17/18 H:13 | Galatasaray 2-0 Alanyaspor | MS | 25 Kasım - Sayfa 96 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Maçı kaçırdımdım, özetini izledim maçın.
Bintane teke tek kaçırmışız, alanya birkere gelememiş.
5-0,6-0lık olacak maç ama burda yazılanları okuyunca acaba yanlış özetimi izledim diyerek başlığı kontrol etmek zorunda kaldım.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Lato'nun isliklanmasını doğru bulmadım ve isliklamadım.

Takım şampiyonluğa oynuyor, 1-0 öndesin; puan farkını 6'ya çıkarma imkanın var sen futbolcuyu ıslıklayarak dikkatini dağıtıyorsun.

Evet lato muhteşem bir bek değil idare edeceğiz devre arasına kadar şurada beş altı maç kaldı Türkiye kupasıyla beraber.

Onun dışında Haydar muazzam bir performansla oynadı yoksa beşlik tarife uygulamaya yakındık. Bir sonraki iç saha maçına artık :)

Niye önümüzdeki lig maç da değilde ... "Bir sonraki iç saha maçına artık" ?!

Bu nasıl bir güvensizlik... Bir GS taraftarına yakışmıyor.

Goller haricinde net 4 tane pozisyon kaçtı. Çok farklı bir skor da gelebilirdi. Ama takımın çok iyi oynadığını söyleyemem. Alanya eksiklerinin de etkisiyle çok kötü durumdaydı. Ciddi bir pozisyonları da yok. Buna rağmen her an bir kaza golü yiyecekmişiz gibi oynadık son 20 dk. Hoşuma gitmedi bu durum.

Ben takımın oyununu gayet beğendim, son vuruşlarda mala bağladık resmen o kadar. Halı saha maçı gibiydi bi ara. 4-5 olmadığına dua etsin alanyalılar.

Muslera : yere yatmadı,
Mariano : sürekli bindirdi aslanım
Maicon : takımın kaptanı olacak kişi,harikulade defansif müdahaleleri var ama rica ederim uzun top atma aga sen
Serdar : ramosmusun be mübarek
Selçuk : yan pas geri pas devam
Ndiaye : deli dana gibi kontrolsuz basmalara son vermeli, ilk yarı mantardı ama 2.yarı toparladı aslanım
Yasin : Sinan apaçisi izlesin feyz alsın az
Belhanda : Sövcem sövemiyorum kendini lincoln sanıyor
Garry : Speedy Gonzales mübarek, tutamıyorlar çitlembiği. Son tercihleri doğru yapsa zaten bizde olmazdı
Gomis : insanı 2 şey ayakta tutar ama bu adamı 3 şey ayakta tutuyor resmen. Helal sana aslanım

Gozumuz kanat gordu be

Yasin capsizi bile fark yaratti arkadas.

Karabuk 1 alanyaspor 2

2 kanatla oynadik ve acayip gol sanslari yakaladik.

Bitirisi calismamiz lazim ama

Sinanı bir kere de hızlı hücuma dönmemiz gereken zamanlarda Gomis ile değiştirse de bir denesek artık. Böyle zamanlarda tavşan forvet olarak iş yapabilir taktik icabı. Fakat bizim hoca Gomisi aynı tarz oynayan Eren ile değiştirdiği için hiçbir etkisi olmuyor. Sinanı alan satanda yokken neden bu denenmez anlamıyorum.
aslında sinana geçen sene çok fırsat verildi ancak kullanamadı sinanı neden oynatmıyorsun diye tudoru eleştiremem eren ise gomisin olduğu takımda iş yapmaz boşuna kadroda duruyor bize defansı karıştıracak hareketli çalım atan gomisin yükünü özellikle deplasman maçlarında hafifletecek bir forvete ihtiyaç var umarım yönetimde bu zaafımızın farkındadır ve solbekle forvet transferini devre arası bitiriller

Maçın adamı Serdar mı :D valla bizim bu taraftar maç falan izlemesin.Adamın her maçı ayrı bir hikaye.Yüzde milyon penaltılık pozisyonu hakem verse maç 1-1 olsa maçın nereye gideceğini kim bilebilir.4-5 tane yüzde 100 kaçırdık ama o anda skor 1-0'dı.1-1 olsa o pozisyonlar olur mu şüpheli

takimin performansini hic begenmedim. ilk maclardaki pas düzeni falan yok. hep bireysel topcularin becerilerine bakiyoruz.

ayrica mac icerisinde oyundan cok fazla kopuyoruz, oyun disiplini yetersiz... oyuncularin mevkileri, oyun düzeniyle vs cok fazla oynuyor Tudor.

takimin performansini hic begenmedim. ilk maclardaki pas düzeni falan yok. hep bireysel topcularin becerilerine bakiyoruz.

ayrica mac icerisinde oyundan cok fazla kopuyoruz, oyun disiplini yetersiz... oyuncularin mevkileri, oyun düzeniyle vs cok fazla oynuyor Tudor.

Aynen bende oynanan oyundan memnun degilim, bir dusus var, cok kopuk oynuyoruz, gereksiz yere paslasma, fazla kaleye gitmiyorlar. Orta sahamiz oyundan hemen dusuyor.

3flanks.jpg

Galatasaray’ın daha çok sağ tarafı kullandığını gördük. Sol taraf işlemedi. Çekilen şutların 12 tanesi merkezden ve sağ taraftan geldi. Atak yönünün merkezden oluşmasının nedeni Belhanda’nın Galatasaray’a geldiğinden beri ilk defa bu kadar ilerde pozisyon alması ve Ndiaya-Selçuk ikilisinin sürekli merkezden hücumu beslemesi oldu. Bu bölgeden Belhanda Rodrigues’i, Ndiaye ise Gomis’i karşı karşıya bıraktı.

4%C3%BC%C3%A7l%C3%BC-pas-map.jpg

Selçuk, Ndiaye ve Belhanda’dan oluşan merkez üçlü görev dağılımını kaliteli yaptı, topu verimli paylaştı. Bu üç oyununun sahada paslaşmadıkları takım arkadaşı yok. Birbirlerini oyunun iki yönünde de üst düzey tamamladılar. Uzun süre sonra bu kadar uyumlu oynayan bir orta saha izledim. Ndiaye ve Selçuk ikilisi hızlı ataklarda bile Galatasaray’ın rakip kaleye en az 5-6 oyuncuyla gitmesini sağladı. Latovlevici ve Mariano’dan birinin de sürekli ataklara katıldığını da hesaplarsak Galatasaray, her atak 7-8 oyuncuyla hücum etti. Tabi ikinci yarıda defansif olarak düştüler.

Galataasaray 37 key pas denedi ve bunların tam 21 tanesinde başarılı oldu. Ligde geride kalan haftalarda takımların kilit pas ortalamasının 14/7 olduğunu düşünürsek baya abartılı bir sayı. Ayrıca rakip ceza sahasına 47 pas attı ve 23 isabet sağladı. Üçüncü bölgedeki pas sayısı ise 218/159.Galatasaray’ın üçüncü bölgede Belhanda’dan sonra en fazla isabetli pas atan ismi tam 28 pasla Mariano oldu.

7key-pas-map.jpg

Galatasaray’da dikkat çeken bir konu da pozisyonların hemen hemen her bölgeden yaratılmış olması. Bu çeşitlilik önemli.

8key-pas-zones.jpg

9key-pas-player.jpg

Belhanda
Alanyaspor, Belhanda’ya çok iyi çalışmış, hiç tek bırakmadılar sürekli bir kişi onun üzerine oynadı. Zaman zaman Belhanda’nın bu markajdan kaçmaya çalıştığını gördük. Fakat tüm sahaya yayılan oyunu rakiplerin önlem almasını zorlaştırıyor. Aşağıdaki haritada da görüldüğü gibi sahanın her yerinde. Önde pres yapıyor korner kazandırıyor, çizgide oyuncu kovalıyor.
Belhanda Galatasaray geldiğinden beri en ilerde pozisyon aldığı oyununu oynadı. Üçüncü bölgede topla buluşmaktan kaçmadı, sorumluluk aldı. Denediği pasların 4 tanesi ilk bölgede, 21 tanesi ikinci bölgede tam 43 tanesi ise üçüncü bölgede gerçekleşti. Rakip ceza sahasına 15 pas denedi bunların 8 tanesinde başarılı oldu. Bu sayının önemini şu veriden daha iyi anlayabiliriz, ligde bir takım maç başına ceza sahasına ortalama 13 isabetli pas atıyor. Takım arkadaşları arasında ise Belhanda’dan sonra en yüksek isabet sayısı 3 ile Mariano’nun. Top kaybı sayısı bu maça kadar ortalama 8’di bu maç ise 11 top kaybı yaptı. Fakat sürekli gol yollarında denediği için bunu göz ardı edebiliriz. Rodrigues, Belhanda ile aynı sayıda 11 top kaybı yaparken Gomis 8 top kaybı yaptı.

10belhanda.jpg

Üst Alt