu demişim.Benim dediğim farklı birşey.Belediyeler konusunda da eskiye göre kat kat artış var zaten.Eskiden 10 taneyse şuanda 100 tanedir.Bir Şenes Erzik'i bir Turgay Demirel'i siyasi irade seçtirdi diyemez bir Allah'ın kulu ama şuanda bu iki federasyonun başındaki adamların hangi iradeyle başa geldikleri herkesin malumu.Bundan sonraki seçilecekler de kimin adamı olacak o da belli.Özal'ın Demirel'in hangi federasyona hangi başkan seçildi pekte bildiklerini sanmıyorum.Şimdiki sistem zaten seçim falan değil.Direk atama
Türkiye de siyasi gücün istemediği bir insan zor seçilir seçilirse de fazla başta kalamaz. Onlarca örneği var.

Tam tersi Osmanlıdan nefret ettiği için Osmanlıspordan nefret edenler daha fazla :)

Osmanlı'dan nefret edilme sebebi günümüzdeki Osmanlı seviciler yüzünden gerçekleşmiş bir şey zaten. Tıpkı bu Osmanlıspor ve tarihsel gerçeklikten uzak propaganda dizileri gibi. Hangimiz küçükken tarih derslerinde Osmanlı haritasına bakıp hayranlık duymadık? Yoksa yüzyıllarca yıl hüküm sürmüş bir imparatorluğun içinde son döneminde çıkan vatan hainleri yüzünden ecdadından nefret etmenin bir mantığı yok.

Misal ki şu an ki hükümeti sevmem ve bana göre o son dönemdeki İstanbul Hükümeti'nden bir farkları yok. Lakin ben bu adamları sevmiyorum diye Türkiye'den nefret etmiyorum.

Son düzenleme:
Üst Alt