#23 Emre Akbaba - Sayfa 74 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Reis ben emre akbabadan umutluyum ama pss konusunda iyi oldugunu dusunmuyorum inceyi goremiyor hatta belhanda biraz daha onde o konuda ama skorerlik konusunda Belhandain cok onunde inslalah iyilesirde oynar
İnceyi görmek konusunda Belhanda bence bu ligin en iyi ofansif orta sahası reis bu konuda hakkını yiyemem kilit paslarıyla her zaman öne çıkmıştır

Zaten ne Belhanda ne de Emre tek başına 10 numarayı götürür diyebileceğim oyuncular değil ama ManCity modelindeki De Bruyne/David Silva modelindeki gibi bu ikilinin birbirlerini çok iyi tamamlayacağını düşünüyorum

İkisi de çok koşarak mücadele eden isimler mevkilerine göre
Belhanda geçiş oyununda ve kilit paslar ile takımı pozisyona sokma konusunda
Emre Akbaba 'da hücum katkısı ile 3. bölgedeki etkinliği ile katkı verebilecek adamlar

Biraz daha asimetrik bir orta saha düzeninde

---Emre------------
----------Belhanda
-----Fernando-----

Budur mevcut durumda orta saha düzenimiz ...

Bence Badou kendisi karar verdi bu takımın orta sahası olmadığına. Yapma etme burada Ndiaye 'nin Galatasaray seviyesinde orta saha olmadığını ispatlayacak değilim hepiniz de biliyorsunuz bunu. Bu sene toplasan 3 maçta Ndiaye iyiydi diyebiliriz herkes direk kadroya yazıyor bende bunu anlamıyorum

Ndiaye elle tutulur ne katkı veriyor ?
Çok mu iyi bir oyun kurucu ?
Çok mu muazzam hücum katkısı veriyor ?
Çok iyi defans yapıyor ?
Veya eskisi kadar baskılı sert mücadeleci oynayabiliyor mu sence ?
Eskisi kadar deliciliği var mı sence ?
Osmanlı'da oynadığı gibi veya Tudor dönemindeki gibi takımı alıp orta sahadan hücuma kaldırabiliyor mu ?

Yapmayın etmeyin Stoke City bile bu kadar yatırım yaptığı adamı 6 ay sonra yeniden bize kiralayabiliyor ümidini kesip biz hala Ndiaye Ndiaye konuşuyoruz

Badou iyi baslamisti dustu sonra ama
Suan ki oyun duzenimizde badou mu emre mi desen badou derim
Iki uc mactir iyi oynamaya da basladi
Defansta da ofansta da katki alabiliyoruz
Emrenin bir tek ofans katkisi var o da iyi gunundeyse eger
Topsuz oyunda cok kotu Suan ki haliyle Gs topcusu olamaz

Belhanda-Emre ikilisi zayıf maçların çoğunda bile ezilir. Birlikte oynayacaklarını sanmıyorum. İçerideki maçlarda gidişata göre kısa süreli oynarlar en fazla. N'diaye'nin alternatifi yok mevcut kadroda.
Emre birini kesecekse form durumuna göre Belhanda olur bence. Pek olası olmasa da beklerin performansına göre Onyekuru'nun kesilip, Fernando- N'diaye önünde Akbaba - Belhanda - Feghouli ile oynanması da bir seçenek.

Bence badou Türkiye ligi için hala çok iyi seviyede ayrıca başakşehir maçındaki performansı feghouli ile birlikte şuan şampiyonlukta tutunma sebebimiz inşallah şampiyon olursak aslan payı bu 2 oyuncunun

Hocanın kafasında Badou gelmemişken City modeli vardı sonra o gelince sağ tarafa kaydırdı. İkinci forvet gibi oynamalı da ortadan olur kanattan olur bilmem orasını.

Badou iyi baslamisti dustu sonra ama
Suan ki oyun duzenimizde badou mu emre mi desen badou derim
Iki uc mactir iyi oynamaya da basladi
Defansta da ofansta da katki alabiliyoruz
Emrenin bir tek ofans katkisi var o da iyi gunundeyse eger
Topsuz oyunda cok kotu Suan ki haliyle Gs topcusu olamaz
Ndiaye şu son 2 maçtaki gibi veya Moskova-Kasımpaşa maçındaki gibi oynayacaksa sevinirim oynasın da zaten o zaman

Ama dediğim gibi sezonun büyük bölümünde vasat bile değildi o haliyle oynayacaksa uzak olsun

Emre Akbaba ilk 11 çıkınca muhtemelen.

Du4I5MKWsAAVpsS.jpg

Bu sezon için beklentim yok 4-5 ay sakatlıktan sonra eskisi gibi kimse dönemez, Ama bazı maçlarda yedekten falan maçın kaderini yinede değiştirebilir. Seneye kamp yedikten sonra eski haline kavuşur.

İnceyi görmek konusunda Belhanda bence bu ligin en iyi ofansif orta sahası reis bu konuda hakkını yiyemem kilit paslarıyla her zaman öne çıkmıştır

Zaten ne Belhanda ne de Emre tek başına 10 numarayı götürür diyebileceğim oyuncular değil ama ManCity modelindeki De Bruyne/David Silva modelindeki gibi bu ikilinin birbirlerini çok iyi tamamlayacağını düşünüyorum

İkisi de çok koşarak mücadele eden isimler mevkilerine göre
Belhanda geçiş oyununda ve kilit paslar ile takımı pozisyona sokma konusunda
Emre Akbaba 'da hücum katkısı ile 3. bölgedeki etkinliği ile katkı verebilecek adamlar

Biraz daha asimetrik bir orta saha düzeninde

---Emre------------
----------Belhanda
-----Fernando-----

Budur mevcut durumda orta saha düzenimiz ...

Belhanda icin en uygun pozisyon arabistandir!

-----------------------------Muslera-----------------------------

Linnes-------Luyindama-----Marcao-----Naga

---------------Ndiaye--------Fernando--------------------

Feghouli------------Akbaba-----------Onyekuru

--------------------------Diagne---------------------

Burada Linnesin de formu cok dustu ama Mariano da surekli sakatlaniyor ve formu cok inisli cikisli.

Üst Alt