2 Yıldır Süren Forvet Sorunu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2 Yıldır Süren Forvet Sorunu

2018 yaz transfer döneminin sonlarına doğru bir önceki sezon müthiş bir etki yapan ve nerdeyse hiç maç kaçırmayan Gomis gitmişti. Taraftarın bir kısmının paragöz olarak adlandırdığı ve gidişine büyük tepkiler vermediği Gomis'i bu derecede arayacağımızı kimse tahmin edemezdi. İşte o günden beri forvet konusunda yüzümüz gülmüyor ve en büyük problemimiz olmaya devam ediyor. 2018-19 sezonunun başında Eren Derdiyok ile geçen yarım devre çok büyük bir kabustu ve çok fazla puan kaybetmiştik. Sonrasında ise devre arasında 13 M € ödenerek Diagne kumarı oynanmıştı. Diagne'nin Eren'den sonra katkı sağlamadığını söylemem yanlış olur fakat ödenen ücrete nazaran katkısı çok düşüktü ve bizi şampiyonluğa taşıyan Diagne'den ziyade Luyindama-Marcao transferleri olmuştu. Sonraki sezon için 13 M € ödenen Diagne hiç kimsenin kadrosuna bile yazmadığı bir isim haline geldi, Diagne yollanıp Falcao-Andone ikilisi gelince taraftarın genelinde bayram havası vardı ama daha büyük bir hayal kırıklığı olacağını kimse öngöremezdi. Falcao ve Andone ne yazık ki bitmek bilmeyen sakatlık sorunları ve istikrarsızlıkları yüzünden koca bir sezonu nerdeyse boş geçerek sezonu kaybetme noktasında olmamızda büyük etken oldular. Bu iki isimden o kadar düşük bir katkı aldık ki sol kanat alternatifi olarak gelen ve taraftarın burun kıvırdığı Adem Büyük kurtarıcımız olmuştu ve bizi sezonun içinde tutmuştu. Falcao ve Andone koskoca sezonda bize sadece 13 gollük bir katkıda bulundular ve bu Gomis'in tüm sezonda yaptığının yarısı bile değil.

Son 2 sezonda yaşadığımız golcü tramvalarından sonra artık Falcao ile yola devam etmenin çok riskli olduğunu düşünüyorum, Falcao'nun kontratından bir şekilde çıkıp yerine genç,fizikli ve başarıya aç bir forvet bulmamız lazım. Sorloth'tan bile daha iyi nice forvet Premier Lig takımlarının 3. forveti olarak sürünüyor veya daha Norveç liglerinde kimse farketmeden gollerini sıralıyor. Eğer genç forvet bulacak beceriyi gösteremiyorsakta ligimizin dinamiklerine uygun Gomis tarzında tecrübeli ama sağlam forvetlere yönelmek zorundayız. Bizim kesinlikle bu tarz yeni bir forvete ihtiyacımız var ve 1 maç olup 3 maç olmayan Falcao gibi isimlere harcayacak zamanımız yok. Önümüzdeki sezona Falcao'ya güvenerek başlarsak sezonun en önemli yerinde Adem Büyüğün sahada olduğunu görebiliriz yeniden.

Son düzenleme:
Mariano hariç (o da istikrarlı değil) bekler orta açamıyor, kanatlar golden başka bir şey düşünmüyor, 3 yıldır 10 numaralardan neredeyse 0 katkı alınıyor. 8 numaranın gol tehditi 0, 6 numaranın şut tehditi 0. Bu şartlarda santrafordan sürekli bir skor katkısı almanın mümkünatı yok. Şu 3 yılda Ronaldo'yu 9'a koysak Eren'den 5, Falcao'dan 3 gol fazla atardı. 17-18'de Gomis'in bile ilk ve ikinci yarıdaki performans değişikliği sıkıntının esas kaynağını işaret ediyor. Orta yapabilen bek takıma kazandıramamak, Diagne'ye 15 bayılıp oyuncuyu gol kralı yapan Trezeguet'yi alamamak, Falcao gibi ayağına top bekleyen adamın yanına golcülük dışında hiçbir hazırlayıcı özelliği olmayan Onyekuru'yu kondurmak, Belhanda kazmasına 3 yıl tahammül etmek bizi tam anlamıyla kısır bir takım yapıp çıkardı. Bunların hepsi de hocaya yazar ki bunların tümünü giderse de 2000'de bile ön plana çıkan özelliği olmayan oyun içi çeşitliliğiyle ne kadar verim alabilir tartışmalı. Biz Falcao'nun yanında Trabzon'da Sörloth'a, Başakşehir'de Crivelli'ye, Alanya'da Cisse'ye hazırlanan servisçi kadar oyuncu konduramadıktan sonra bugün yaptığından fazla katkıyı beklemek de absürdlük olur.

Cidden isabetli orta falan gelmiyor yav. Diğer takımlar en boktan gününde en azından orta tehditi yapıyorlar bizde o da yok.

Seri dışında defans arkasına top atan yok. Verkaçla boşluk arayan yok. Çalımla gole giden en iyi adam Belhanda siz düşünün artık durumu.

Tempo da yapamıyoruz tek suçlu Gomis sonrası gelenler değil açıkçası.

Drogba gibi bir forvet gördükten sonra , bu taraftar kimi görse beğenmez. Olmaz yani gomis 100 tane daha atsa , Drogbanın yerini dolduramayacaktı. Drogba bu sporun sanatçısıydı. Ustayı izledikten sonra kalfa tat vermez. Nasılki Sneijder reisten sonra, kırmızı kart reis(adını anmayın , gelir gitmez mazallah) tar vermediyse bu da öyle olacaktır. Mondi'den sonra Muslera gelene kadar kaç deneme yaptık hiçbiri tat vermedi, bu forvet işide öyle olacak . Uzun süre içtiğimiz çaydan tat alamayacağız. Bu arada Çaykur reis Podolskiyide özlemedim değil hani

Takımın kanat oyuncuları gerçekten kanat olmaktan bir haber Onyekuru da Feghouli de kanat oyuncusu gibi değil forvetlerine hiçbir katkısı yok mesela Gomis'e Rodrigues'in yaptığı katkıyı yapabilecek 1 tane kanat oyuncumuz yok

Beklerimiz aslında iyi ortalar kesebilen adamlar Saracchi ve Mariano ikilisi ama çok yanlış yerlerden orta açmalarına sebep oluyoruz köşeden şişirme ortalar ile içeride markaj altındaki forvetin gol atması çok zor hatta imkansız mesela Ömer Bayram çizgiyi zorluyor ve sert net ortalar kesiyor tabii onun ortaları daha başarılı oluyor

Merkeze batığımızda bir Seri var işte hücum oyuncularını besleyebilen onun haricinde orta saha oyuncularımızın inanılmaz bir katkısı yok bununla birlikte ceza sahası koşusu yapan içeri giren bir tek Emre Akbaba var işte

Bunların hepsi bir araya gelince forvetin çok başarılı olması zor oluyor, tabii Falcao'nun da büyük payı var bunda ben ligimizdeki defans oyuncuların Falcao'ya karşı oynarken çok zorlandığını düşünmüyorum mesela Gomis götünü araya koyduğu zaman 3 kişi de olsa pozisyonu kaybetmiyordu mesela Antep'in forveti Kayode hızıyla ve baskılı oyunuyla çok defans oyuncusu çürüttü bu ligde aynı şekilde Gerson Rodrigues mesela ciddi iş yaptı bence geldiğinden beri hızı ve gücüyle birlikte veya Koita mesela çok takımın başına bela olmuştur

Sürekli atak üzerine atak geliştiren rakibi ceza sahasına hapseden bir takım değilsen Falcao gibi golcülerden ziyade net fizik üstünlüğü olan hızı olan basan rakibi bozan forvetler ile oynamak daha mantıklı geliyor bana mesela bu adı bizimle anılan Terem Moffi de böyle böyle bir oyuncu izlenimi verdi bana o yüzden bence denenmesi gereken bir transfer hı golcülüğü ne durumda teknik/taktik seviyesi nedir onu bilemem zaten fizik üstünlüğü hızı olan oyuncular bir de golcülüğü olunca Sørloth gibi ekstra ekstra katkı veriyor ligimizde

Valla ben de artik Treze'ye fitim. Kasimpasa maclarini fazla izlemedim ama ne zaman izlesem sagda oynuyordu.
Fakat 2 3 mesaj ustteki arkadas da hakli.
6 8 10 numaralarin gole katkisi hic yok daha da beteri tehlikesi yok. Bu yas 8 ve 10 numaralar cok cok cok iyi secilmeli

Takımın kanat oyuncuları gerçekten kanat olmaktan bir haber Onyekuru da Feghouli de kanat oyuncusu gibi değil forvetlerine hiçbir katkısı yok mesela Gomis'e Rodrigues'in yaptığı katkıyı yapabilecek 1 tane kanat oyuncumuz yok

Beklerimiz aslında iyi ortalar kesebilen adamlar Saracchi ve Mariano ikilisi ama çok yanlış yerlerden orta açmalarına sebep oluyoruz köşeden şişirme ortalar ile içeride markaj altındaki forvetin gol atması çok zor hatta imkansız mesela Ömer Bayram çizgiyi zorluyor ve sert net ortalar kesiyor tabii onun ortaları daha başarılı oluyor

Merkeze batığımızda bir Seri var işte hücum oyuncularını besleyebilen onun haricinde orta saha oyuncularımızın inanılmaz bir katkısı yok bununla birlikte ceza sahası koşusu yapan içeri giren bir tek Emre Akbaba var işte

Bunların hepsi bir araya gelince forvetin çok başarılı olması zor oluyor, tabii Falcao'nun da büyük payı var bunda ben ligimizdeki defans oyuncuların Falcao'ya karşı oynarken çok zorlandığını düşünmüyorum mesela Gomis götünü araya koyduğu zaman 3 kişi de olsa pozisyonu kaybetmiyordu mesela Antep'in forveti Kayode hızıyla ve baskılı oyunuyla çok defans oyuncusu çürüttü bu ligde aynı şekilde Gerson Rodrigues mesela ciddi iş yaptı bence geldiğinden beri hızı ve gücüyle birlikte veya Koita mesela çok takımın başına bela olmuştur

Sürekli atak üzerine atak geliştiren rakibi ceza sahasına hapseden bir takım değilsen Falcao gibi golcülerden ziyade net fizik üstünlüğü olan hızı olan basan rakibi bozan forvetler ile oynamak daha mantıklı geliyor bana mesela bu adı bizimle anılan Terem Moffi de böyle böyle bir oyuncu izlenimi verdi bana o yüzden bence denenmesi gereken bir transfer hı golcülüğü ne durumda teknik/taktik seviyesi nedir onu bilemem zaten fizik üstünlüğü hızı olan oyuncular bir de golcülüğü olunca Sørloth gibi ekstra ekstra katkı veriyor ligimizde
Orta sahada Seri'nin yaninda oynayabilecek tek oyuncu Ömer Bayram. Diger oyuncularin Seri'ye katkisi yok. Seri'nin orta sahada tüm bölgeyi parsellemesi icin 6 numara oynamasi lazim, yaninda dogal olarak hücumda is yapacak oyuncu sart. Akbaba'nin 2.forvet disinda oynayabilecek bir mevkisi yok, Belhanda ise full zarar olan ariza bir oyuncu. Digerleri zaten sifir. Seri'nin 6, Ömer'in de orta saha oynadigi mac sayisi 2 olmasi lazim. Biri FB, digeri Gencler. Rakip kaleye cok rahat gittigimiz iki mac...

Orta sahada Seri'nin yaninda oynayabilecek tek oyuncu Ömer Bayram. Diger oyuncularin Seri'ye katkisi yok. Seri'nin orta sahada tüm bölgeyi parsellemesi icin 6 numara oynamasi lazim, yaninda dogal olarak hücumda is yapacak oyuncu sart. Akbaba'nin 2.forvet disinda oynayabilecek bir mevkisi yok, Belhanda ise full zarar olan ariza bir oyuncu. Digerleri zaten sifir. Seri'nin 6, Ömer'in de orta saha oynadigi mac sayisi 2 olmasi lazim. Biri FB, digeri Gencler. Rakip kaleye cok rahat gittigimiz iki mac...
Aslında seneye de kullanılabilir reis senin dediğin orta saha modeli, yani Ömer Bayram'dan daha çok katkı verecek bir orta saha almadığımız sürece Ömer'i kesmeye gerek yok bence. Dediğin gibi Seri stoperlerin önünde tek orta saha istediği özgürlük ile oynamayı hak eden bir oyuncu bu ligde o özgürlüğü tanıyabileceğin kadar teknik tek oyuncu varsa o da Seri'dir benim gözümde

Ben de Seri'nin takımda kalmasını tek orta saha geriden takımın beyni olarak Nice dönemindeki Seri'yi izlemek isterdim ama aklımda tek soru Seri o dönemde Nice'de Cyprien&Koziello gibi "komple" orta saha oyuncuları ile oynuyordu hatta bazen Seri'den defans yükünü hafifletmek için Tamaze oynuyordu onu tamamlayacak oyuncuları bulmak mesele bir Cyprien veya Koziello gibi onu tamamlayan orta saha oyuncuları ile Seri'yi izlemek muazzam keyifli olurdu

Üst Alt