17/18 H:25 | Alanyaspor 4-1 Başakşehir | MS | 9 Mart - Sayfa 29 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

17/18 H:25 | Alanyaspor 4-1 Başakşehir | MS | 9 Mart

Alanyanın 4 attığı ve dünyaları kaçırdığı şu Başakşehire sahamızda 5 atıp rövanşı almazsak yazık bize.

Sezon basindan beri soyleyenler oldu , ben de bunlardan biriyim . Basaksehir ne gecen sene sampiyon olabilirdi ne de bu sene olabilir , cunku abartildigi gibi bir kadrosu yok , ustelik grafigi tamamen asagi donmus durumda . Cok iyi puan toplayip Gs ,fb ve ts yi yendigi icin bir avantaj saglamisti ama lig sistemi oyle kisitli sayida maci kazanmakla sampiyon yapmiyor takimlari

bursa bile sampiyon oldugunda o 75 puani toplayabilmek icin kendi sahasinda ne gucsuz takimlari son dk golleri ile yenerken gobegi catladi , keza bizim son sampiyonluktaki konya ve gaziantep , mersin maclari da ornek verilebilir , geriye gidersek cevat guler ve gerets sampiyonluklarinda da cok kolay denecek takimlari cok zor yenmisligimiz vardir

bizi burada ters kose yapan , fb nin basaksehiri yenip bjk ya yenilmesini isterken , bjk nin boyle 3 puana abone sekle gelecegini hesap edemememiz oldu

ben fb 1 eksik puan alsin , o yuzden de bjk yensin diyordum ama aklimda akhisar maci yoktu elbette , ama fb beraberlik koparsaydi , akhisari yendiginde puan farkimiz 6 yerine 2 idi simdi

yine de bjk ile berabere kalsalardi belki de daha iyiydi ama fb ye yenilirsek hepi topu 3 puan kalacak arada (yeni malatyayi yenerlerse)

bu yuzden sanirim is olacagina varir diyip maclari izlemek daha iyi

ama akhisar ve alanya maclarindaki surpriz kayiplar bize baya yaradi , 26 inci hafta baya bir ortaligi karistirabilir

zaten sonra 15-20 gun ara var , biraz kafa dinleriz

"Başakşehir'i ezeceğiz, rövanş alacağız" diye hayal kurmayın. Şampiyonluğu elden giden takım bizi yenmek için elinden geleni yapar. Kesinlikle alacağız ama 5-0 vs. geçiniz. Tudor denen eziğin bize kötü bir hediyesidir ve leke gibi kalacak orada!

10 hafta kalmış kimin kimi yendiğinin önemi yok artık seri yapan götürecek işi
Tercubesiz arkadaşlar yine konuşuyor

Bu Alemin Tek Kralı

Herkes cok puan dagitti ama normal , bununla alakali kimse figuran degil diye baslik acmistim

yabanci limiti ve futursuzca harcamalar sonunda baya bir guclu takimlar kuruldu ligde

bizim iki uc duzeltmemiz gereken sey var

-mac tutamiyoruz ve one gecip cok puan kaybettik

-ikili averaj ile ilgili cok dusuncesiziz senelerdir

-beraberlik alamadigimiz icin bizden cok daha az galibiyet alan takimlar ile gerekli marji acamiyoruz

10 maçın 7 tanesini kazanırsak şampiyonuz. 1 Mağlubiyet, 2 beraberlik hakkımız da saklı. 73 puan şampiyonluk barajı gibi duruyor.

Başakşehir için 9 maç 27 puan
Beşiktaş için 10 maç 30 puan
Fenerbahçe için 10 maç 30 puan

hepsini bile kazansalar ki imkansız zira Başakşehir-Beşiktaş maçı var mutlaka biri tam çekemeyecek.

Başakşehir 77/75/74
Beşiktaş 77/75/74
Fenerbahçe 74

yapar. Yani biz 7 G 1 B aldığımız an adamları limite getiriyoruz. Başakşehir ve Beşiktaş'ı yenersek o 7 maçın arasında zaten şampiyon sayılırız ama berabere bile kalsak rakiplerin ilk puan kaybı bizi şampiyon yapar.

Tablo akşam daha değişik olabilir. Beşiktaş-G.Birliği maçı, Malatya-Fener maçı sonrası daha da lehimize dönebilir.

Dediğim gibi asıl amaç o 7 galibiyeti bir şekilde almak olmalı.

Konya
Fenerbahçe(D)
Trabzon
G.Birliği (D)
Başakşehir
Alanya(D)
Beşiktaş
Akhisar (D)
Malatya
Göztepe (D)

Herkes cok puan dagitti ama normal , bununla alakali kimse figuran degil diye baslik acmistim

yabanci limiti ve futursuzca harcamalar sonunda baya bir guclu takimlar kuruldu ligde

bizim iki uc duzeltmemiz gereken sey var

-mac tutamiyoruz ve one gecip cok puan kaybettik

-ikili averaj ile ilgili cok dusuncesiziz senelerdir

-beraberlik alamadigimiz icin bizden cok daha az galibiyet alan takimlar ile gerekli marji acamiyoruz
Öne geçi puan kaybettiğimiz 2 maç var, çoktan kastın bu mu?

Kalan maçlarda 5 kez tersi oldu tek maç da 0-0 bitti.

Maçın özetini şimdi izledim de hayretler içerisinde kaldım. Sahada hakem olsa bu maç 90 dakika sürmezmiş çok net. Hakeme rağmen Alanya'nın böylesine bir skor almış olması gerçekten de takdir edilesi bir olay. Tekrardan tebrik ediyorum.

Yukarida bir hesap yapilmis ama bence hem fb hem de bjk ye yenilirsek , geri kalan maclarda 8 de 8 bile yapsak garanti gormuyorum

74 puan eder sanirim ama yetmez

Üst Alt