19 Mayıs'a MEB Ayarı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

19 Mayıs'a MEB Ayarı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü, 81 ilin milli eğitim müdürlüklerine gönderdiği yazı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinde, yönetmelikte yer almayan senaryo, değişik renk ve nitelikte gösteri ve fon çalışmaları gibi etkinliklere yer verilmemesini, kutlamaların sadece okullarda yapılmasını istedi.

Müsteşar Emin Zararsız’ın, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer adına İl Milli Eğitim müdürlüklerine dün gönderdiği yazıda, 1 Ekim 1981 tarihli ’Ulusal ve Resmi Bayramlarda Yapılacak Törenler Yönetmeliği’ hükümlerinde, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın Başkent Ankara ve diğer illerde nasıl kutlanacağı, gösterilerin nasıl yapılacağının belirtildiği hatırlatıldı. Kutlamaların kanun ve yönetmelikte yer almayan bazı içeriklerle gerçekleştirildiğinin görüldüğü ifade edilen yazıda, yine kanun ve yönetmelikte, kutlamaların öğrencilerin katılımıyla yapılacağına dair bir hükmün bulunmadığı kaydedildi. Yazıda şöyle denildi:

"Kutlama törenlerinin hazırlık döneminin mevsim olarak soğuk bir zamana denk gelmesi nedeniyle sağlık sorunlarına yol açmasına, çalışma süresinin uzun olması nedeniyle öğrencilerin derslere ilgisinin azalmasına, motivasyonlarının düşmesine, gönüllü olmayan öğrenci velilerinin okullarla olan ilişkilerinin bozulmasına sebep olduğu yönünde duyumlar alınmaktadır."

ANKARA DIŞINDAKİ İLLERDE OKULLARDA KUTLANACAK

Yazıda, il ve ilçelerde yapılacak Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinin, yönetmelik hükümlerine aykırı olmamak kaydıyla ve eğitim öğretimin aksatılmamasını teminen, mevzuatında belirtildiği gibi tüm gençliğin dahil edileceği bir formatta gerçekleştirilmesinin uygun görüldüğü belirtildi. Yazıda, şu ifadelere yer verildi:

"Bununla birlikte, günün anlam ve önemi ile uygun kutlamaların okullarımızda ve öğrencilerimizin katılımıyla icra edilmesine devam edilecektir. Başkent dışındaki il ve ilçelerimizde yönetmelikte yer almayan senaryo, değişik renk ve nitelik arz eden gösteri ve fon çalışmaları gibi etkinliklere yer verilmemesi, bu kapsamda il ve ilçe kutlama komiteleri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak çalışmaların anılan yönetmelik hükümleri uyarınca yürütülmesi hususunda gereğini rica ederim."

Cevap: 19 Mayıs'a MEB Ayarı

Dalgamı geçiyorsunuz lan. Musa Musada o'kadar uzun boylu değil. Herkes haddini bilsin!! Birde dalga geçer gibi soğuk havalara denk geliyor demezlermi !!! 19 Mayısı unutturamıyacaksınız. Atatürkü hiç unutturamayacaksınız!!!

Mekke'ye ilkokul öğrencilerini gönderen(gerçekten var böyle bir şey) MEB'den yine ibretlik bir karar.

O törenlere katılacak çocuklar,gençler için hazırlıklar vs tamamen eziyetten başka bir şey değildi.Hocalardan azar yemeleri de cabasıydı.En çok onlar sevinmiştir.

İstiklal marşınıda kaldırırlar.Zaten ordu 1.dünya savaşındaki gibi terhis edilmiş.Paşa kalmadı TSK da.

Mekke'ye ilkokul öğrencilerini gönderen(gerçekten var böyle bir şey) MEB'den yine ibretlik bir karar.

Al işte. Ulan konuşmayım, bulaşmayım böyle tartışmalara girmeyeyim diyorum ama yok ya.

Ne alaka arkadaşım ne alaka ? Ulan biraz aklınızı kullanın bir yerde Atatürk karşıtı bir olay gördüğünüz zaman hemen dur ben de bir ''İslama laf edeyim, yana o konuda yapılan bir uygulamaya laf edeyim'' diye atlamanın alemi nedir ? TV'ler de gördüğünüz adamların -ki o adamların da alayı aynıdır sana 20 lira kendilerine 3000 lira zam yaparlar, senin değer verdiğin konularda birbirlerini yer gibi görünüp kutuplaştırırlar- kölesi oluyorsunuz.

Hadi galeyana gelelim. Darbe yapalım millet olarak?

Ha okul içinde kutlanmış ha dışarda ne farkediyor anlamadım ki.

Sonuçta kutluyorsun.

O törenlere katılacak çocuklar,gençler için hazırlıklar vs tamamen eziyetten başka bir şey değildi.Hocalardan azar yemeleri de cabasıydı.En çok onlar sevinmiştir.

Değildi.

Hayatımda 2 kez katıldım 19Mayıs'a. 2 yıl üstüste hemde. Hemde çok sıkışık sınav takvimi ile. Çok iyi arkadaşlıklarımın yanı sıra, sportif olarak çok şey yaptık. Eğitildik. Disipline edildik. Takım çalışmasını, ahengi öğrendik.

Sişzin kafa ile, evde internette takılsınlar, hiç yorulmasınlar, hiç böyle şey yapmasınlar. Okul okuldur, onun dışında sal çocukları...

Hayır efenim. Özgüven kazanmak için, spordan 1gr kapmamış kişiliklerin gelişimi için ve emek verildiğinde aslında çok güzel kareografilerin çıkabildiğini öğrensinler.

Ama yok... ne işleri var orada. Atatürkçü zihniyet , Ordu diye bağlarsınız şimdi.. Ben istemiyorum bu halk hegamonyası. Bu kadar sorgulanmamlı herşey. Bizim altyapımız musait değil efendi !

umre olayıylan ne alakası var?

umre denilen şey zaten o toprakları ziyarettr, diğer bir deyişle turistiktir..

ha illa bi avrupa ülkesi mi olması lazım? mekke ziyareti de yapılır, selanik de..

edit.. ben de katılmıştım birkere, o çalışmaya katılan herkesi geçiriyolardı sınıfta kalmıyodun, en güzel yanı buydu bizim için tabii :D

@Mustafa Türkmen

Yok İslam ülkesine gidilince hemen "Şeriatçi" falan olursun mazallah. Onları memnun etmek için Amerika'ya, Avrupa'ya gideceksin. :)

21-22 yaslarinda adamlarsiniz bir zahmet o iki olgu arasindaki baglantiyi kurun.

edit 23

Kusura bakma kardeşim ama 19 Mayısta samsuna çıkan Adamın çektiklerinin yanında bu törene katılan öğrencilerin çektikleri hiç kalır. Ayrıca kimseyi zorla almıyorlar isteyen katılıyor bu törenlere. Amacın ne olduğu buz gibi ortada kimse kendisini kandırmasın, başkasını hiçmi hiç kandırmaya kalkmasın!

Çocuklar ne güzel umreye götürülcekmiş.Herşey güzel.Ozaman adam olunda japonya gibi g.kore gibi çocuklar daha ilk okuldayken bu ülke nasıl kazanılmış,yerinde görsünler.Çanakkaleye,Kocatepe ye götürsünler.Atalarını öğretsinler bir kere.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt