19 Mayıs'a MEB Ayarı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

19 Mayıs'a MEB Ayarı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: 19 Mayıs'a MEB Ayarı

abicim sanki zorunlu bişeymiş gibi sölüyosunuz ya, zaten kaç kişi verip o parayı gidecek? sen böyle düşünüyorsan zaten yollamazsın da gitmezsin de, e yapılan organizasyondaki sıkıntın niye o zaman? oraları görmek isteyen bu yaşta çocuklar yok mu? peygamberinin doğduğu, yaşadığı, savaştığı yerleri.. var. onlar durumu müsaitse gider. yaşı el kadar demişsin de, illa bir ayağı çukurdayken mi gitmek lazım, o yaşta namazına başlasa, işte oraları tanısa fena mı? böyle çocuklar illa ki cumhuriyet düşmanı mı olarak görünüyor?

Ayrıca aynı adam atasını görmek de ister.. bunun için

ankara, samsun, çanakkale gezisi de oluyor, müzeleri gezip dolmabahçeyi ziyaret de oluyor

artı 5 vakit namaz kılan devlet görevlisinin kime ne zararı var?

Düz mantık bakıyorsun diyorum ben. Ümre'ye o yaştaki çocuğun gitmesi anlamsız. Dini daha idrak edecek yaşta değil. Din Eğitiminde bahsedilen " blu" çağında bile değiller. Ne Ümresi. Yaşlı iken gidilmeli diye bir kaide elbette yok. O ayrı bir mevzu. Çünkü insanlar dine hayattaki emellerini tamamladığında korkudan ya da toplumsal baskıdan giriyorlar. Hatta boşluktan. Hatta meraktan. Ancak, o yaştaki çocukların gideceği o kadar yer var ki;

Önceki sayfalarda saçmalayan tipler var. "Ne yani ABD, Avrupa'ya mı gitmeliler illa" diye. Hayır o da değil. Kimsede öyle birşey söylemedi. O tamamen maddi ve medeni şartlar ile ilgili birşey. Bizim görülecek yerlerden kastımızı dile getirenler oldu. Saçma sapan "batılılık" kisvesi altından vurup kendinizi öpmeyin. Komik oluyor. Resmen ezberletilmiş laflar bunlar.

Çanakkale var, Doğu var, Karadeniz var, Saraylar var, Müzelere var, Antik Kentler var. Var oğlu var. Ümre nedir yahu:) El kadar çocuklar:)

Pek böyle bodoslama iddialarda bulunma bence. Her neyse önemli olan o değil. Çünkü Atatürk karşıtı eylemler 1 değil 1000 oldu. demişsin. Meyve veren ağaç taşlanır tabiki olacak yani olmalı diye demiyorum hemen böyle atlayanlar da olacak biliyorum. Tabi ki olacak çünkü faydalı adam sevilmez, illa ki bir karşı çıkan bir taşlayan olur. Aynı şekilde İslam dini de bu ülkede senin 1 değil 1000 oldu anlayışına dahildir. Laiklik laf olsun diye, din bitsin diye gelmedi bu ülkeye. falan demişsin. Birkere geçecen o işi hangi laiklikten bahsediyorsun. Laiklikte din devlete karışmaz ama devlette dine karışmaz.. Ayrıca laik bir ülke falan da değiliz bunun göstergesi de Başbakanlığa bağlı olan Diyanet İşleri kurumudur. Neden o her olayda laiklik laiklik diye çıkanlar bundan TVlerde hiç bahsetmiyorlar ? Çünkü laiklik onlar için değer verilen bir kavram değil, kullanılan bir silahtır.

Takunya ile dolaşan var !!! İşini bırakıp 5 vakit namaz için koşturanlar var. diyosun ne saçma düşünce bu. Sanane adamın ne giydiğinden ? Sana mı soracak ? Ayağna giydiği şey neyini eksik bıraktı senin ? Eğer işini yapmasını etkilemiyorsa, çevresine zarar vermiyorsa istediğini giyer, istediğini takar. İster başını kapatır, ister haç takar gelir. Bize ne ?

Ancak biz Din ile değil Cumhuriyet ve ona bağlı Adalet Sistemi ile işliyoruz onunda yükümlülükleri vardır efendi. demişsinde benim mevcut adalet sistemi yerine Kur'an'ı salt anayasa yapalım ve şeriat rejimi kuralım dediğim yeri de gösterirsen iyi olur EFENDİ.

İlkokul çocuğunun Ümre'ye gitmesinin hiçbir izahı olamaz. Yaşı daha el kadar, o kadar çok görmesi gereken yer varken nerelere götürülüyorlar. Amaç şuanki toplum değilki, amaç 20yıl sonraki zihniyet. Görmeyin, görmemekte ısrar edin siz. Hele buna diyecek bişey bulamıyorum zaten. Okulun öğrencilerini zorla mı götürmüşler ? Gitmek isteyen gidecek. Bunu kim sınırlayabilir ? Sen mi sınırlanayacaksın ? Yine bunu yapan da Diyanet İşleri zaten. Diyanet İşleri Cern'e mi gönderecek ? Senin böyle bir kurumun varsa tabiki böyle şeyler uygulayacaktır. Ama inanan çocuğunu gönderir, inanmayan da göndermez. O kadar görmesi gereken yer varken nerelere götürüyorlarmış ? Sen mi belirleyeceksin adamın parasını verip gideceği yeri ? Biz görmemekte ısrar edelim, siz hazmedememekte ısrar edin.

İlk cümle fail. Hadiii !

Bodoslarım, çok güzel dalarım.

Değildi.

Hayatımda 2 kez katıldım 19Mayıs'a. 2 yıl üstüste hemde. Hemde çok sıkışık sınav takvimi ile. Çok iyi arkadaşlıklarımın yanı sıra, sportif olarak çok şey yaptık. Eğitildik. Disipline edildik. Takım çalışmasını, ahengi öğrendik.

Sişzin kafa ile, evde internette takılsınlar, hiç yorulmasınlar, hiç böyle şey yapmasınlar. Okul okuldur, onun dışında sal çocukları...

Hayır efenim. Özgüven kazanmak için, spordan 1gr kapmamış kişiliklerin gelişimi için ve emek verildiğinde aslında çok güzel kareografilerin çıkabildiğini öğrensinler.

Ama yok... ne işleri var orada. Atatürkçü zihniyet , Ordu diye bağlarsınız şimdi.. Ben istemiyorum bu halk hegamonyası. Bu kadar sorgulanmamlı herşey. Bizim altyapımız musait değil efendi !

19 Mayıs'ta yapılan hareketler mi spor ? o hareketler mi terbiye ediyor bedeni ? komik valla. Hayatamın en saçma hareketlerini yapmışımdır herhalde lisedeyken 19 mayıs gösterilerinde. Kızlar ponpon sallar dans eder erkekler karton tutar alkış tutar kareografi yapılır vs vs. bunlar mı spor ? :asd: Sen spor görmemişsin ozaman 8-10 yaşlarındaki Rus çocuklarının okullarda aldığı spor eğitimine bak ondan sonra 19 mayıstaki hareketlere spor de bakıyım için elvercek mi. Benim gözümde 19 mayıs spor bayramı değil kareografi bayramı. Dünyada bir çok ülkede ilk okuldan itibaren her çocuk bir spor branşında eğitir Türkiye'de spor 19 mayıs'tan 19 mayıs'a akıllara gelir ( yapılanlar da spor değil zaten o hareketleri zorla yapmaya mecbur bırakılan çocukların yarısı da içinden küfür ediyordur 19 mayıs için). 19 Mayıs'ta yapılan şeyleri zaten stadlarda derbiden derbiye görüyoruz ( kareografi ) en azından maçlarda yapılan kareografilerde 3-5 gün hazırlık aşaması oluyor okullarda çoluk çocuğu 2 ay derslerden alı koyuyorlar az daha lisedeyken sınıf tekrarı yapıyordum bu yüzden. Hocalara yalvar yakar geçmiştik derslerden 2 ay ders işlenmediği için. 75 milyonluk ülkeyiz spor dalında dünyadaki konumumuz belli 2-3 spor dalı dışında hiç bir bok yapamıyoruz halen 19 mayıs bilmem ne

***yorumlarimizi siyaset, din ve ikili tartismalardan arindirarak forumumuzda yayinlayalim lutfen.

İyi olmuş tören sevmem ben ayarlasınlar ortamı ona göre başa gelicem :D

Bu arada insanları dayatmayla, not tehdidi ile, disiplin tehdidi ile törenlere zorluyorlar. Bu kaldırılınca neden kıyamet kopuyor ki? Beğenilmeyen ileri demokrasinin tam tersine normal demokratik bir hak olması lazım törene katılmamanın. Ama törenler oldukça katılmakda zorunlu oluyor. Hayır mesela birisi göstere göstere namaz kılınca gösteriş diyenler, göstere göstere tören yapınca neden gösteriş demiyorki? Her türlü saygı, sevgi duygusunu törenlere indirgemenin manası nedir ki?

Daha sert bir benzetme yapayım; 18-24 yaş arası gençlik aralarında konuşurken hadi bu akşam eğlence yapalım derler; akla gelen en büyük 3 ihtimal bu gençlerin

-Disko,bar tarzı yerlere gidip kızlarla takılmaları

-3 arkadaş eve doluşup PS oynamaları

-yada tekel bayiinden içkileri yüklenip kafa çekmeleri akla gelir. Genel olarak bu yaş aralığındaki insanlarda eğlence = "bu saydıklarım" anlamına gelmesi ve hayatları boyunca eğlenemeyecek mutsuz bireyler haline gelmeleri kaçınılmazdır. Çünkü bu eğlence türü bir yaştan sonra yapılabilcek türden değil fakat eğlencenin karşılığı olarak kafaya yerleşince ileride imkanı olsada eğlenemeyen, mutlu olamayan insanlar haline gelmeleri normal.

Aynı şey Törenler içinde geçerli; insanlar kafasına biryerlere saygıyı sevgiyi 3-5 zorla yürütülmüş gencin rap rap yapması vs olarak yerleştiriyor. Sonrada tören kalkınca "oooouuww"

Bence de cok cagdisi kaldi 19 Mayis Bayrami.Bunun suclulari bu bayrami gelistirmeyen sadece Kareografi yapip yok valisiydi yok kaymakamiydi onlari eglendirmek olmamaliydi.Atamizin en cok unuttugumuz yonu gelisim ve modernlesme sanirim.Bu kadar guzel anlamli bir bayram birakmis bize bunu cosku icinde yurdun her kosesinden gelen genc sporcularla cesitli spor faaliyetleri,yarismalar,daha iyi olmak icin bir etken yapacagimiza elimizde karton dolas dur yaptik.Bu soleni biz mahfettik herseyde oldugu gibi.

Simdi hickimse cikip Akpye filan sallamasin zaten gorusleri belli sen bu bayrami gelistirememissin bir duygu bir onem arz edememissin(Atamizdan sonra) adamlar zaten her Ataturk,Cumhuriyet adi gecen seyi kapatmak icin firsat ariyolar bunun da firsatini bulur boyle kapatir.Kimse aglamasin ne yaptiysak kendimiz yaptik..

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Ve Spor Bayramı'nın unutulmaması ve ebediyen sürdürülmesi için öncelikle sporun her alanında şike yapan, teşvik primi veren takım ve yöneticileri temizlenmeli...!

1 Ekim 1981 yønetmeligine gøre :) Tarih ilgi cekici. Gøsteriler hakkinda birsey diyemem de o dønemden kalma bir yønetmelik ki o dønemki rejimden kalma bir yønetmelik. Hos seyler degil.

Gønlunuz nasil isterse demokrasi ve Kopenhag kriterleri ( ki bu kriterler daha cok serbest piyasa ile ilgili kriterlerdir ) gønul isterse 1980 askeri yønetiminin ( hani su demokrasinin olmadigi ) kriterleri gønul isterse Mozombik kriterleri gene gønul isterse bilmem ne kriterleri. Kriter cok hepsinden fazlasiyla mevcut. Hepsinden fazlasiyla mevcut da bu kriterler birbirleri ile genel dusunce ve anlayis olarak cok farklilar.

Bişeyi kaldırdılar diye hemen Din'i olgulara saldırmak sanırım geleneksel hale gelmiş...

Okul dönemimden hatırlıyorum...

19 Mayıs ekibine geçtiğimizde ne doğru dürüst okula ne doğru dürüst derslere giderdik...

Bence yerinde bir karar...

Evet bir buçuk saat gösteri için Öğrenim hayatının en önemli zamanları tam son döneme denk geliyor iki hareket için heba oluyordu...

Ayrıca bu Törenler faşist italya franco ispanyası sovyetlerden kalma bir uygulama...

Tektip törenleri sevmiyorum...

Yerinde bir karar...

Ayrıca bu uygulamanın Mekke'ye ziyaretle olan bağını çözen varsa beri gelsin...

Bugün belediyeler,okullar hatta dernekler bile götürüyor gerek Anıtkabir'e gerek Çanakkale'ye...

Sıkıntı nedir...?

bugün ondokuz mayıs,

mayısın ondokuzu!

sen ey türk istiklalinin koruyucusu,

sen ey ülkemizin geleceği,

ulusumuzun gözbebeği,

sen ey demirparmaklıklarda barfiks yapan,

ranzalarda parende atan

sportmen ve kahraman türk gençliği,

önünde senin bütün kilit-bahirler açık,

ama herzaman samsun'a çıkılmaz a,

bu sabah da avluda volta atmağa çık!

Can Yucel

Bu coskudan simdi nerelere geldik hayat iste..

abuk subuk gösterilerdi zaten

eğer gençlere bi iyilik yapmak istiyolarsa okullarda sporu teşvik etsinler

bu ülkenin sporcuya ihtiyacı var

çok büyük de bir sporcu potansiyeli var

böyle kule yapmakla karton sallamakla kimse bişey kazanmaz

eger 2 senede bir 19 mayislarda colugunuz cocugunuz sahada olmadigi halde gidip stadda coskuya dahil oluyorsaniz seyirci/gorevli olarak

o zaman laf edin

ama yok boyle bisey yapmiyorum diyorsaniz

hipokritlige gerek yok

bariz gelismemis gecmiste kalmis ilerleyemememis toplumlarin organizasyonlari

sacmaliktan ote degil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt