1915 çanakkale köprüsü'nün geçiş ücreti 15 euro olması - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

1915 çanakkale köprüsü'nün geçiş ücreti 15 euro olması

Osmangazi köprüsünden binek aracımla dört kez geçtim. İlkinde yeni açıldığı sıralardı, köprünün ortasında iken başka araç görememiştim; sonrakilerde yoğunlaştı, sonuncusunda ücretli tünel geçişiyle birlikte 210 TL gibi bir şey ödedim yanlış hatırlamıyorsam...Altı üstü İzmit Körfezini by-pass ediyorsun, çok çok pahalı ama İstanbul' dan Bursa veya İzmir-Bodrum hattına gideceksen değiyor doğrusu, alternatif yollar uzun, kötü ve yorucu; bir kez denedim, pişman oldum...

Trakya tarafından İzmir' e filan gidecekler için de aynısı olacak. Trafiğe girip feribot sırası beklemek yerine köprüden basıp geçmek daha cazip gelecek çoğu kişiye...

Bedava ya da çok ucuz olamaz, ciddi maliyetli projeler. Ancak orta gelirli vatandaşları üzecek, çok yüksek rakamlar bunlar. Çanakkale Köprüsü 100, Osmangazi 50 filan olmalıydı mesela; finansman da ona göre düşünülmeliydi. Ülkeyi ''Parayı veren düdüğü çalar'' zihniyetiyle yönetenler için ne desek nafile...

Üst Alt