2009 - 2010 Sezonu Formalarımız Tanıtıldı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2009 - 2010 Sezonu Formalarımız Tanıtıldı

Eflatun forma geliyor

Sezon öncesi radikal bir karar alarak turuncu formaları piyasaya çıkaran Galatasaray Yönetimi'nin bu hamleyle birlikte yüzü güldü. Şampiyonluğun da gelişiyle taraftarların büyük bir heyecanla beklediği yeni formalar piyasaya çıktığından beri yaklaşık 120 bin satış yapıldığı öğrenildi. Bu satışların 60 bin kadarının ise turuncu forma alanlar tarafından gerçekleştirildiği belirlendi. Sarı-Kırmızılı idareciler ve GS Store yetkilileri de satışlarda yaşanan bu patlamadan memnun.

Eflatun yolda

Turuncu formada yaşanan bu müthiş satış patlaması, Galatasaraylı yöneticileri farklı arayışlara itti. Önümüzdeki sezon eflatun renkte bir forma tasarlanmasının gündemde olduğu, bu yönde çalışmaların ilerleyen haftalarda başlatılacağı kaydedildi. Bu arada turuncu formanın Galatasaray'da yüzleri güldürmesinin tek nedeni satışlar değil. Cim Bom bu sezon turuncu formayı giydiği 6 maçı da (Süper Kupa, 2 UEFA Kupası, 3 Süper Lig maçı) kazandı.

Fanatik
Ciddi anlamda duyumlar var. Korkuyorum ki Eflatun forma gelecek :eek:

B_aa860458a2e6a9cea7e9f6331ab3ccd0.jpg
B_573008e14b0abfb013a2996c6067cf14.jpg

B_b371b7452866b0a227e964f30afa28ad.jpg

B_9e8bd254be4266dedc0e7671e5945d95.jpg

B_193ae840ccd4695e4b7506c0d557a6ab.jpg

Cevap: 2009 / 2010 Sezonu Formalari

67ruoz.jpg

gs09-10lila1.jpg

Hic uymuyor bize. En iyisi seneye yeniden 4 forma cikarmak.

1. Parcali

2. Sari

3. Beyaz

4. Kirmizi

Bu arada 2 ci calismadaki gibi Formalarimizda Ali Samiyen stadimizi anmak icin bir Logo kullansaz cok hos olurdu.

ogulcum8.jpg

Hemen oğlumun üzerinde denedik :D

Oğlum parçalı 'dan başka hiç bir forma istemiyorum dedi :)

Tabii bende katılıyorum.

Sevgiyle kalın.​

Ürün portföyü açısından sakıncalı bulmuyorum.Her takım 3. yada 4. formasını farklı renklerden seçiyor.Ama fazla kullanılmamalı.Turuncu forma bir ara her maçta giyilmeye başlanmıştı.Böyle şeylere karşıyım.50 maç oynanan bir sezonda 4-5 maç giyilsin yeter.İç sahada giyilmesin.Avrupa Kupası maçlarında giyilmesin.Derbilerde giyilmesin.Türkiye Kupası maçı gibi ya da rakibin sarı yada kırmızı ağırlıklı bir forma giymesi durumunda kullanılabilir bu tarz formalar.Ben çok yadırgamadım.Fena durmamış.Ama dediğim gibi asıl renklerimizden ödün vermemeliyiz..

Valla bu eflatun forma bizim afyonsporun forması gibi olmus yani olmamıs acıkcası

Galatasarayımızın UEFA'da renkleri; SARI-KIRMIZI-BEYAZ olarak geçiyor. Logomuzda bulunan BEYAZ rengi bizim üçüncü rengimiz olarak kabul ediliyor.

Bu yüzden her sene bu üç rengin dışında bir renkte forma çıkartmak zorundayız UEFA'nın Avrupa Kupalarındaki şartlarından birisi bu..

Tıpkı Manu'un mavisi, Real'in siyahı, Liverpool'un grisi, Barca'nın altın sarısı gibi..

Tabii gri, siyah, füme gibi renkler bulunurken neden EFLATUN onuda düşünmek gerek..

usttekilerin hepsi de harika calismalar. gercekten muhtesem. yonetimden birileri burayi takip ediyor mudur bilmem ama kesinlikle degerlendirilmeli bu tasarimlar.bir de ayrica ali sami yen 1964-2010 logosu dikkatimi cekti. yonetim onumuzdeki sezon mutlaka ali sami yene veda ederken, bir paket satisa cikarmali. ne bileyim ali sami yenin maketleri olabilir. kitaplar, fotograflar falan olabilir. Turk futbol tarihinin en cok basari gormus stadi sonucta. bu arada o eflatun forma sacmaligini piyasaya cikarirlarsa, giyen herkesi ciddi bir sekilde doverim :D. o ne igrenc bir tasarimdir oyle.

Galatasarayımızın UEFA'da renkleri; SARI-KIRMIZI-BEYAZ olarak geçiyor. Logomuzda bulunan BEYAZ rengi bizim üçüncü rengimiz olarak kabul ediliyor.

Bu yüzden her sene bu üç rengin dışında bir renkte forma çıkartmak zorundayız UEFA'nın Avrupa Kupalarındaki şartlarından birisi bu..

Tıpkı Manu'un mavisi, Real'in siyahı, Liverpool'un grisi, Barca'nın altın sarısı gibi..

Tabii gri, siyah, füme gibi renkler bulunurken neden EFLATUN onuda düşünmek gerek..

Böyle bir şart olduğunu pek sanmıyorum Barış.O saydığın takımlar genelde marketing amaçlı çıkartıyorlar o formaları.

Milan'ın dediğin şartlara uyan bir formasını hatırlamıyorum keza Bayern'in de,hatta Fenerbahçe'nin de - bu yılki formalara bakarsak -

Yanlışım varsa düzeltin lütfen :).

Cevap: 2009 / 2010 Sezonu Formaları

Murat; Fenerbahçe'nin sene çıkarttığı fosforlu yeşil o renkler dışına giriyor.

Bayern'in çıkarttığı lacivert, siyah karışımı olan formada buna giriyor.

Milan'ın çıkartmış olduğu beyaz formada buna giriyor.

Cevap: 2009 / 2010 Sezonu Formaları

Murat; Fenerbahçe'nin sene çıkarttığı fosforlu yeşil o renkler dışına giriyor.

Bayern'in çıkarttığı lacivert, siyah karışımı olan formada buna giriyor.

Milan'ın çıkartmış olduğu beyaz formada buna giriyor.

O dediğin kuralın sadece Bundesliga'da geçerli olduğunu zannediyordum,iyi oldu öğrendiğimiz. :)

Üst Alt