2002 World Cup mı Euro 2008 mi? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2002 World Cup mı Euro 2008 mi?

Hangisi?

• 2002 WC

Kullanılan: 23 57.5%
  • Euro 2008

Kullanılan: 17 42.5%

• Kullanılan toplam oy
    40
Euro 2008'deki hype hiçbir turnuvada yoktu. Bunda kazandığımız 3 maçı da geriden gelerek kazanmamızın da etkisi vardı. Biz gol yesek bile yeniden geri döneriz anlayışı vardı herkeste. Bu da şampiyonluk inancını tetiklemişti. 2002'deki turnuvada şampiyon olacağımızı kimse düşünmüyordu Brezilya varken. Ama 2008'deki turnuvada acaba olur mu diye herkes içinden geçiriyordu. Hıyar Volkan kırmızı görmeyip Almanya maçında oynasaydı belki finale bile yükselmiştik. O turnuvada baya sakatlarımız olmasına rağmen yarı finale yükselmemiz de ayrı bir başarı.

Yaşı yetenler için 2002'dir. O ortamı hiç bir zaman görmedim. Çoluk çömbelek herkes, bakkalından, bankacısına herkes içindeydi dünya kupasının. 9 yaşındaydım ama çok iyi hatırlıyorum o dönemi. Sınıfımızda tüplü küçük televizyon vardı. Öğretmenler bile bizi kırmaz, maçı açardı. Hep beraber izlerdik. 2 maça denk geldi zaten yalış hatırlamıyorsam, Brezilya ve Çin maçlarıydı. Hey gidi.

Üst Alt