17 Ağustos 1999 Saat 03:02 | Unutmadık, Unutmayacağız! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

17 Ağustos 1999 Saat 03:02 | Unutmadık, Unutmayacağız!

Cevap: 17 Ağustos 1999 saat 03:02 | Unutmadık, Unutmayacağız

Saniye saniye o ani yasamis biri olarak suan da ayni ürpertiyi, korkuyu hissettigim gibi o homurdanma misali sesi de duyabiliyorum... Ya Rab, Sen ne yücesin!

Adapazarı'ndan bir gün önce dönmüştük , 16.08'de yani. Allah korumuş. O bina yerle bir oldu.

Ruhları şad olsun ... hala unutmadıko günü hatırladıkça tüylerim diken diken oluyor

Allah rahmet eylesin.Çok kötü bir olay.Halamlarda yaşadı bu depremi.Şanslıydılar,kurtuldular.O kadar başımızdan deprem olayı geçti.Hala akıllanmadık.Hala ucuza kaçıyoruz ev yaparken.Allah yaşatmasın bir daha inş

03:02'de zaman tekrar durdu.

11 koca sene geçti ve depreme hazır falan değiliz herşey, çarpık yapılaşmadan palavrasına kaçağına kadar herşey aynı.!

17 ağustos gününün sabahında bu depremin yakın zamanda olacağının haberi varmış bir gazetede.Yine marmara deepremi olacak diye konuşuluyor.Bu sefer geç kalmayalım.

Nasıl uyandım, nasıl çıktım dışarı dün gibi hatırlıyorum. Duvarlar üzerime üzerime geliyordu. Ruhları şad olsun ölenlerin. Allah başımıza böyle felaketler getirmesin.

Çok kötü zamanlardı gerçekten. O şoku aylarca atlatamadım. Bizi pek etkilemedi deprem ancak binlerce kişinin hayatını kaybetmesi, evsiz kalması çok acıydı. :(

Allah rahmet eylesin.Yüce Rabb'im o günleri bir daha yaşatmasın.

Allah rahmet eylesin.

Allah bidaha böyle felaketler göstermez Insallah bizlere. Amin.

98 senesinde Yalova'da okumuştum ama yazın Yalova'da değildim.Abilerim Yalova'daydı deprem sırasında ve 1 gün haber alamamıştık ama Allah'a şükür birşey olmamıştı.Ama bir öğretmenim ailesiyle beraber vefat etmişti..Kaybettiklerimize Allah rahmet eylesin bir daha böyle acılar yaşatmasın inşallah..

[video=youtube;C7lWqLYhbEk]https://www.youtube.com/watch?v=C7lWqLYhbEk[/video]

Ölenlerin yakınlarına sabır dilerim. Umarım yaşamayız o günleri ve gereken derslerimizi almışızdır.

Ruhlari saad olsun. Allah bir daha böyle bir aci yasatmasin. 11 yil gecmis olsa da üstünden, acisi hala taze, ates düstügü yerde hala yaniyor. Unutmadik, ne o enkazin altinda kalanlari, ne de o lanet olasi binalarin yapimindan sorumlu katilleri!

Üst Alt