#17 Derrick Köhn - Sayfa 49 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#17 Derrick Köhn

takımımıza "sıfır adet sol bekin olduğu" bir ortamda geldi.

yani sol bekte uefa son16 turunda berkan kutlu oynadı o derece düşünün. bu durumda kendisini ispat etmesi, beğenilmesi çok kolay olsa gerekti.

bu arada gerçekten bir çok iyi özelliği var, hiç itirazım yok. ofansif anlamda da ligimizin düzeyinde çok çok iyi bir sol bek.

ancak savunma açısından soru işaretlerim var. savunma açısından hatta lig düzeyi için bile soru işareti bıraktı bende.

bu konuda taraftar da ikiye bölünmüş durumda. bir kısım bu savunma zaafiyetinin "oyuncu kaynaklı" olduğunu söylerken, bir kısım da "yardım almadığı ve sürekli 2'ye 1 kaldığı için" olduğunu söylüyor.

kendisi çok yeni bir oyuncu. pozitif bir havası var. pek çok konuda gelişebilir de. dikkatle takip edeceğim ama savunma konusunda öyle ya da böyle bariz bir zafiyet var sol kanatta.

özellikle son maçımız olan ads maçında toplam 5 pozisyon verdiysek, neredeyse tamamı kendisinin tarafından oldu.

Bu arkadaş savunma yapmayı bilmiyor Angelino dan buna geçmenin zerre faydası yok yaşı dışında
Bizim lig te bile bundan daha iyi savunma yapacak elli tane back bulunur atletik hızlı bilekleri iyi ama adam savunmacı değil her atak kohn arkasına atılan topla oluyor

Rakipler de bunu öğrendi at soldan arkaya koştur aynısını fenerde ferdiye de yapıyorlar ama ferdi fenerin topu taşıyan yegane oyuncusu bu riske girebilirler Sivas maçında koita nin attığı gol gibi

Kohn bizde önemsiz bir oyuncu Berkan bile back oynarken bu kadar pozisyon vermedi ki oynadığı maçlarda Avrupa'daki güçlü takımlara karşıydı

Seneye satilabiliyorsa satılsın yoksa kesinlikle iki back i yedekleyecek savunma ağırlıklı biri alinsin

Bu arkadaş savunma yapmayı bilmiyor Angelino dan buna geçmenin zerre faydası yok yaşı dışında
Bizim lig te bile bundan daha iyi savunma yapacak elli tane back bulunur atletik hızlı bilekleri iyi ama adam savunmacı değil her atak kohn arkasına atılan topla oluyor

Rakipler de bunu öğrendi at soldan arkaya koştur aynısını fenerde ferdiye de yapıyorlar ama ferdi fenerin topu taşıyan yegane oyuncusu bu riske girebilirler Sivas maçında koita nin attığı gol gibi

Kohn bizde önemsiz bir oyuncu Berkan bile back oynarken bu kadar pozisyon vermedi ki oynadığı maçlarda Avrupa'daki güçlü takımlara karşıydı

Seneye satilabiliyorsa satılsın yoksa kesinlikle iki back i yedekleyecek savunma ağırlıklı biri alinsin
Köhnün arkasına top atıyorlarda köhn koşup kapatıyor angelino stopere kayıp adamı salıyordu

Azami konsantrasyonla ve oyun dsiplinine bağlı kalarak oynaması, defansif yönden olumlu tarafı. Alınan ve alınacak her oyuncuyu Sacha gibi bir canavarla kıyaslarsak, kolay kolay hiçbir bek oyuncusunu beğenemeyiz, gerçekçi olalım. Tarihte kaç tane GS oyuncusuna Bayern ciddi ilgi gösterip 30+ teklifte bulunmuş? Ki kendisinin final aksiyonlarında genellikle doğru tercih ve dokunuşları yapamadığının onlar da farkındadır; oraya gitmesini sağlayan husus, olağanüstü atletizmi ve geriye dönüşlerdeki muazzam aksiyonlarıdır...

Azami konsantrasyonla ve oyun dsiplinine bağlı kalarak oynaması, defansif yönden olumlu tarafı. Alınan ve alınacak her oyuncuyu Sacha gibi bir canavarla kıyaslarsak, kolay kolay hiçbir bek oyuncusunu beğenemeyiz, gerçekçi olalım. Tarihte kaç tane GS oyuncusuna Bayern ciddi ilgi gösterip 30+ teklifte bulunmuş? Ki kendisinin final aksiyonlarında genellikle doğru tercih ve dokunuşları yapamadığının onlar da farkındadır; oraya gitmesini sağlayan husus, olağanüstü atletizmi ve geriye dönüşlerdeki muazzam aksiyonlarıdır...
sacha'nın "s"si ile bile kıyaslamadım. benim postu cümle cümle okursanız, hatta kendisinin gelişebileceğini de düşünüyorum. ancak mevcut durumda kendisi savunma anlamında çok soru işaretli bir oyuncu bence.

kanat savunması ve kanat hücum aksiyonları her iki kanat oyuncusu tarafından yapılır. kerem'in barış alper kadar çabaladığını düşünmüyorum. hele zaha denilen elemanın hiç.

köhn-barış alper kanadı bir süre daha denenmeli. savunma konusunu ancak bu şekilde anlarız. yoksa barış alper-boey kanadının, oraya ziyech eklendiğinde; aynı savunma verimliliğinde olmadığını da takdir ediyorsunuzdur.

Beklediğimden daha iyi performans gösteriyor şimdiye kadar. Bu adam baya ofansif bir bek Caner Erkin'in siyahi versiyonu diyebiliriz ona rağmen hücumda başrol oyuncularından rol çalmadan takım oyununa katkı veriyor ve savunmada maximum çabayı gösteriyor. Tabii ki pozisyon almada,1e1 savunma sertliğinde,hava toplarını karşılamada vs eksikleri var ama bu eksiklerinin olduğunun kendi de farkında. Takım içindeki oyuncular arasında en çalışkanlardan biri olduğu söyleniyor Barış Alper'de olduğu gibi kademeli bir yükseliş bekliyorum Köhnden.

Angelinho'dan bir çok farkı var. İlk önce topla dribling, sonra defansı kötü deniyor ki nispeten kötü ama burada abartıldığı kadar da kötü değil bir kere 1-1'de genellikle geçilmiyor. Yine arkasına adam kaçırıyor ama bu bizim oyun yapımız gereği de biraz böyle sonuçta adam öne çıkıyor ve adamını da yakalıyor. Angelinho gibi geri kaçmıyor mesela. Yani kendisi gayet iyi bir sol bek eksiği, geliştirmesi gereken yerler tabi ki var ki kendisi Bundesliga 2. liginden geldi, geldiği parada belli. TR'de kendisinden daha iyi defans yapan sol bek kim onu da merak ediyorum. Bu arada çoğu kişinin ben de dahil beğendiği Ferdi'nin de sol bek olarak defansı Köhn'den de kötü bunu da unutmamak lazım.

sacha'nın "s"si ile bile kıyaslamadım. benim postu cümle cümle okursanız, hatta kendisinin gelişebileceğini de düşünüyorum. ancak mevcut durumda kendisi savunma anlamında çok soru işaretli bir oyuncu bence.
Sen kıyasladın demedim ama kimisi doğrudan kıyaslıyor, kimisinin de en azından bilinç altında bu var doğal olarak.

Kendisinin rakibi karşılarken pozisyon almada ve gerektiğinde ardışık hamlelerde bulunma konusundaki zaaflarını daha önceki mesajlarımda vurgulamıştım. Çok farklı noktalarda değiliz yani...

Başta sol kanat olmak üzere takım organizasyonu geliştikçe, Boey' in hem hücumda etkinliğinin daha da artacağını, hem de defansif defolarının daha az göze batacağını umuyorum...

Sen kıyasladın demedim ama kimisi doğrudan kıyaslıyor, kimisinin de en azından bilinç altında bu var doğal olarak.

Kendisinin rakibi karşılarken pozisyon almada ve gerektiğinde ardışık hamlelerde bulunma konusundaki zaaflarını daha önceki mesajlarımda vurgulamıştım. Çok farklı noktalarda değiliz yani...

Başta sol kanat olmak üzere takım organizasyonu geliştikçe, Boey' in hem hücumda etkinliğinin daha da artacağını, hem de defansif defolarının daha az göze batacağını umuyorum...
Köhn'ün yani :d

kanat savunması ve kanat hücum aksiyonları her iki kanat oyuncusu tarafından yapılır. kerem'in barış alper kadar çabaladığını düşünmüyorum. hele zaha denilen elemanın hiç.

köhn-barış alper kanadı bir süre daha denenmeli. savunma konusunu ancak bu şekilde anlarız. yoksa barış alper-boey kanadının, oraya ziyech eklendiğinde; aynı savunma verimliliğinde olmadığını da takdir ediyorsunuzdur.
Barış Alper in yeniden sol kanat oynamaya adepte olması lazım. Şimdi doğruya doğru kadroya ilk Barış Alper yazılacak sol kanat mı sağ kanat mı bilemem ama Barış Alper oynar yani. Diğer kanat için bakıyorum Zaha ciddi sorunlu hal ve hareketleri, Kerem son maçta fena gelmedi gözüme ama Galatasaray kariyerinde ilk defa böyle kırıldığını görüyorum elde Ziyech en iyi alternatif gibi başka bir klasmanın oyuncusu Ziyech sağlıklı olduğu sürece ( Tete yi saymıyorum bile)

Eldeki oyunculardan Barış Alper ve Ziyech ile devam etmek mantıklı olan, Barış Alper sağ tarafta oynayıp önüne atıp koşmaya öyle bir alıştı ki sol tarafa geçince de sürekli aynısını yapmaya çalışıyor. Yeri gelecek daha sakin oynaması gerekecek, yeri gelecek sol bekini oyuna katmayı bilecek

Barış Alper bu senenin parlayan yıldızı, hani ligdeki savunma oyuncuları arasında bir anket yapılsa sanırım en son karşılaşmak isteyecekleri adam Barış Alper olabilir çok acayip bir fizik/atletizm kalitesi var bayağı yoruyor rakibi ancak bu özelliklerinin yanına daha bilinçli oynadığı zaman Top Class liglerin oyuncusu olabilir. Ligin en tehlikeli oyuncusu olabilir Barış Alper ama ilk yarıda 13 top kaybı yaparsa o iş sıkıntı

Üst Alt