#2 Léo Dubois | Başakşehir'de Kiralık - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#2 Léo Dubois | Başakşehir'de Kiralık

arka alt adele sakatliklarinin buyuk bir kismi gastrocnemius medial head yani ic kismi yaralanmasidir.Bu kas baldir ortasina dogru incelir ve yuzeyelleserek aponeroz dedigimiz bag dokusu ile daha derindeki kas grubuna baglanir , tam da bu noktada en zayif oldugu kisimda yirtik ve kopmalar yasanir bu tabloya tenisci bacagi da denir ancak anladigim kadariyla ciddi bir sikinti yasamamis agri hissetmis bu da tahmib ve umut ediyorum ki birinci derece yaralanmadir max 10 gun sonra aramizda olur. ciddi yirtik olsaydi topallayarak cikardi.

arka alt adele sakatliklarinin buyuk bir kismi gastrocnemius medial head yani ic kismi yaralanmasidir.Bu kas baldir ortasina dogru incelir ve yuzeyelleserek aponeroz dedigimiz bag dokusu ile daha derindeki kas grubuna baglanir , tam da bu noktada en zayif oldugu kisimda yirtik ve kopmalar yasanir bu tabloya tenisci bacagi da denir ancak anladigim kadariyla ciddi bir sikinti yasamamis agri hissetmis bu da tahmib ve umut ediyorum ki birinci derece yaralanmadir max 10 gun sonra aramizda olur. ciddi yirtik olsaydi topallayarak cikardi.
IMG_20220731_200345.jpg
Daha önce 13 günde atlatmış.

bu arada sunu da belirtmek isterim sahsen ben saglik ekibinde olsam artik piyasada yayginlasan mobil telefon ebatlarinda ultrasonlardan edinir ve mac sonrasi ultrason yapip ilk taniyi koyardim mr taniyi pekistirmek icin yapilirdi.

ultrason ile kas sakatliklarini buyuk bir kismini dogru teshis edebiliyoruz

MR incelemesinde 2. derece zorlanma ve yırtık tespit edilmiş.

MR incelemesinde 2. derece zorlanma ve yırtık tespit edilmiş.

1 ay yok herhalde. Bizde sakatlıklar böyle oluyor malum.

Üst Alt