2010-2011 Voleybol Transfer Sezonu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2010-2011 Voleybol Transfer Sezonu

► Galatasaray Nemer'le Anlaşma Yenilemek İstiyormuş - Transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray'ın önümüzdeki sezon için Brezilyalı oyuncu Ashlei Nemer ile sözleşme yenilemek istediği öğrenildi. Ayrıca Alman pasör Frank Dehne ile yolları ayıran Galatasaray'ın, önümüzdeki sezon için Fransız oyuncu Philippe Barca ile anlaşmayı düşünmediği gelen duyumlar arasında. (02.05.2010)

► Galatasaray, Ivana ve Natasa'yı Tutmak İstiyormuş - Transfer çalışmalarına başlayan Aroma Bayanlar Voleybol 1. Lig Takımlarından Galatasaray'ın, Sırp oyuncuları Ivana Djerisilo ve Natasa Krsmanovic'i önümüzdeki sezon da kadrosunda tutmak istediği öğrenildi.Bu arada Brezilyalı smaçör Valeska Menezes'in durumu henüz belli değilmiş. Fakat duyumlara göre Galatasaray, Menezes ile büyük ihtimalle yolları ayıracakmış... (01.05.2010)

► Galatasaray, Seray Altay'ı İstiyormuş - Aldığımız duyumlara göre Aroma Bayanlar Voleybol 1. Ligi takımlarından Galatasaray, Eczacıbaşı Zentiva oyuncusu Seray Altay'ı transfer etmek istiyormuş. (01.05.2010)

► Galatasaray Tolga Altıntaş'ı İstiyor - Aldığımız duyumlara göre transfer çalışmalarına başlayan Aroma Erkekler Voleybol 1. Lig takımlarından Galatasaray, geçtiğimiz sezon Diltaş Eğitim Kurumları'nda forma giyen başarılı smaçör Tolga Altıntaş ile ilgileniyormuş.. (30.04.2010)

► Ali Peçen Menajer mi Oluyor? - Geçtiğimiz sezon Aroma Erkekler Voleybol 1. Ligi'nde mücadele eden Fenerbahçe'den Galatasaray'a transfer edilen deneyimli libero Ali Peçen'in önümüzdeki sezon takıma menajer olabileceği konuşulmakta... (30.04.2010)

► Galatasaray'da Hedef Yeniden Leonel Marshall - Geçtiğimiz sezon bir boya firması sponsorluğunda Kübalı oyuncu Leonel Marshall'ı kadrosuna katmak isteyen fakat başarılı olamayan Galatasaray A Erkek Takımı, bu sezonun tamamlanmasıyla Leonel Marshall'ı renklerine katmak için yeniden çalışmalara başlamış... (30.04.2010)

Cevap: 2010-2011 Voleybol Transfer Sezonu

Bayan takımı için açıkcası Djerisilo ve Dilara hariç kimsenin vazgeçilmez olduğunu düşünmüyorum.Kesinlikle Djera'nın yanına çok kaliteli bir yabancı smaçör alınmalı,bu sene izlediğimiz maçlarda topların büyük bölümünün Djerisilo üzerinden oynandığını ve Djera'yı durdurabilen takımların bize kolayca üstünlük kurduğunu gördük.

Pasör olarakta piyasada takımda oynayabilecek yerli pasör yok veya çok az yabancı pasör tercih edilebilir,bence doğrusuda bu olur.

En büyük sorunumuz ise kesinlikle libero.Ayça Naz'ın yerine herhangi bir oyuncu işimizi görebilir,çünkü bu sene o kadar kötüydü.F.Acıbadem'de oynayan Songül bence Nihan'dan daha potansiyelli bir oyuncu ama yedek onlardan koparabilirsek faydalı bir transfer olur.

Ortaya gelebilecek oyuncular arasında en mantıklısı Duygu Bal hem nasıl olsa oynamıyor yani istersek alabiliriz diye düşünüyorum.

Bayan takımı için açıkcası Djerisilo ve Dilara hariç kimsenin vazgeçilmez olduğunu düşünmüyorum.Kesinlikle Djera'nın yanına çok kaliteli bir yabancı smaçör alınmalı,bu sene izlediğimiz maçlarda topların büyük bölümünün Djerisilo üzerinden oynandığını ve Djera'yı durdurabilen takımların bize kolayca üstünlük kurduğunu gördük.

Pasör olarakta piyasada takımda oynayabilecek yerli pasör yok veya çok az yabancı pasör tercih edilebilir,bence doğrusuda bu olur.

En büyük sorunumuz ise kesinlikle libero.Ayça Naz'ın yerine herhangi bir oyuncu işimizi görebilir,çünkü bu sene o kadar kötüydü.F.Acıbadem'de oynayan Songül bence Nihan'dan daha potansiyelli bir oyuncu ama yedek onlardan koparabilirsek faydalı bir transfer olur.

Ortaya gelebilecek oyuncular arasında en mantıklısı Duygu Bal hem nasıl olsa oynamıyor yani istersek alabiliriz diye düşünüyorum.

İpek Soroğlu'yu da alabiliriz belki, çok iyi bir blokçu, servisleri de çok iyi ve yedek. Acıbadem yabancı orta alırsa belki bırakabilir.

İpek Soroğlu'yu da alabiliriz belki, çok iyi bir blokçu, servisleri de çok iyi ve yedek. Acıbadem yabancı orta alırsa belki bırakabilir.

Katılıyorum çok potansiyelli iyi bir oyuncu ama F.Acıbadem ile sözleşme imzalarken Galatasaray altyapısında yetiştim,Beşiktaş'ta oynadım şimdi de hayallerini kurduğum,tuttuğum takıma geldim demişti.Mümkünse hayallerinde kalsın.Açıkcası dün Partizan'ı izledikten sonra gördüm ki takıma kendini ait hissetmek çok önemli,bunu bayan basketbol koçumuz ve guardımızdanda görebilirsin.D.Bal hem Galatasaraylı hem de milli takım tecrübesi var her açıdan faydalı olur.

Katılıyorum çok potansiyelli iyi bir oyuncu ama F.Acıbadem ile sözleşme imzalarken Galatasaray altyapısında yetiştim,Beşiktaş'ta oynadım şimdi de hayallerini kurduğum,tuttuğum takıma geldim demişti.Mümkünse hayallerinde kalsın.Açıkcası dün Partizan'ı izledikten sonra gördüm ki takıma kendini ait hissetmek çok önemli,bunu bayan basketbol koçumuz ve guardımızdanda görebilirsin.D.Bal hem Galatasaraylı hem de milli takım tecrübesi var her açıdan faydalı olur.

Benim de ilk tercihim Duygu olur ama olmazsa İpek'i isterim.

İnşallah iyi bir takımın kurulacağının sözünü almıştır ve onun için kalmıştır.Metal Galati'de dört numara oynadığından verimli olamamıştı,normalde Djerisilo çok özel bir oyuncu geçen senede gördük.Şampiyonlar ligi oynamadan böyle oyuncuyu iki sene takımda tutmak başarıdır.

Bahar Toksoy süper olur bence Duygu Bal'la beraber. Krismanovic yollanmalı bence. İyi oynamıyor. Smaçör olarak Sokolova ismi gündemde süper olur bence. Valeskada inş. gitmiştir.

djerisilo gayet iyi oyuncu o kalmalı .ama gözüme batan valeska oluyo hep çok kısa kolay durduruluyo.açıkcası kaliteli bi yabancı daha almalıyız onun yerine.bi iyi türk oyuncu ve türk iyi bi smaçör.. açıkcaıs bu sene vakıfbank şampiyon olurdu ama nikolic inişli çıkışlı idi hep .yoksa fb şampiyon olamazdı bi gamova vardı onlarda

Ulaş Belediye’de kaldı

Halkbank’ın da kadrosuna katmak istediği İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tecrübeli pasörü Ulaş Kıyak, takımı ile yeniden anlaştı.

Önümüzdeki sezon için Ankara takımı Halkbank ve Galatasaray’dan teklif alan Ulaş İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile tekrar masaya oturdu.

2 sezondur İstanbul Büyükşehir Belediyesi forması giyen tebrübeli pasör Türkiye Ligleri’nde daha önce 3 sezon Halkbank, 2 sezon Galatasaray forması giydi.

Konuşulanlara göre teklif yapmıştık ama olmamış.Çok iyi pasördü,hakikaten yazık olmuş.

Galatasaray’ın hocaları aynı

Galatasaray erkek ve bayan takımının antrenörleri ile yeniden anlaştı.

Galatasaray yönetimi, geçen sezon Galatasaray Erkek Voleybol Takımı çalıştıran Işık Menküer ile yola devam etme kararı aldı. Sarı-kırmızılılar geçen sezon normal sezonu 6. sırada tamamlayıp, play-off’da Ziraat Bankası’na elenmişlerdi. Türkiye Kupası’nda ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni eleyen Galatasaray Erkek Takımı kupa finalinde yine Ziraat Bankası’na yenilmişlerdi.

Galatasaray Bayan Takımı da geçen sezonki antrenörleri Gökhan Edman ile önümüzdeki sezon da çalışmaya devam edecek. Edman ile Türkiye Kupası’nda yarı-final oynayan Galatasaray, normal sezonu 4. kapattıktan sonra yarı finalde ligin şampiyonu Fenerbahçe Acıbadem’e elenmişlerdi.

Gökhan hoca için çok sevindim,bizi bir gün şampiyon yapacak ben inanıyorum.Işık hoca için ise nötrüm yani geçen seneki yabancılar çok kötüydü,kendi aldırdı diye biliyorum.Açıkcası iyi giden şeylere çomak soktuk,Ümit hocaylada çok büyük başarılar kazanmamıştık ama o takımın farklı bir havası vardı.

Gökhan hoca bence bu ligdeki en iyi antrenör bence. (Jan De Brandt'da dahil.) Başarıları ortada zaten. Gökhan hoca ile çok uzun süreli bir yapılanmaya gidilmeli bence.

Erkek voleyboldan bu sene hiçbir umudum yok. Fenerbahçe ve Arkas çok büyük yıldızlarla temas halinde. Belediye'de zaten mutlaka çok iyi transferler yapacaktır. Sponsor bulmadan onlarla yarışmamız mümkün değil.

► Halkbank Serkan Kılıç'ı İstiyormuş - Aldığımız duyumlara göre yeni sezon transfer çalışmalarını sürdüren Halkbank, geçtiğimiz sezon Fenerbahçe'de forma giyen libero Serkan Kılıç'ı istiyormuş.

► Halkbank Selçuk Keskin'i İstiyormuş - Aldığımız duyumlara göre transfer çalışmalarını sürdüren Halkbank, geçtiğimiz sezon Ziraat Bankası'nda forma giyen pasör Selçuk Keskin'i istiyormuş.

Halkbank bu transferleri yapıp yanına çok iyi yabancılar eklerse uzun süredir görmediği şampiyonluğa ulaşabilir.

Selçuk-Serkan-Sinan çok kaliteli yerliler.

Eczacıbaşı Mirka’yı elinde tutmak istiyor

Eczacıbaşı bu sezon kendisini ayakta tutan Küba asıllı İtalyan oyuncusu Mirka Francia Vasconcelos ile tekrar masaya oturmayı planlıyor.

Geçen seneye göre daha iyi bir kadro kurmayı hedefleyen Eczacıbaşı, smaçör olarak ilk tercihini Mirka’dan yana kullanıyor.

Maja ve Maria İle Yollar Ayrıldı

Eczacıbaşı performansından memnun kalmadığı Sırbistan Milli Takımı’nın da oyuncusu olan Maja Ognjenovic ile orta oyuncu Rus Maria Borisenko ile yollarını ayırdı.

Voleybolunsesi

Eczacıbaşı da çok iyi bir kadro kuracak bu sene.

► Medical Park, Galatasaray'a Sponsor Olacakmış

Aldığımız duyumlara göre Medical Park Hastaneler Grubu, yeni sezonda büyük ihtimalle Galatasaray'a sponsor olacakmış. Henüz resmi imza atılmamış fakat prensipte anlaşma sağlanmış. (10.05.2010)

İşte böyle Beşiktaş'a böyle :asd:

► Medical Park, Galatasaray'a Sponsor Olacakmış

Aldığımız duyumlara göre Medical Park Hastaneler Grubu, yeni sezonda büyük ihtimalle Galatasaray'a sponsor olacakmış. Henüz resmi imza atılmamış fakat prensipte anlaşma sağlanmış. (10.05.2010)

İşte böyle Beşiktaş'a böyle :asd:

Sponsorluk konusunda fikrim sabittir.Eğer maddi imkanlarımız el vermiyorsa bizi şampiyon yapacak her türlü sponsorluğa sevinirim ama Cafe Crown gibi ismimizi küçültmekten başka işe yaramayan bir birleşme oluyorsa,sadece ismimizle oynamayı gerekirse küme düşmeyi tercih ederim.Açıkcası verilecek parayı merak ediyorum.

Cevap: 2010-2011 Voleybol Transfer Sezonu | Medical Park Sponsor Oluyor (?)

Djerisilo ile yeniden anlaşıldı

Yeni sezon transfer çalışmalarına başlayan Galatasaray, geçtiğimiz sezon forma giyen Sırp oyuncu Ivana Djerisilo ile yeni sezon için prensipte anlaşmaya vardı.

Yeni sezon transfer çalışmalarına başlayan Galatasaray Bayan Takımı, geçtiğimiz sezon iyi performans sergileyen Sırp oyuncusu Ivana Drejisilo ile prensipte anlaştı. Galatasaray ile Drejisilo arasındaki resmi imzanın önümüzdeki günlerde atılması bekleniyor.

Galatasaray, beklediği verimi alamadığı Brezilyalı oyuncu Valeska Menezes ile yolları ayırırken, diğer Sırp oyuncu Natasa Krsmanovic'in kalıp kalmayacağı da henüz netleşmedi.

Ivana Drejisilo / Kariyer:

69 kez Sırbistan Milli Takımı'nda oynayan 1983 doğumlu ve 1.85 boyundaki oyuncu, ülkesinde Kızılyıldız, İtalya'da Vicenza, İsviçre'de Volero Zurich, Romanya'da Metal Galati ve ülkemizde Eczacıbaşı formalarını giydi. Djerisilo ayrıca Sırbistan Milli Takımı ile birlikte 2006 Dünya Şampiyonası'nda bronz madalya kazandı.

Djerisilo'nun kalacağı belliydi,önemli olan diğer yabancılar.Bazı forumlarda Jelena Nikolic'in ismi geçiyor umarım sadece ismi geçiyordur,en azından manşet alabilen çok daha iyi oyuncular var.Bu sene lig kolay olmayacak,Ivana'nın yanına gelecek yabancıyı dikkatli seçmeliyiz.

Nikolic bence elimizde ki yabancıların hepsinden kalite olarak, Djerisilo hariç,çok daha iyidir.

Gelirse bence çok katkısı olur.Hele birde yanında Maja Poljak'ı getirse :)

Galatasaray, Seda Eryüz ile anlaşmak üzere

Transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray'ın geçtiğimiz sezon Beşiktaş'ta forma giyen başarılı pasör Zeynep Seda Eryüz ile anlaşmak üzere olduğu öğrenildi.

Transfer çalışmalarını sürdüren ve Aroma Bayanlar Voleybol 1. Lig takımlarından Galatasaray'ın geçtiğimiz sezon Beşiktaş'ta forma giyen 1983 doğumlu başarılı pasör Zeynep Seda Eryüz ile anlaşmak üzere öğrenildi.

Aldığımız duyumlara göre: Medical Park Hastaneler Grubu, yeni sezonda Galatasaray'a sponsor olacakmış. Bu sponsorluğun gerçekleşmesi durumunda Galatasaray, hem bayan hem de erkek takımına yıldız oyuncular transfer etmeyi hedefliyormuş.

Alınabilecek en iyi pasördü,yabancı hakkıda gitmedi.Olumlu bir transfer diye düşünüyorum,bir de Beşiktaş'ta Pınar Eren var onuda alabilirsek geçen seneki manşet sıkıntısınıda yaşamayız.

Eczacıbaşı Zentiva ile prensipte anlaştı.

Transfer çalışmalarını yoğunlukla sürdüren Eczacıbaşı Zentiva, geçtiğimiz sezon Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom'da forma giyen ve Milli Takımımızın da vazgeçilmez yıldızı olan Neslihan Darnel ile prensipte anlaşmaya vardı.

Neslihan Darnel'in 12 Mayıs Çarşamba günü resmi imzayı atması ve basına duyurulması bekleniyor...

Neslihan Darnel:

1983 Eskişehir doğumlu olan Neslihan Darnel, voleybola 1995 yılında Eskişehir DSI Bentspor da başladı. İlk transferini 1998 yılında Yeşilyurt'a yaptı. Yeşilyurt da 4 sene forma giydikten sonra 2002 yılında Vakıfbank Güneş Sigorta Spor Kulübüne transfer oldu. Bu kulüp altında 2 şampiyonluk, 1 Top Teams Cup kazandıktan ve 2006 yılında Cannes da düzenlenen Indesit Şampiyonlar Ligi Final Four' unda forma giydikten sonra 2006-2007 sezonunda İspanya'nin Spar Tenerife Marichal takımıyla anlaşma imzaladı. 2008-2009 sezonunda yeniden Vakıfbank Güneş Sigorta Spor Kulübüne geri döndü. Neslihan'ın Türk Milli Takim kariyeri 14 yaşında yıldız ve genç milli takımlara seçilerek başladı. İlk A Milli takım formasını 16 yaşında giydi. Neslihan hala Türk A Milli takımı oyuncusudur. Evli ve bir çocuk annesidir.

Neslihan Darnel / Oynadığı Kulüpler:

1995-1999 Eskişehir DSİ

1999-2002 Yeşilyurt

2002-2006 Vakıfbank Güneş Sigorta

2006-2007 Spar Tenerife Marichal

2007-2009 V.B. Güneş Sigorta

2009-2010 V.B. Güneş Sigorta Türk Telekom

Bizimle ilgili bir transfer değil fakat eşinden dolayı bize gelebileceğini düşünüyordum.Şu ülkede alınması gereken bir numaralı oyuncu,her açıdan mükemmel bir transfer olmuş.Bana göre iyileşen şartlarla birlikte birkaç sene içinde bizde oynayacaktır ama bu sene için bakarsak rakipler çok güçlü oldu,bu sezon yapılan yatırımın üstüne çıkamazsak yine yolumuz yarı finale kadar olur.

Üst Alt