#17 Burak Yılmaz - Sayfa 226 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Yabancı sınırı sağolsun daha kaç futbolcunun gelişimi durdu burada kalarak. Belki 2014 Dünya Kupası'na bile katılırdık Selçuk, Caner, Gökhan, Burak vs. gitseydi o zamanlar. Ki hepsini de isteyen vardı. O zamanki formlarıyla istenmemeleri imkansızdı zaten.

Yabancı serbestliğinin Türk futbolunun kurtuluşu olduğunu bir türlü anlatamıyoruz renktaş. Umarım anlarlar artık.

Yabancı sınırı sağolsun daha kaç futbolcunun gelişimi durdu burada kalarak. Belki 2014 Dünya Kupası'na bile katılırdık Selçuk, Caner, Gökhan, Burak vs. gitseydi o zamanlar. Ki hepsini de isteyen vardı. O zamanki formlarıyla istenmemeleri imkansızdı zaten.
o kadro da fena değildi. oyuncular iyi durumdaydı.
apo avcı ile romanya ve macar maçlarını berbat etmesek baraj maçına kalırdık 2014'te.
ft geldikten sonra son maç hariç hepsini kazandı ama yetmedi.
ama barajı geçemezdik muhtemelen.

o kadro da fena değildi. oyuncular iyi durumdaydı.
apo avcı ile romanya ve macar maçlarını berbat etmesek baraj maçına kalırdık 2014'te.
ft geldikten sonra son maç hariç hepsini kazandı ama yetmedi.
ama barajı geçemezdik muhtemelen.
Fena değildi tabii. Ama işte şu andaki futbolcularımız gibi Avrupa'da oynasalardı bambaşka futbolcular olabilirlerdi hepsi. Karakter olarak tabii ki de leş insanlar çoğu ama inanılmaz yetenekli bir jenerasyondu o ve yabancı sınırı olmasaydı Avrupa'dan milli takıma seçilselerdi çok başka olurdu. Yani Arda 24, Burak 34 yaşından sonra futbolu öğrendiler Avrupa'ya gidince. Burak iyi golcüydü ama futbolu bilmiyordu adam çünkü bizde altyapı eğitimi diye bir şey yok. Adam kaç yaşından sonra Lille'de futbolun temellerini kodladı kafasına. 3 yıl önceki Burak ile bu Burak aynı değil. Zaten 34-35 yaşında hala bir şeyler öğrenebiliyor oluşu Burak'ı Burak yapıyor.

Jübilesini bizde yapmasını arzu ettiğim futbolcu kişisi. Yaş olarak biliyorum bunu da aşan bir dönem olacak ama Burak Yılmaz deyince aklıma yaş kısmı gelmiyor, sebepsiz. Her türlü iş yapar diyorum...Tabii gönlünde ve planında ne var bilmem, bjk vs ama bize de ona da yakışan bu gibi.
Bu formayı çok sevdiğini hissediyorum. Öyle ki beraber başardıklarımızı bile unutamıyor.
Ağlayarak gitmişliği bile var. Bugün desek dön, o da ister sanki. Hayırlısı.

Arda bence büyük yetenekti hep, Avrupa'da da o kadar iş yapıp o kadar hızlı çökmesi saçmaydı onun için. Hani Emre hiç tutunamadı da Arda Atletico'nun sayılı adamlarından da olmuştu.

Burak biraz daha çalışma ürünü.
Arda hala büyük yetenek. Şu haliyle bile akıl katıyor oyuna. Onu Başakşehir'de aldığı uzun ceza yaktı. Orada oynamaya devam etseydi başka olurdu. Sonuçta Barcelona'dan geldiğinde o kadar bitik değildi. Atletico'da da dediğin gibi şampiyonluğun en büyük mimarlarındandı Falcao ile birlikte.

Burak da aslında yanlış mevki kurbanı gibi geliyor bana. Kanat yerine forvette başlasaydı kariyerine 25'te değil de 21-22'de parlayacaktı belki de.

Üst Alt