#18 Ayhan Akman


ayth.png18 AYHAN AKMAN

Orta SahaDoğum Tarihi
1977-02-23

Doğum Yeri İnegöl

Oynadığı Takımlar 1987-1993 İnegölspor (kiralık)

1993-1994 İnegölspor

1994-1998 Gaziantepspor

1998-2001 Beşiktaş

Geldiği Takım Beşiktaş

Giriş Yılı 2001

Boyu 173

Kilosu 69

Lakabı
 
takımda oynayacak banko oyunculardan biridir. o yoksa hücum gücü eksik oluyor. yanında bir de Lincoln yoksa hücum gücü diye bir şey olmuyor zaten...
 
Ayhan, bence takimdaki en istikrarli ve banko oynamasi gereken bir oyuncudur. Yasinin verdigi olgunlukla ve tecrubeyle gayet iyi bir oyuncu olmustur. Kaptanligi hak eden, oynamasi gereken ve abilik yapabilecek oyuncudur.
 
Ayhan bu formuyla ve hep böyle oynayacaksa takımda kalmalı ve bu kadro içinde oynamalı ama onunda en büyük sorunu sakatlıklar ve devamsızlık bir maç iyi bir maç kötü ama bu sezon takımı sırtlayanlardan biri.
 
Ayhan’a teklif

Galatasaray yönetimi, tecrübeli yıldıza sözleşmesini 1 yıl uzatmayı önerdi. Üç senelik mukavele isteyen Ayhan öneriye henüz net bir yanıt vermediGalatasaray’da sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Ayhan Akman’a, sarı-kırmızılı yönetimden nikah tazelemek için teklif geldi.

Futbol şubesi sorumluları, son haftaların başarılı oyuncusuyla bir görüşme yaparak gelecek yılda da kendisini takımda görmek istediklerini bildirerek 1 senelik yeni sözleşme önerdi. Kulübünde üç sezon daha kalmak isteyen tecrübeli futbolcu ise bu teklife henüz olumlu veya olumsuz bir cevap vermedi. Sarı-kırmızılı formayı 8 yıldır giyen ve takım kaptanlarından olan 31 yaşındaki Ayhan’ın yapılan teklifi düşündüğü ve görüşmelerin devam ettiği belirtildi.

Kendisine 2 veya 3 senelik bir sözleşme önerilmesini bekleyen futbolcunun, sarı-kırmızılı takımdan ayrılmayı düşünmediği, ancak teklif edilen 1 yıllık sözleşmeyi de az bulduğu öğrenildi. Teknik Direktör Michael Skibbe’nin vazgeçemediği oyunculardan olan Ayhan’la sözleşme imzalamak isteyen yöneticilerin ise opsiyonlu olarak önerilerini artırabilecekleri vurgulandı.

Galatasaray’da Ayhan’la da sözleşme yenilenmesi durumunda geriye sadece yine sezon sonunda mukavelesi sona erecek olan Hasan Şaş kalacak.

Bu arada Cim-Bom Metalist maçının hazırlıklarını dün sürdürdü. Testten geçirilen Lincoln’un ise takımla çalışmalara başlayabileceği bildirildi.
 
aynen 1 sene daha uzatsalar yeter...2 sene sonra performansı çok düşer seneyede faydalansak ayhandan yeterli olur...!!!
 
Mehmet Topal Ve Barış Dönünce Ben forma şansının azalıcağını Düşünüyorum

Şuan takımda alternatifi olmadığı için Göze batıyor Oyuna ekstra Bi katkısını göremiyorum
 
Üst Alt