17 Ağustos 1999 Saat 03:02 | Unutmadık, Unutmayacağız! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

17 Ağustos 1999 Saat 03:02 | Unutmadık, Unutmayacağız!

Depremi Silivri'de yaşamıştım. Deniz kıyısına vuran yüzlerce deniz yıldızı , deniz atı gibi canlıları görmek , o gece yıldızların çok yakında ve milyonlarca yıldızın yukarıda asılı durması falan ne bileyim aklıma geldikçe hala tüylerim ürperir.. Birde depremden saniyeler önce denizden böğürme sesi gibi bir ses geliyordu. Bu sesi avcılar sahilde de duyanlar olmuştu. Ölenlerin ruhu şaad olsun.

Silivri- istanbul kentte yakalanmıştım bende depreme.Denizde patlama oldu tarzı dedikodular olmuştu.

Eskişehir'de yaşadım. Çok sevdiğimiz bir abimizi ve yengemizi göçük altından çıkardık. Allah rahmet eylesin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun. 19 yıl önce bugün nerdeyse kıyamet kopmuştu. Şuan bile hatırladıkça tüylerim diken diken oluyor.

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

türkiye için küçük kıyamet gibi birşeydi. ülkenin yarısını belkide daha fazlasını etkilemişti heralde nüfus olarak.

2 gün çayırda çadırda yatmış idik hala hatırlıyorum. Bursa'da en çok sarsılan 2-3 ilden biriydi.Allah tekrardan yaşatmasın. Ölenlere tekrardan rahmet eylesin.

Ayrıca olayla alakalı taylan biraderlerin "küçük kıyamet" filmi çok özel ve etkileyici bir filmdir.

187056.jpg

Hayatını kaybedenlere rahmet yakınını kaybedenlere başsağlığı diliyorum.
20 yıl oldu ama şu an bu büyüklükte bir deprem olsa yine aynı şeyleri yaşayacağız hiç bir gelişme kaydedemedik maalesef.

6 ay önceki depremi hatırlıyor mu ki ülke 24 sene öncekini unutmasın? Sadece acı çekenler...

6 Şubat'taki depremden sonra mesela ne önlem alındı beklenen Marmara depremine karşı? Bilim adamları ''verilen tekrar süresi doluyor her an olabilir'' diyor ama şeyine takan kim? Gerçi taksa da belki on binler kurtulacak ama ev riskli bulunur boşaltmak zorunda kalırız diye binalara sağlamlık testine izin vermeyen ev sahipleriyle dolu ülke. En dandik evlerde kiralar 10 bine yaklaşmışken daha da kötüsü oturmaya ev bulmak bu kadar zorlaşmışken onlara da bir şey demek zor.

Acilen mülteciler gönderilmeli. Konut problemi derinleştikçe saçmalayacağız, saçmaladıkça olası depremde can kaybımız artacak.

Üst Alt