2000 Ruhunun Geri Dönüşü/ R.Ozan Kütahyalı - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2000 Ruhunun Geri Dönüşü/ R.Ozan Kütahyalı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: 2000 Ruhunun Geri Dönüşü/ R.Ozan Kütahyalı

Daha cok yol var Turkiye'nin ønunde. Herkes kendine øzgurlukcu Turkiye'de. Sonucta Galatasaray futbol kulubu siyasi parti degil. Benim gibi birisinden, en dincisine ya da en sert Kemalistine kadar herkesin tuttugu bir takim. Ve søylemler øyle bir degisiyorki zamana ve konuya gøre. Kisiler bir baska konuda hayir olamaz derlerken farkli bir konuda evet olabilir diyorlar.

Yazan kisinin farkli egilimleri olsa tavan yapardi burda simdi, bazilari icin de gene elestirme sebebi olurdu. Tek Yumruk oldugunda aman siyaset girmesin ya denirken simdi olabilir bizene siyasi gørusunden deniliyor ki burda yazarin yaptigi da dolayli da olsa siyaset. Ayni liberal ve øzgurlukcu yaklasimi Tek Yumruk søz konusu oldugunda da gørmek isterdik. Ya da bunu yazan sert Kemalist biri olsa birileri bravo iste yazar, iste Turkiye'nin aydinlik yuzu falan diyecekti digerleri elestirecekti. Simdi bøyle iste.

Herkes kendine øzgurlukcu Turkiye'de.

Yobazliga gerek yok beyler, Rasim'in demokrat biri oldugunu kabullenmek lazim

Herneyse, takimdaki kipirdanmayi o da gormus, abartilacak bir yazi degil

Daha cok yol var Turkiye'nin ønunde. Herkes kendine øzgurlukcu Turkiye'de. Sonucta Galatasaray futbol kulubu siyasi parti degil. Benim gibi birisinden, en dincisine ya da en sert Kemalistine kadar herkesin tuttugu bir takim. Ve søylemler øyle bir degisiyorki zamana ve konuya gøre. Kisiler bir baska konuda hayir olamaz derlerken farkli bir konuda evet olabilir diyorlar.

Yazan kisinin farkli egilimleri olsa tavan yapardi burda simdi, bazilari icin de gene elestirme sebebi olurdu. Tek Yumruk oldugunda aman siyaset girmesin ya denirken simdi olabilir bizene siyasi gørusunden deniliyor ki burda yazarin yaptigi da dolayli da olsa siyaset. Ayni liberal ve øzgurlukcu yaklasimi Tek Yumruk søz konusu oldugunda da gørmek isterdik. Ya da bunu yazan sert Kemalist biri olsa birileri bravo iste yazar, iste Turkiye'nin aydinlik yuzu falan diyecekti digerleri elestirecekti. Simdi bøyle iste.

Ortada fark yok ki. "Tek yumruk" olayinda da siyaset olmasin diyorduk, bu olayda da oyle diyoruz. :) Diger fikirlerde kismen haklisin. :) Daha dogrusu futbol hakkinda yazi yazan birinin siyasi gorusu beni ilgilendirmez. :)

Kütahyalı, sen allah aşkına çek elini eteğini futboldan.

NE OLUR!

aynen ya tamm ortada senelerdir yapılan bi şike var herkesin gözünün önünde yapıyor siyasette bundan çıkar sağladığı için hep halı altına süpürülüyordu bu adam siyasetci mi futbol yazarı mı ? ayrıca nerden geldi birden bu gs sevdası şaşrıyorum :/ azizin durumununda ne kadar vahim olduğunu çok iyi anlıyorum kimse artık bu büyük futbol pastasını ona yedirmek istemiyor.. zaten bin tane pisliğin içinde olduğu içinde onu indirmesi eminim çok basit olmuştur

Bazılarımızın açısı gerçekten çok dar, -ne açısı olduğunun bir önemi yok- keşke bu bazılarımız en azından dışarıdan olayları değerlendirebilse, senin gibi yorum yapmasa da olur. Değerlendirme bile büyük bir gelişim demek. Her şeyi özetlemişsin, eline sağlık.

Şimdi burada örnek diye söylüyorum. Hükümet karşıtı bir şahıs olarak tanınsaydı bu adam; bir kesim tarafından ilah ilan edilecek, bir kesim tarafından bu şekilde bir muamele görecekti. Çoğunluğun yoğunluğuna göre bu sesin şiddeti belli olacaktı, neyse mühim olan sesin şiddeti değil zaten. Sadece taraf, isim, kimlik ne olursa olsun insan olduğumuzu unutan bir bireyler topluluğu olduğumuzu görüyorum.

Bazılarımız hayat tarzını, insanlara olan yaklaşımını tamamen içe dönük şiddet diye tabir ettiğimiz bir rolü üstlenerek çiziyor. Düşünün bu saçma konuda böyle bir tabir kullanmayı tercih ettiğim için kendimden utanıyorum ama böyle saçma bir tartışmayı görmekten bin kat daha iyidir herhalde...

Ha "bu adam X tarafı tutuyor, ağzıyla kuş tutsa bana yaranamaz" misali konuya giriş yapmış olabilirim ama onu kastetmiyorum. Artık bu hastalığın daha fena bir hale aldığını, Galatasaray forumunda Galatasaray'ı öven bir adamın yazısını nereye çektiğimizi gözlere sokmaya çalışıyorum.

Bu adam Galatasaray'ı değerlendirmiş arkadaşlar?

Bunun dışında bir şey yok rahat olun ve bu saçma konuyu daha fazla uzatmayın bence... :)

Adamın Gs aşkı kabarmış beyler yapacak birşey yok.

Siyaseti falan geçin yahu adam rantçı diyoruz, takılmayın siyasete... Yılmaz Özdil örnek verilmiş(hiç sevmem kendisini) adam yılaardır yazar futbol hakkında arada.

Daha önce hiç alakası olmayan adamın böyle bir durumda GS'ı kullanmasını istemiyorum.

Hadi cevap yazmayim sonra tartisma cikiyor :)

Cevap yazma da, (ve ya yaz :) ) hakikaten oyle. "Tek yumruk" olayi ile bu olaydaki tutumlar farkli degil ki. :) Adamlar Galatasaray'i siyasi goruslerine alet etmek istediler, biz de tepki verdik. Siyasi yorum yapmayan, sadece Galatasaray'in durumunu degerlendiren birinin de siyasi gorusu bizi ilgilendirmez demek de celiskili durum olmasa gerek. :) Genelde dogru seyler soylemege calismissin ama, ornek biraz yanlis olmus. :)

Yani senin dedigin gibi futbol ile ilgili yaziyorsa siyasi gorusu bizi ilgilendirmez. Ister A partili, ister B partili, ister ilerici, ister gerici, ister ortaci olsun. :) Sadece futbol konusunda dogruyu yazip yazmadigina bakalim. :)

Kütahyalı'nın siyasi görüşlerine taban tabana zıtım. Ama Galatasaraylılığını takdir ettim. Bize medyada ağzı çatır çatır laf yapacak yorumcular da lazım.

Cevap yazma da, (ve ya yaz :) ) hakikaten oyle. "Tek yumruk" olayi ile bu olaydaki tutumlar farkli degil ki. :) Adamlar Galatasaray'i siyasi goruslerine alet etmek istediler, biz de tepki verdik. Siyasi yorum yapmayan, sadece Galatasaray'in durumunu degerlendiren birinin de siyasi gorusu bizi ilgilendirmez demek de celiskili durum olmasa gerek. :) Genelde dogru seyler soylemege calismissin ama, ornek biraz yanlis olmus. :)

Biri direk søyluyor birseyleri digerleri de dolayli yollardan yapiyor yapacaklarini. Zamaninda duruma gøre tutum almiyor sonrasinda tutum aliyor vs. vs. Bir sekilde o tutumu da siyasi bir davranis. Direk ve dolayli burda ayrim oluyor iste birisi siyaset yapar gibi algilanirken digeri algilanmiyor dolayli oldugundan aslinda ikisi de siyasi bir davranis sonucta.

Edit: Adem aciklamis iyice asil demek istedigimi. Daha cok bir tutumu elestirdim orda. Kendi siyasi dusuncelerimiz uzerinden tutum aliyoruz. Yazar dogruyu da yazsa yanlisi da yazsa tartisilan sey dogru ya da yanlis søylemesi degil yazarin siyasi kimligi oluyor.

Biri direk søyluyor birseyleri digerleri de dolayli yollardan yapiyor yapacaklarini. Zamaninda duruma gøre tutum almiyor sonrasinda tutum aliyor vs. vs. Bir sekilde o tutumu da siyasi bir davranis. Direk ve dolayli burda ayrim oluyor iste birisi siyaset yapar gibi algilanirken digeri algilanmiyor dolayli oldugundan aslinda ikisi de siyasi bir davranis sonucta.

Edit: Adem aciklamis iyice asil demek istedigimi. Daha cok bir tutumu elestirdim orda.

Altda alintiladigim yazida "dolayli ya da dolaysiz" olarak hic bir siyasi ize rastlayamadim. :) Adam tamamen futbolla ilgili yazmis iste. Tam da benim dusunduklerimi yazmis. Benim dusunduklerimde siyasi bir sey yoksa, bunda da yok demektir. :)

Futbolun sadece şike, teşvik, baskı, tehdit kısmını konuşacak halimiz yok, mesela bu aralar Galatasaray'daki muhteşem değişimi de görmemiz lazım. Spor medyası bunu kasten gözardı ediyor... Liverpool maçındaki Galatasaray muhteşemdi. O maçı izlerken "2000 ruhu geri geliyor" diye geçirdim içimden... İmparator, dizginleri yeniden ele alıyor... Yine şiir gibi futbol oynayan o 2000 yılının Galatasaray'ı geliyor. Arda Turan başta olmak üzere tüm futbolcular Fatih Hoca'nın yönetiminde çok daha motive. Galatasaraylılar olarak son üç sene çektiğimiz sıkıntılar olmayacak inşallah bu sene... Ama bir yandan da nazar değer diye korkuyorum. Galatasaray "camia içi saçmalıklar"la yine kendini yiyip bitirir mi? Bence bu sene bunlar olmaz... Yeter ki kimi yöneticiler Terim'e karışmaya kalkmasın, Terim'in ve takımın moral motivasyonunu bozmasın... 96- 2000 dönemindeki "İmparator modeli"ne tam olarak dönülsün. Camia içinde parazit olmasın...

O zaman tamamdır bu iş!

Cevap yazcaksin herhalde simdiden yazayim cunku yazacaklarini tahmin ediyorum. Tek Yumruk konusunda da tartismistim. Siyaset hayatin cogu alaninda aslinda. Sehitler ølmez vatan bølunmez slogani da mesala siyasidir. Siyasi olarak dogrudur yanlistir bunu tartismiyorum ya da Avrupa Avrupa duy sesimizi bu gelen Turklerin ayak sesleri søylemi de siyasi bir søylemdir. Fakat cogunluk bu søylemdedir ve bu søylemin siyaset oldugu tribunlerde unutulur ne kadar cok milliyetci søylem var tribunlerde øzellikle Avrupa maclarinda.

Fakat ordan Tek Yumruk bu arada kendimi Tek Yumrukcu falan diye de tanimlamiyorum sadece søylemleri farkli oldugunda siyaset yapiliyor gibi algilaniyor. O yuzden siyaset girmesin diye søylemler gelistiriliyor. Aslinda tribunlerde siyaset olmasin ya da futbolda siyaset olmasin søylemleri aslinda farkli tinilar olmasin farkli søylemler olmasin anlamina geliyor.

Ya da yazarin burda yazmislar iste protesto døneminde tepki gøstermemesi bize karsi linc kampanyasi yapilirken ya da Fenerbahce oldugunda burdan bazi seylerin propagandasini yapmasi falan hepsi siyasi bir davranis. Totalde bunlar uzerinden daha temiz bir ulke vs. vs. søylemleri zaten insanlar yazmis bu baslikta gecmis sayfalarda. Hepsini birlestirirsen bu zamanda bøyle bir yaziyi yazma sebebi de siyasi niye zamaninda savunmadin derler hakli olarak. Sonucta yazar da sutten cikma ak kasik degil zaten gecmis sayfalarda falan ne oldugunu da yazmislar iyice yazarin.

Fakat dedigim gibi benim icin sorun yok cunku biliyorum hepsinde siyaset var. Sadece tutum olarak daha da gelismesi lazim Turkiye'nin. Sadece kendine geldiginde øzgurlukcu degilde digerlerine geldiginde de bøyle bir tavir sergilemesi lazim.

Sadece siyasi gørusu bize ilgilendirmez falan diye de yazmissin ve Tek Yumruk oldugunda orda farkli tutum sergileniyordu onlarin da siyasi tutumu ilgilendirmesin bizi ya da o ilgilendiriyorsa o zaman yapilan tum siyaseti gørelim.

Kendimize gelince degil de herkese karsi da ayni davranisi gelistirirsek tutarli oluruz. Yani asil yazmak istedigim bu uzadikca uzuyor. Sadece insanlar kendilerine gelince øzgurlukcu. Kendinden yazarsa bravo iste bu digerine gelince ya libostur ya yobazdir ya da otoriter ve øzgurluk dusmanidir søylemleri vs. vs.

Daha da yazmam Cahangir :)

Yani dedigim gibi adama verilen tepki yazdigi yazinin siyasi olmamasina ragmen siyasi gorusunden dolayi. :) Ayni yere cikiyor yazdigin. :) Adam ne yapsin, siyasi gorusu bu iste. :) Her kesin siyasi gorusu belli iste. Adam sonucta tek yumruk gibi "Galatasaray taraftari olarak x siyasi goruse karsi tek yumruk olalim" dememis. :) Yani olaya siyaset karistirmamis. Siyaset karistirmayan adamin yazisina da siyasi yorum yapmak mantiksizliktir. :)

Bir de "Sehitler olmez, vatan bolunmez" siyasi slogan degil, tum Turklerin ortak gorusudur. :)

Bu konuya yapilacak en dogru yorum iste boyle (asagidaki gibi) olmalidir. :)

Ruhtan ønce kaliteli futbolcular istiyoruz. Selcuk, Ujfa ve Melo falan level atlattirdi takima.

Kaliteli futbolcular gelsin ruh kolay bulunur. Zaten futbolcular kaliteli degilse bu sefer de sahada ruh gibi geziyorlar.

Askerlikten kaçan ama buna rağmen orduya laf atan bu liboşun yazılarını koymasanız keşke. Memlekette adam mı kalmadı bu adamı meşhur ettilr, tv lerde konuşuyor bağıra bağıra şakirt herif.

Şike soruşturması başlayana kadar Kütahyalı'yı hangi spor programında Galatasaray armasını savunurken gördün ki? Hazır, adli/polisiye bir vaka varken ortada hepsi atladı birden işin üzerine. Baransu, Kütahyalı hatta Fenerbahçe tarafından Lube.

Gündemde kalma çabası bu başka birşey değil.

Uzaktan yakından alakası olmayan adamlar hiç savunmasın. Çıksın Nihat Doğan savunsun, hakkı var. Ya da ne bileyim takımın her maçına gelen ilginç isimli bir şarkıcı vardı adı aklıma gelmedi o savunsun. Hatta Şahan savunsun ama bu isim Kütahyalı olmasın.

Salyalar saçarak benim armamı savunacak adama ihtiyacım yok.

Anlatmak istediğim, Galatasaray ismini savunacak adam değil kendisi, gerçi hiçbiri değil ya o da ayrı..

Yeni gördüm.

Tek kelime ile saçmalamışsın verilecek cevap çok ama bir o kadar da yorgunum. Kendisi akrabam ya da siyasi "temsilcim" değil.

Bizi savunduğu programlar oldu hatırlıyorum. Arda konusunda baya kızmıştı hatta. Ayrıca, nerdeydi diye sormuşsun. Cevabım bu olur : "yıllardır Galatasaray medyada zaten yalnız". Hatta eski oyuncularımız dahi eleştiriyordu umarım daha dikkatli düşününce anlayacaksındır. Dikkat ettiysen artık bizi savunan isimler az çok konuşmaya başladı.

Salyalar saçmıyor. Haa beğenmiyorsan, Gökmen Özdenak layık size derim. Başka isim kalmıyor. Çavuşoğlu gibi bir adamı bile "patlıcan" gibi oturtmuştur. O yüzden, "sadece" spor kimliği ile düşünün kendisi. Aksi halde bende beğenmiyorum kendisi bunu ilk iletimde de belirttim.

Askerlikten kaçan ama buna rağmen orduya laf atan bu liboşun yazılarını koymasanız keşke. Memlekette adam mı kalmadı bu adamı meşhur ettilr, tv lerde konuşuyor bağıra bağıra şakirt herif.

Orduya bende laf atıyorum, askerden bende olabildiğince kaçacağım. Buyrun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt