2.Tur | Türkiye 95-77 Fransa | 5 Eylül | Maç Sonucu | ÇEYREK FİNALDEYİZ - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2.Tur | Türkiye 95-77 Fransa | 5 Eylül | Maç Sonucu | ÇEYREK FİNALDEYİZ

Cevap: 2.Tur | Türkiye - Fransa | 5 Eylül | 21.00 | NTV

Fransa öyle ahim sahim takim degil.

Gerci bu sene izleyemedim,ama Fransayi basketbolda suana kadar hic begenmedim.

Parker varmi ?

"Türkiye ile eşleşmek kötü oldu"

Fransızların ünlü spor gazetesi L'Equipe, milli takımlarının, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye ile eşleşmesinin kendileri için kötü olduğu yorumunu yaptı.

Gazete, ''Bizim için kötü bitebilir'' başlığıyla verdiği haberde, ''Seyircisinin yoğun desteğiyle coşan, yüksek kaliteli oyunculara sahip Türkiye karşısında milli takımımızın işi zor'' ifadesi kullanıldı.

Fransız gazetesi, Hidayet Türkoğlu ve Ersan İlyasova gibi NBA'de oynayan sporcular ve Euroligue tecrübesi bulunan oyunculara sahip Türk milli takımının, savunmada da oldukça başarılı olduğunu yazdı.

Gazete, özellikle NBA'de çok başarılı bir sezon geçiren İlyasova'nın grup maçlarında gösterdiği yüksek performansa dikkat çekti ve Çin maçında dinlendirilen İlyasova'nın ''gerçek bir yıldız'' olduğu yorumunu yaptı.

Korkunun ecele faydası yok merak etmeyin fazla acıtmayacağız :D:D

Birinci dünya savaşındaki bütün denyoları yenelim :D :D

Rusya tamam, Yunanistan tamam, Fransa sırada, İngiliz ezikler bu işten anlamıyo maalesef :asd:

Hiç kolay değil.

En son ne zaman bir Fransız takımını kolay yenmiştik?

Avrupa Şampiyonasında bizi öyle madara ettiler ki, yemin ederim 4 'e 5 oynansa bile yenerlerdi, o derece ezdiler bizi. Unuttunuz mu?

Aslında bundan 2-3 sene önceydi yanlış hatırlamıyorsam elemelerde karşılaşmıştık. Parker falan vardı yine yanlış hatırlamıyorsam. Hem kendi sahamızda hem de onların sahalarında çok rahat yenmiştik bunları.

Ama en son bizi fena yenmişlerdi o da ayrı bir konu.

Aslında bundan 2-3 sene önceydi yanlış hatırlamıyorsam elemelerde karşılaşmıştık. Parker falan vardı yine yanlış hatırlamıyorsam. Hem kendi sahamızda hem de onların sahalarında çok rahat yenmiştik bunları.

Ama en son bizi fena yenmişlerdi o da ayrı bir konu.

Ben onu demiştim yukarıda :D

Hiç kolay değil.

En son ne zaman bir Fransız takımını kolay yenmiştik?

Avrupa Şampiyonasında bizi öyle madara ettiler ki, yemin ederim 4 'e 5 oynansa bile yenerlerdi, o derece ezdiler bizi. Unuttunuz mu?

Yalnız o Fransa ile bu Fransa arasında büyük fark var.

Fransa'nın şu ana kadar 4 grup maçını izledim ve hiçbir maçta kendilerini gösteremediler ilk maçta İspanya sürprizi dışında. Takımlarında lider denecek bir oyuncu yok, Diaw bu role soyunmaya çalışıyor ve o kadar komik kalıyor ki 3-4 numara oynayan bir adamın tepeden 1-4 oynamaya çalışması.

Kanada'yı zar zor yenebilmiş,Yeni Zelanda'ya son dakikalarda madara olmuş bir takımı minimum 10 sayı civarı farkla yeneceğimizi düşünüyorum ki Fransa ayrıca çok da disiplinsiz bir takım iyi şut atmayı bıraktım düzgün sert savunma ile bile farkı açtığımız an oyundan düşeceklerdir.

Platini'den dolayı yeterince uyuzum Fransa'ya,umarım boylarınn ölçülerini veririz.

Son yıllardaki büyük turnuvalarda Fransa'ya karşı şanssız maçlarımız var.Kendi ülkemizde bu duruma bir son vermemiz lazım.15 bin kişinin desteğiyle kazanıp muhtemel Slovenya maçının hesaplarını yaparız umarım.

Üst Alt