#17 Papa Alioune Ndiaye - Sayfa 32 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Ben orta sahada uzun topları ve araya atacağı paslarla bizi mest edecek orta saha izlemek istiyorum.Başlarım mücadelesine!Mücadeleyi 6 numara yapsın.8 numara pas istasyonu işini layıkıyla yapsın.Kimi önerirsin? @Enes Dalmış

Maalesef bu adam varken hicbir zor deplasman ve derbide dengeli bir oyun oynayamayacağız...

Gecen yıl ligin 2.yarısında fenerbahçe deplasmanı ve içeride oynadığımız basak ve beşiktaş maçlarındaki oyun bu sene porto deplasmanındaki oyun...Hiçbirinde n'diaye yok...

Çünkü o bölgedeki adam pas yapar takımı rahatlatır,ayağı iyidir,sırtı dönük faul alır.. Ama n'diaye çok çok dengesiz bir oyuncu bize selcuk,tolgay stilinde sakin bir adam lazım o bölgeye...

Ben orta sahada uzun topları ve araya atacağı paslarla bizi mest edecek orta saha izlemek istiyorum.Başlarım mücadelesine!Mücadeleyi 6 numara yapsın.8 numara pas istasyonu işini layıkıyla yapsın.Kimi önerirsin? @Enes Dalmış
Reis benim orta saha için istediğim adam belli Savanier

Fernando+Belhanda+Ndiaye üçlüsü bu sene hiç iyi değil hatta aralarında arada sırada olan bile tek isim Belhanda onun haricinde pert orta sahamız

Savanier üçünün de işlerini yapar ...

Nerede duracağını bilmiyor ne oyun kuruyor ne pas atabiliyor. Doğru düzgün savunmaya da yardım etmiyor. Orta sahamız çok eksik gerçekten

Selçuk Inan’ı her türlü tercih ederim.

Çevre kontrolü yok. Top tekniği yok, pas trafiğinde hiç yok. Neyi var bu adamın? Biri yazsın harbi ben göremiyorum.

Orta sahada yaptığı tek kişilik presten dolayı sürekli atak yiyoruz. Pres yapmanın bir zamanı, bir yeri var. Bu deli dana gibi koşup faul yapıyor.

Galatasaray forması altında izlediğim en yeteneksiz orta saha oyuncusu. Daha kötüsünü hatırlamıyorum Mustafa Sarp, Barış Özbek dahil.

Bu adamı 16 milyona okutmak çok büyük başarı.
Bu adam o bonservisi veren adamda nasıl kafa varsa çok enteresan.İnanılır gibi değil.

Onyekuru gibi 5 milyon ve altı bonservis yıllıkda 1,5 milyona cüzzi bir miktara olursa alınabilir.Veya cüzzi miktarda kiralık olarak devam edecekse olur yoksa hiç gerek yok.

Reis benim orta saha için istediğim adam belli Savanier

Fernando+Belhanda+Ndiaye üçlüsü bu sene hiç iyi değil hatta aralarında arada sırada olan bile tek isim Belhanda onun haricinde pert orta sahamız

Savanier üçünün de işlerini yapar ...
Reis forumda herkes Savanier'i yaziyor da bu adami izleyen oldu mu? Hangi ozellikleri iyi?

saha dizilişinde böyle oynamalı ndiaye bence belhanda'da musa çağıran'ın yazdığı yere geçmeli siz ne düşünüyorsunuz?capture-20190203-203539.png ?

Bu olmadan geçen yıl 2.yari süper oynadık ve şampiyon olduk bu bile herşeyi anlatıyor öyle zorluk derecesi çok yüksek maçlarda da hiç aramadık ne pres gücünü ne hızını ne dikine oyununu bu çok gerekli olmadığının net göstergesi belhanda bile ki hepimizin ortak bir kanaati var olmayınca eksikligi net anlaşıyor aynı şekilde feghouli yada başka bir oyuncu bunda ise öyle bir durum yok.

Reis forumda herkes Savanier'i yaziyor da bu adami izleyen oldu mu? Hangi ozellikleri iyi?
Reis kusura bakma halı saha maçına gitmiştim yeni yazabiliyorum. Savanier için kendi adıma konuşursam çoğu zaman izlediğim bir adam değil, ama izlediğim kadarıyla ben buram buram yetenek gördüm bu adamda

Şu anda 26-27 yaşında bu yaşına kadar ne yapıyordu neden hiç adını duyuramadı hiçbir fikrim yok ben adamı bu sene tanıdım ama şu kadar söyleyim reis bu sene bu adamın ortaya koyduğu performansı real madrid veya mancity forması giyen bir orta saha ortaya koymuş olsaydı tüm dünya onu konuşuyor olurdu

Aslında Youtube 'da videoları var oradan takip edebilirsin videolar genelde yanıltıcı olur diyoruz ya bu adam videolarında neyse gerçek hayatta aynısı. Ama sadece attığı kilit paslardan ne bileyim uzaktan şutları, kullandığı duran toplardan ibaret bir orta saha oyuncusu değil, günümüz orta saha oyuncuları ne yapması gerekiyorsa hepsini tek tek yapıyor

Çok güzel kilit pas atar, STSL 'de bu işi en iyi yapan adam Belhanda 'dır büyük ihtimalle ama Savanier Belhanda ile kıyaslanamayacak kadar iyi yapıyor bu işi, gerçekten pasların isabeti zamanlaması haricinde paslarının tekniği de çok iyi. Şut çeker, gelir rakibi bozar, top kapar, adam eksiltir, top ayağına çok güzel yakışıyor, oyunu iki yönüyle oynuyor

Yani bu sene orta saha üçlümüz Fernando-Ndiaye ve Belhanda 'nın ne kadar kötü olduğunu konuşmaya gerek bile yok. Savanier bu adamların ayrı ayrı yerine getiremediği görevleri tek başına yapar. Hani merkez orta saha olarak geçiyor ama saha içinde hemen her yerde var

Üstelik bunların hepsini Nimes gibi bir takımda yapabiliyor bence Galatasaray 'a gelip daha klas ayaklarla daha iyi futbolcular ile oynarsa çok can yakar. Belhanda 'nın Arabistan 'a 9 mil.€ bedelle transfer olacağı söyleniyor gelen paranın büyük bir kısmı bu adama yatırılsın, Belhanda 'nın yerine de hücum yapmasını bilen Emre Akbaba geçsin hatta Atalay geçsin o kadar söyleyim

Emre-Savanier ikilisi oynar çok güzelde oynarlar ama bunların arkasında Fernando veya Donk olmamalı kesinlikle bu adamların yerine tıpkı Marcao gibi takım orta sahasının defans kısmını yönetecek bir şef lazım, Fernando rakibin yanından geçip gitmesini izliyor çoğu zaman sanki veteranlar maçı kıvamında top oynuyor ha tekniği var pas becerisi var ama adam öncelikli görevini yerine getiremiyor zaten bizim orta sahanın en büyük problemi bu reis

Belhanda takımın 10 numarası mı ? evet peki 10 numara görevlerini yerine getirebiliyor mu ? korner kullanır kilit pas atar bunlar dışında çok iyi yaptığı bir şey yok ama yav işte mücadele ediyor adam koşuyor diye laf söylenmiyor adama

Ndiaye 8 numara görevlerini yapabiliyor mu ? bence alakası bile yok bu adam Galatasaray orta sahasında nasıl şans bulabiliyor hala şaşırıyorum koşuyor top kapıyor birde siyahi diye oynuyor resmen

Fernando aynı şekilde ne defansı tutabilir ne rakibi bozar ne orta sahaya direnç katar ne müdahale yapabilir ama ayağı iyi tekniği yüksek diye oynuyor, inanın Donk bile belki daha çok işimize yarayabilir bu dönemde

Üst Alt