2010 DKE | Bosna Hersek 1-1 Türkiye | Bilino Polje Stadı | Maç Sonucu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2010 DKE | Bosna Hersek 1-1 Türkiye | Bilino Polje Stadı | Maç Sonucu

Türkiye - Bosna Hersek

Stadyum : Bilino Polje Stadı

Hakem : Manuel Olegario Bartolo F. Benquerenca

Y. Hakemler : Jose Manuel Silva Cardinal ve Joao Ferreira Dos Santos

4. Hakem : Carlos Miguel Taborda Xistra

Yayın : Fox TV​

Bosna Hersek - Türkiye | 21.00 | Bilino Polje Stadı | 9 Eylül

O zaman bu "Bosna Hersek - Türkiye | 21.00 | Bilino Polje Stadı | 9 Eylül" olması gerekmez mi?

Cevap: 2010 DKE | Bosna Hersek - Türkiye | 21.00 | Bilino Polje Stadı | 9 Eylül

Hep yumurta bir tarafımıza dayanınca gerçek gücümüzü gösteriyoruz.2008 elemelerindeki Norveç maçı gibi bunu da kazanırız.

Bosna dişli rakip.Terim Nihat ve Kazım sevdasından vazgeçip güzel bir 11 sürerse maçı alırız.

Çok önemli bu maç ancak Estonya maçında takımın son durumunu gördükten sonra birşeyler söyleyebiliriz maçla ilgili bence...

Benim en ufak bir endişem yok. Rahat alacağız Bosna maçını. Benim asıl korkum Estonya maçı.

Misimoviç,Dzeko sakat:DTabi Ermenistan maçında.İnşallah bizim maça yetişemezler.

Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fatih Terim, 5 Eylül Cumartesi akşamı A Milli Takımımızın Estonya ile oynayacağı 2010 Dünya Kupası grup eleme maçı öncesinde bugün bir basın toplantısı düzenledi.

Fatih Terim Kadir Has Stadı'nda yapılan toplantıda, Estonya maçının ilk 11'ini açıkladı.

Terim'in açıklaması şöyle:

"Kalede Volkan, defansta Gökhan Gönül, Gökhan Zan, Servet, Hakan Balta. Orta sahada Kazım, Hamit, Emre, Arda. İleride Tuncay, Sercan ile başlayacağız. Eğer Hamit oynamazsa Ceyhun oynayacak. Oynasaydı Nihat oynayacaktı, maalesefe o yok."

Fatih Terim'in basın toplantısından Maraton.Com.Tr olara derlediklerimiz şöyle:

Estonya takımı son 10 maçında 8 gol yiyen bir takım. Bu tip takımların gol atılıncaya kadar olan bölümü bir hayli sıkıntılı geçer. Onun için biz ilk golü erken bulma niyeyindeyiz. Nasıl bir oyun planı olduğumuzu zaten yarın maçta görebilirsiniz. Mücadele gücü yüksek bir takım Estonya. Brezilya 1-0 ancak yenebildi. Biz de 0-0 berabere kalmıştık Eston ile. Dirençlerini bir an evvel kırabilmek için Türk Milli Takımı gol isteğiyle başlayacaktır maça.

2.’lik için inancım çok kuvvetli. Türk Milli Takımı her yerde herkesi yenebilecek bir takımız. İspanya maçlarının sonuçları bu olmamalıydı. İlk yarıyı istenlen düzeyde bitirmedik ama 2. Yarıda puan ve oyun olarak daha iyi olacağız. Matematiksel olarak çıkamadığımız belli olursa ancak rakibi tebrik ederim. Onun dışında sırtımız yere getirilmeden pes etmem. Çok kolay bir şey değil ama biz zorları başararak buralara geldik Zor da olsa başarma ümidimiz en üst seviyede.

Stattaki son antrenmanımızı sahayı koruma adına dün yaptık. Bugün Kayseri tesislerinde çalışacağız. Hamit’i bugün deniyeceğiz. Nihat maalesef ayağındaki ağrıdan ötürü oynayamayacak. Bosna’ya kadar olan zaman Nihat’ın oynamasına izin verir diye bir rapor gelince sağlık heyetinden onu oynatmamayı tercih edeceğiz. Hamit’in durumuna bakacağız. Sarı kartlı oyuncularımız var. 7 sarı kartlı oyuncumuz var. 4’ü burada. Oynatmasanız takım bütünlüğünüz yok. Bir takım kararları verdik. Gökhan Zan, Gökhan Gönül, Nihat, Arda, Hamit’in sakatlıkları var. En kritik olan Nihat. Gökhanlardan bir sorun olacağını sanmıyorum. Hamit’i ben de bilmiyorum. Bazı önemli kararları sahanın içinde vermek zorunda kalacağız. Bu yüzden en ciddi şekilde hazırlanıyoruz. En önemli oyuncularımızı dinlendirme gibi bir lüksümüz yok. Allah izin verir de skoru bulursak erkenden, 3 oyuncuyu koruma altına alacağız.

Hamit iyi olursa oynayacak. Eğer bir problem çıkacaksa burada çıksın. Bosna’da çıkması daha büyük handikap. Nihat Bosna’ya gelecek. Nihat’ı kazanma ihtimalimiz olan iki maç olabilirdi. Ama sakatlığı uzayabilir oynarsa. Bosna’nın maçı bizden önce. Buradaki puan kaybı bize moral olabilir ama kazanmaları bizi etkilemez. Biz epey kaybettik, kaybedecek fazla bir şeyimiz yok. Bizim oradaki maçın atmosferine tesir etmez. Bizim yenmemiz şart gibi gözüküyor. Biz yenersek Bosna’yı biz gideriz, Ermenistan’ı yenmeleri çok önemli değil. Bu benim şahsi fikrim.

Oyuncularımızın konsantre olmaları bizi sevinidiriyor. Şu ana kadar toplantı yapmaya gerek duymadık. Hepsi işin bilincinde. Zaten kaybedilmiş 1- 2 puan var Bosna’da. Tabeladaki konum en kötü senaryonun daha kötüsü. Bosna gidecek 2 maçta Belçika’yı yenecek, biz de 2 maçta İspanya’ya kaybedeceğiz. Bizim Ukrayna ya da Fransa’da oynadığımız gibi oynarsak sorunumuz olmaz. Ben ve oyuncularım yarın baskı ile başlayacağımızı söyleyebilirim. Oynama sahası bırakmayacaktır.

2. maçları iyi oynamamışız. Ermenistan’ı yeniyoruz ve iyi oynuyoruz ama Belçika’ya kaybediyoruz. Geliyoruz Bosna’yı yeniyoruz ama gidiyoruz Estonya’da berabere kalıyoruz. Demek ki bu ikinci maçlarda bir konsantresizlik var. İspanya ile Ali Sami Yen’de oynadığımız maça bakacak olursak herhalde İspanya’yı son yıllarda kimse bu kadar sarsmamıştır. Futbolda bunlar var. Olanları artık almak zorundayız. Bundan başka bir devre yok. Bu maçları kazanamazsak rakipleri tebrik ederiz ve sonraki şampiyonaya hazırlanırız. Tahminlerimizi ve inançlarımızı söylüyoruz. Gruplar çekildiğinde Bosna’nın ne ifade ettiğini söylemiştim.

Yaş ortalamasına baktığımızda en az 3 tane kupa oynayacak takımımız var. Çok genç bir milli takım geliyor. Olaya böyle baktığımız zaman hep ümit ediyoruz. Türk Milli Takımı uçurumun kenarında yürümeye alışkındır. Düşmeyecektir ve kendini bu tarafa alacaktır. Benim ve arkadaşlarımın işleri daha zor ama oyuncularımızla beraber bu işin üstesinden geleceğiz.

Türkiye yıllarca savundu ve bir şey olmadı ama biz son 20 senedir hep kazanmayı isteyen bir takım olmasını istedik. Kazanma arzusunda kaybetsek bile sonunda kazanan Türk Milli Takımı olacaktır.

Nihat’ın yerine Sercan oynayacak. Takımı da vereceğim size. Bir tane “eğer” olacak. O da Hamit.

Kayseri tesisleri mükemmel. Çalışanlar milli takımı rahat ettirmek için seferber oldular. Maalesef zeminde biraz sıkıntı var. Daha iyi olabilirdi. Burada bu işi en iyi biz biliyoruz dsüşüncesi zemini biraz tatsız hale getirmiş. Daha iyi bir zemin olabilirdi. Ayrık biraz çimler. Bizim gibi top oynamak isteyen bir takım zorlanabilir. Zaman içerisinde ikaz da ettik ama buna rağmen bazı arkadaşlarımızın daha dikkatli olmasını beklerdim açıkçası.

Estonya çok diri bir takım ve özellikle de ölü toplarda çok etkililer. Gol bulamadığımız zaman karşı tarafın direnci artıyor, siz de telaşa kapılıyorsunuz. Biz 4 maçı kazanırsak olay kendiliğinden çözülür zaten. Rakibin puan kaybetmesi önemli ama bizim kazanmamız çok önemli.

Hayatta bir takım riskler almak lazım. Hayatımız ya da mesleğimiz böyle bir oyun. Bunları sadece teoride değil, pratikte de uygulamak lazım.

Kalede Volkan, defansta Gökhan Gönül, Gökhan Zan, Servet, Hakan Balta. Orta sahada Kazım, Hamit, Emre, Arda, Tuncay, Sercan ile başlayacağız. Eğer Hamit oynamazsa Ceyhun oynayacak. Oynasaydı Nihat oynayacaktı, maalesefe o yok.

Milli Takımda harika bir ortamımız var. Şu maçları kazanalım sonrasını düşünürüz. Arda’nın söyledikleri maalesef doğru. Oyuncular için konuşuyorum, Avrupa’ya transferimiz bile bazı şartlara bağlı. Herkes serbest dolaşımda ama biz hala vizeyle gidip geliyoruz.

Çok kısa sürede büyük gelişmeler oldu. Premier Lig’de, La Liga’da, Almanya’da oyuncularımız oldu. Nihat 7 sene İspanya’da oynadı. Biz ülkemizin potansiyeline bakarak bu sayıları yükseltmeliyiz. Tuncay’a bakış açım, bir oyuncum Premier Lig’de oynuyor şeklinde. Stoke City’miş! Şunu küçümsemeyelim. Bardağın dolu kısmına bakalım. Çok oyuncumuz dışarıda oynamalı. Ben bunu çok önemsiyorum. Sayıyı arttıralım. Burada size çok ihtiyaçları var. Pozitif bakış açınıza ihtiyaçları var.

Türk Milli Takımı katıldığı turnuvalarda herkesin dikkatini çeker. Eğer dikkat etmezlerse bize biz kendimize dikkat çektirmesini biliriz.. Hele buralardan çıkarsak beklentilerimizin çok ilerisinde bir yere gelebiliriz.

Nihat yine sakatmış.Milli takımda Sıfır oyuncusu var bide erteleme talep edenler oluyor

Gökhan Zan - Serveti Dzeko Misimovic ( eğer oynarsa ) karşısında görme fırsatı ...

Gökhan Zan oynamayacak. Sakatlığı ciddiymiş.

Bugünkü oyunumuz hiç kusura bakmayın çok kötüydü.Toparlanmamız lazım.

Alırız bu maçı severiz böyle maçları.

bknz. isviçre norveç.

Gökhan 'nın sakat olduğunu düşürsek eldeki futbolcularla en iyi kadro bence şöyle olur:

----------------Volkan---------------

Gökhan----Servet----Önder----Hakan

--------Hamit------------Emre-------

----Arda------------------Tuncay----

----------Semih------Sercan---------

----------Volkan----------

Sabri-Ceyhun-Servet-Hakan

--------Sarp--Emre--------

---Hamit-----------Arda---

------Tuncay--Semih------