18 Yaşında Bir Futbolcu Olsanız, Kariyerinize Nasıl Yön Verirdiniz? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

18 Yaşında Bir Futbolcu Olsanız, Kariyerinize Nasıl Yön Verirdiniz?

18 Yaşında bir Futbolcu Olsanız Kariyerinize Nasıl Yön Verirdiniz?

Kariyerinize başlayacağınız kulüp ne olurdu?
[FONT=&quot] ? [/FONT] Kendinizi İspatladığınız da hangi kulübe transfer olurdunuz?
Son olarak hangi takımda kariyerinizi bitirirdiniz?

1nzmo7.jpg

Sebepleriyle açıklarsanız daha güze olur :hat:

Ben bayrak adam olmayı isterdim. Tek takım, +400, 500, 600 maç filan. 1 kulüpte efsane olabilmek, sadece o takımda forma giymek bence çok daha özel ve nadir bir durum.

Galatasaray 1.tercihim olurdu tabii ki.

Öncelikle Türkiye'de kesinlikle oynamazdım. Medya, yöneticiler, traftarlar çekilecek dert değil. Biraz az kazanırdım ama Avrupa'da oynardım.

İkinci olarak eğer mümkünse İspanya ve İngiltere liginde oynamak isterdim birçokları gibi. Ancak benim tercihimde şehir faktörü çok etkili olurdu. Örneğin İngiltere ve İspanya'nın en büyük 4'er kulübünde oynayamayacaksam geriye kalan takımlar arasında kararımı şehre göre verirdim. Mümkünse sıcak bir iklimi olan, denize kıyısı olsa iyi olacak, eğlence hayatı iyi ve rahat bir şehri, biraz daha fazla para veren ama soğuk ve donuk bir şehre tercih ederim.

Yani futbolu bir iş olarak yaparken öncelikle en güzel şekilde yaşayacağım bir şehirde ve kulüpte top oynamak isterdim. Önemli hayatı dolu dolu yaşamak diye görürdüm. Tabi profesyonelce uzun süre top oynamama engel olmayacak şekilde.

Bir de şans bulma ihtimalimin yüksek olduğu kulüp her zaman tercih sebebi olurdu.

Bu şartlar altında oyuncu kalitemi top class kulüplere yetmediğini düşünürsem;

İngiltere: Londra'nın büyükler dışında kalan takımları olan West Ham, Palace gibi ekiplerinde oynamak güzel olurdu.
İspanya: Valencia, Deportivo, Espanyol, Vigo gibi kıyı şehirlerinin takımları iyi olur.

Bu iki ligde de oynayamayacaksam Fransa'da Nice, Montpellier; Hollanda'da bazı takımlar olabilir.

Gurbetçi bir Sol bek olup Belçika da anderlecht takımının altyapısında futbola başlamak isterdim. Kendimi kanıtladıktan sonra GALATASARAY ve Milli Takımın 10-11 yıl sol bek sıkıntısını halletmek isterdim.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kariyerime İngiltere'de başlamak isterdim. İlk olarak macerama Liverpool ile başlardım(Liverpool öncesi iyi bir altyapısı olan herhangi bir ingiliz takımı olabilir orasını boş verin). 19 yaşında düzenli forma giyebileceğim adanın sınırları içinde yer alan Celtic kulübüne 1 seneliğine kiralık olarak gittikten sonra tekrar herşeyin başladığı Liverpool'a geri döndüm. 20 yaşında biraz daha düzenli forma giydiğim ve yavaştan kendimi gösterip premier league' in en iyi gençlerinin arasında yer aldıktan sonra ilerleyen yıllarda kariyerim için çok emeği geçecek olan bu güzide futbol kulübünden ayrılıp İspanya'ya yolculuk sürecim başladı.

Herkes için çok erken olduğu düşünülse de kısacık futbol hayatımda zamanı doğru kullanmam gerekiyordu ve Real Madrid kulübünün teklifini geri çeviremezdim. Artık dünyanın en büyük kulübünde ne zaman sahaya çıkacağımı merak ederek yastığa kafama koyma dönemleri başlamıştı. Dile kolay tam tamına 3 sene geçirdim bu yıldızlar topluluğu kulüpte. Artık değişiklik yapma zamanı gelmişti ve bu seferki rotam İtalya oldu.

23 yaşında kırmızı siyahlı formayı giyme şansı yakalamıştım aslında iyi de maaş vereceklerdi(sanırım kulüp satılmış ve iyi para veriyorlar). Milan formasıyla 2 sene mücadele ettikten sonra biraz paranın getirdikleri ve erken şöhret, biraz da Milan'ın o eski günlerinden uzak hali beni biraz performans olarak geriye düşürdüğü için yeni rotam 25 yaşında;

Borussia Dortmund ile kariyerim yeniden ivme kazandı ve 1 sene burada kendimi gösterdikten sonra o sene yeniden yapılanmaya giden Türkiye'nin en büyük kulübü ve sempati duyduğum Galatasaray takımına transfer oldum.

Hayatımın en güzel anlarını yaşadığım bu kulüpte çok güzel anılarım oldu ve çok şeyler öğrendim. Neyse salya sümük ağlaya ağlaya Dortmund'a geri döndüm ama belki bir gün yine bu kulübe geleceğimiz bilmeden.

Yaş oldu 27, Almaya'ya da alıştıktan sonra 2 sene burda kendimi gösterdim ve tabiki de ligin yıldızlarını almadan duramayan Bayern Munchen takımına transfer oldum. Burda istediklerimi veremeden ve sürekli oynamadan geçirdiğim bir sezondan sonra kariyerime son vereceğim takıma gittim.

Tabiki de futbolu Galatasaray'da bıraktım.

Kariyer:
Liverpool FC
Celtic FC
Liverpool FC
Real Madrid
AC Milan
Borussia Dortmund
Galatasaray
Borussia Dortmund
Bayern Munchen
Galatasaray

Güzel bir kariyer oldu bence.

Kariyerime İngiltere'de başlamak isterdim. İlk olarak macerama Liverpool ile başlardım(Liverpool öncesi iyi bir altyapısı olan herhangi bir ingiliz takımı olabilir orasını boş verin). 19 yaşında düzenli forma giyebileceğim adanın sınırları içinde yer alan Celtic kulübüne 1 seneliğine kiralık olarak gittikten sonra tekrar herşeyin başladığı Liverpool'a geri döndüm. 20 yaşında biraz daha düzenli forma giydiğim ve yavaştan kendimi gösterip premier league' in en iyi gençlerinin arasında yer aldıktan sonra ilerleyen yıllarda kariyerim için çok emeği geçecek olan bu güzide futbol kulübünden ayrılıp İspanya'ya yolculuk sürecim başladı.

Herkes için çok erken olduğu düşünülse de kısacık futbol hayatımda zamanı doğru kullanmam gerekiyordu ve Real Madrid kulübünün teklifini geri çeviremezdim. Artık dünyanın en büyük kulübünde ne zaman sahaya çıkacağımı merak ederek yastığa kafama koyma dönemleri başlamıştı. Dile kolay tam tamına 3 sene geçirdim bu yıldızlar topluluğu kulüpte. Artık değişiklik yapma zamanı gelmişti ve bu seferki rotam İtalya oldu.

23 yaşında kırmızı siyahlı formayı giyme şansı yakalamıştım aslında iyi de maaş vereceklerdi(sanırım kulüp satılmış ve iyi para veriyorlar). Milan formasıyla 2 sene mücadele ettikten sonra biraz paranın getirdikleri ve erken şöhret, biraz da Milan'ın o eski günlerinden uzak hali beni biraz performans olarak geriye düşürdüğü için yeni rotam 25 yaşında;

Borussia Dortmund ile kariyerim yeniden ivme kazandı ve 1 sene burada kendimi gösterdikten sonra o sene yeniden yapılanmaya giden Türkiye'nin en büyük kulübü ve sempati duyduğum Galatasaray takımına transfer oldum.

Hayatımın en güzel anlarını yaşadığım bu kulüpte çok güzel anılarım oldu ve çok şeyler öğrendim. Neyse salya sümük ağlaya ağlaya Dortmund'a geri döndüm ama belki bir gün yine bu kulübe geleceğimiz bilmeden.

Yaş oldu 27, Almaya'ya da alıştıktan sonra 2 sene burda kendimi gösterdim ve tabiki de ligin yıldızlarını almadan duramayan Bayern Munchen takımına transfer oldum. Burda istediklerimi veremeden ve sürekli oynamadan geçirdiğim bir sezondan sonra kariyerime son vereceğim takıma gittim.

Tabiki de futbolu Galatasaray'da bıraktım.

Kariyer:
Liverpool FC
Celtic FC
Liverpool FC
Real Madrid
AC Milan
Borussia Dortmund
Galatasaray
Borussia Dortmund
Bayern Munchen
Galatasaray

Güzel bir kariyer oldu bence.

GOAL filmi gibi olmus renktas.... kariyerinin sonlarina dogru da bir ERDAL KESER havasi katmissin Erdal Keser - Spielerprofil | Transfermarkt

Galatasaray (Alt Yapı+A takım) ,5 yıl
Real Madrid (5 yıl)
Galatasaray (28 yaşında yuvaya dönüş, 35 te futbola veda.)

GOAL filmi gibi olmus renktas.... kariyerinin sonlarina dogru da bir ERDAL KESER havasi katmissin Erdal Keser - Spielerprofil | Transfermarkt

Reys Milan dan sonra direkt Galatasaray yapacaktım dortmund ve bayern kariyerlerini baktım yaşım daha genç bu yaşta Galatasaray beni alamaz diye zaman geçirmek adına yazdım. Aslında Liverpool ve Madrid kariyerini uzun tutacaktım ama yazmış bulundum sonra da geriye dönüp yazıyı düzeltmeye üşendim:D

Galatasarayda baslardim

Atletico madridde kendimi ispatlardim

Barca ile dunyanin zirvesinde mucadele verirdim

En son galatasaraya geri gelirdim

10 numara pozisyonunda oynayacağımı varsayalım.

Barca alt yapısından çıkardım, messiden dolayı forma şansı bulamayacağım için 20 yaşında satın almalı olarak Galatasaraya kiralanırdım.

Enayiler 12m€ yerine 2m€ satın alma maddesi koydukları için 28 yaşıma kadar galatasarayda oynardım.

Finalide Cl ve ligi domine edeceğim real madride transfer olurdum

Son düzenleme:
Turgay Şeren ve Bülent Korkmaz' ınki gibi bir kariyer isterdim Galatasaray' da başlayıp, başka hiç bir takım forması giymeden Galatasaray' da biten.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt