#17 Cenk Akyol - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#17 Cenk Akyol

Cevap: #17 Cenk Akyol

Önyargı ile bakılan oyunculardan biridir cenk.Oysaki istatistiklerine baksanız bile ne kadar faydalı olduğunu görürsünüz.%48 gibi çok iyi yüzdeyle üçlük atmıştır bu sezon.

Basketbol kamuoyunda önyargı ile bakılan oyunculardan biridir Cenk.Oysa sadece istatistiklerine baksanız bile ne kadar faydalı olduğunu görürsünüz.10 küsür sayı ortalaması ve yüzde 48 gibi yüksek üçlük yüzdesiyle oynayan türk oyuncu çok zor bulursunuz.Gelecek yıllar da takımda görmek istiyorum kendisini.

Final maçını kaçırdım ama istatistiklere baktım 6/9 üçlük mükemmel, final maçına en büyük katkıyı verenlerden olmalı.

Bu sene gizli kahramanlardandı.Yüzde 48 gibi müthiş bir yüzdeyle üçlük attı.Sayı ortalaması da 9.17 fena değil.Şutör türk oyuncu olarak zaten alternatif pek yok.Kesinlikle takımda kalmalı.

hawkinsi kokosu domercantin sakatlıgı derken skorun önemli yükü omuzlarına kaldı ve yer yer olmasada iyi iş çıkardı diyebilirz. kendi de bu sezon kadar kendini güvende ve mutlu hissetmemiştir.

Bir sporcunun başarılı olması için kabiliyet tabi ki çok önemlidir ama asıl önemli olan şey hayattaki duruşudur, adam olmasıdır.

Cenk'te ikisi de var ki ne mutlu bizim sporcumuz.

Dün NTV adlı kanala verdiği tepki onun ne kadar dik bir oyuncu olduğunu bir daha gösterdi.

Üst Alt