2000-01 Sezonu Çalınan Şampiyonluğumuz !!! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2000-01 Sezonu Çalınan Şampiyonluğumuz !!!

Bir dönem Trabzonspor, Beşiktaş ve Fenerbahçe'de forma giyen eski milli golcü Oktay Derelioğlu CNN TÜRK'ün "Türk Futbolu Mahkemede" adlı programında konuştu: Şike teklifi aldım, hepsinde aynı cevabı verdim.

3 KERE ŞİKE TEKLİF EDİLDİ

"Hayatımda 3 defa önerildi. Üçünde de cevabım aynı oldu. İlk şike teklifi 2. Lig'de 15 yaşında tüm takıma geldi. Sonra meşhur Trabzon - Galatasaray maçında geldi. Benim söylediğim kelime: "Okey verebilirsin, ne istersen ver. Maçtan sonra konuşuruz."

Zaten oynayacağım. İşim zaten oynamak. Teknik direktör olarak takımının karşısına teşvik primi almış bir takım çıksa, tedirgin mi olacağız? Çıkıp oynayacağız. Ama maç satma olayı çok farklı."

Bence bu konunun üstüne gidilmesi lazım.Ortada bir kanıt yokken,2006'daki Denizli maçını ve Zalad'ı konuşmasını biliyorlar.Çıktı adam kendi ağzıyla itiraf etti.Yönetiminde bu konuda kayıtsız kalmaması gerekir diye düşünüyorum.

Cevap: Oktay Derelioğlu'ndan Şike İtirafı

O sene fener oktay a teşvik primi verdiyse sadece bunla da yetinmemiştir diye düşünüyorum.Daha bir sürü haltlar yemişlerdir.Zaten belli yedikleri de bu da ispatı oldu.Antep maçını unutmuş değiliz.

Ayrıca bu itirafı kimsenin konuşmaması ise ayrı bir şey.5 gün önce falan itiraf etti adam ama hala kimse konuşmuyor nedense.

2000-2001 olmali, 2004-2005 de Azerbaycanda top oynamis..... Biz o zamanlar fenerle cekisiyorduk. Demekki Cihan Oskayin anlattiklari dogruymus.

Cihan Oskay beyefendinin itiraflari dogru cikti... adam bas bas bagiriyordu sike yapildi diye kimse olaylarin üstüne gitmedi öyle kapandi gitti eski sikeler.

13 mayıs 2001 Galatasaray-Ankaragücü Maçının Hesabı Sorulsun

13 mayıs 2001 galatasaray ankaragücü maçı

yıllarca 8-0lık ankaragücü maçı didiklenip durdu ,peki 2001 yılındaki maç ne olacak. Aman sus sus unutturdular sana bana, ses çıkarma.

Yaşı uygun olanlar hatırlayacaktır,Hele benim gibi stadta o maçı seyredip,şok içinde evine dönen insanlar daha iyi hatırlaycaktır.

Tarihimizin neredeyse en iyi kadrosuyla 5. kez üst üste şampiyonluğa giderken birilerinin düğmeye bastığı maçtır bu maç.

Türk futbolu için dönüm noktasıdır diyebilirim.

O gün Galatasaray şampiyon olsaydı Fenerbahçe artık bir rakip olmayacaktı bizim için.

Denizli maçına gelene kadar,bugün geriye dönük bir inceleme başlatılacak olursa dosyanın açılış sayfası olmalı

Onca adam canlı yayınlarda teşvik primini itiraf etmiş olmasına rağmen kapatıldı bu maçın üstü,susturuldu insanlar.

Türkiye liginin bu utanç maçını unutturdular insanlara.

O günkü ankaragücü futbolcularından cafer aydın'ın takımca toplam beşyüz bin dolar teşvik primi aldıklarını iddia etmiştir,

tevşik priminide modern gladyatör ersun yanal'ın dağıttığını söylemişti.

Peki kimin vermiş olması gerekir acaba o tevşik primini?

Kim bu pis işten yarar sağlayacaksa o vermiştir.

Cevap: 13 mayıs 2001 Galatasaray ankaragücü maçının Hesabı da Sorulsun Artık

Teşvik suç olmadığından o maç kaldı. A.gücü 'lü Cafer kabul etmişti. Ersun Yanal TD 'ydi. 2006 yılında varsa böyle bir teşvik o da suç değil. 2-3 güne biter bizim savcılıktaki işimiz. Fener 'e ve Beşiktaş 'a Bank Asya 'da başarılar.

Cevap: 13 mayıs 2001 Galatasaray-Ankaragücü Maçının Hesabı Sorulsun

insanlar aptal yerine konuluyor ve kandırılıyorlar.bazı medya kuruluşlarının derdi belli eski defterleri karıştırıp bakın görün onlarda temiz değil imajı yaratıp, şerefsizlerin boyu aşan pisliklerini makul göstermek.

Cevap: 13 mayıs 2001 Galatasaray ankaragücü maçının Hesabı da Sorulsun Artık

Teşvik suç olmadığından o maç kaldı. A.gücü 'lü Cafer kabul etmişti. Ersun Yanal TD 'ydi. 2006 yılında varsa böyle bir teşvik o da suç değil. 2-3 güne biter bizim savcılıktaki işimiz. Fener 'e ve Beşiktaş 'a Bank Asya 'da başarılar.

nokta.

Cevap: 13 mayıs 2001 Galatasaray-Ankaragücü Maçının Hesabı Sorulsun

O maçta kaleyi içten fethetmişlerdi maalesef....

Üst Alt