#5 Tugay Kerimoğlu - Sayfa 36 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
inanılmaz underrated bir adam

mükemmel bir ortasaha idi

bugün olsa zidane muamelesi görür ülkede

Odamda posteri vardi ama taraftarimizin buyuk cogunlugu Tugay'i sevmezdi. Cok fazla yana ve geriye oynuyor diye elestirilirdi.
Yurt disina gidene kadar evimizdeki neredeyse her maca giderdim ve bazi maclarda Tugay'a anormal kufurler edilirdi dikine oynamiyor diye. Statta homurdama sesleri yukselirdi bir iki yana pastan sonra.

Bugun hic bir seyin farkli olacagini sanmam. Gerci Belhanda'yi ve Donk'u begenen bir grup var. Bu grubun Tugay'a tapmasi lazim dedigin gibi. Ama emin olamiyorum. Bir hata ile haftalardir orta sahaya direnc katan Emre Kilinc'i da kovmak isteyenler var.

Zidane gibi muamele gormesinin tek yolu BR'da attigi anormal guzel golleri burada atmasi. Zaten bir soyleside ben de nedenini bilemiyorum burada vurdugum sutlar cok guzel gidiyor ve gol oluyor TR'de olmuyordu havasindan mi suyundan mi bilmiyoruma benzer bir sey demisti.

Tugay Avrupa’ya gittikten sonra tam olarak üst düzey bir ortasaha haline geldi. Bu kadar futbol kalitesi yüksek bir adamın sadece yorumcu olması Türkiye’de çoğu işin yanlış yönetildiğinin bir örneğidir.

Ajans 1905 haberine göre Sezon sonuna kadar Bülent hoca teklifi kabul etmezse büyük ihtimalle Tugay takıma hoca olarak gelecekmiş..

#tugaykaptani,

her gittigim idman ve mac olsun canli veya tv dolayli izledigimde * topla her aksiyonunda fundamental yonden cok begeniyordum. euro vs bir yana, 2002 dunya kupasinda kanimca en dominant gorunumde idi.adeta merkezi maestro gibi yonetiyordu. mest olmustum izlerken, kanimca dunya futbolunda merkez basli profillerde ornk sayilacak bir turnuva yasadi......

diger yandan, bizden gittigi donem kulupsel bazda *glasgow'un da bizdeki gibi veya yakini kaliteli yabancilarla oynadi uc asagi bes yukari ;

hatirladiklarim;
italyan *lorenzo amoruso - kendisi , kimlik bazli protentan olan glasgow'un yanilmiyorsam tarihindeki ilk katolik kaptani idi...

hollandali *van bronckhorst ,

*kanchelskis , bu degerli oyuncu ozelinde ufak ilginc anektod;
bu oyuncu misal tarihi bir denkleme imza atmisti hafizam yaniltmiyorsa;
kariyer bazli >
manchester united v manchester city
everton v liverpool
*glosgow v celtics
< - > derbilerinde oynayip her ucunde de gol atan tek oyuncu idi........

abdli meshur *claudio reyna....
ve ada menseli onemli yildizlar....

son olarak,
tugay rangers den ayrildiginin ertesine - hatirladigim - meshur arjantinli *claudio caniggia gelmisti takima...
hatirladigim - beraber oynamamislardi. 2001/02 de *caniggia gelirken sezon oncesi tugay rovers'a gecis yapti. >

epl'ye gecis kariyer bazli - donemin rahat ve dogru kuluplerinden blackburn'u secmesi - derken - futbolu birakana dek istikrarli performansi ve karizmasiyla tarafli tarafsiz bir cok epl izleyicisini ve oyuncularini/hocalarini kendisine hayran biraktirip - iz birakarak futbolunu noktaladi....

*mutlaka kulubumuzun icinde *aktif olarak_her daim yer almasi gereken ikonlarimizdan.

Üst Alt