- Kuralar 7 Temmuz Perşembe günü Barcelona'da çekilecektir.
- Temsilcilerimiz Olin Edirne ve Türk Telekom doğrudan gruplardan başlama hakkı kazanmışlardır.
- 2011-2012 Eurochallenge gruplarında toplam 32 takım bulanacaktır
- Eurocup elemelerinden elenen 8 takım daha Eurcohallenge elemelerine doğrudan katılacaktır
- 19 takım Eurochallenge doğrudan katılma hakkını elde etmiştir
Antwerp Giants (BEL)
Generali Okapi Aalstar (BEL)
Armia (GEO)
Keravnos (CYP)
BC Goverla (UKR)
Nizhny Novgorod (RUS)
BC Khimik Yuzhny (UKR)
Oline Erdine Basket (TUR)
BG Gttingen (GER)
Pau-Orthez (FRA)
BK Bemaco SPU Nitra (SVK)
Telekom Bonn (GER)
BK Pardubice (CZE)
Turk Telekom (TUR)
Chorale de Roanne (FRA)
U-Mobitel Cluj (ROU)
EWE Baskets Oldenburg (GER)
ZZ Leiden Basket (NED)
Fuenlabrada (ESP)
-10 takım kendi aralarında eleme maçları sonucunda 5 takım daha Eurochallenge'da katılacaktır
Arkadia Traiskirchen (AUT)
Minsk 2006 (BLR)
Atomerm (HUN)
Pyrint Tampere (FIN)
BC Sokhumi (GEO)
Spartak Primorie (RUS)
Enisey Krasnoyask (RUS)
Szolnoki Olaj KK (HUN)
Krasnye Krylia (RUS)
Triumph Lyubertsy (RUS)
- Temsilcilerimiz Olin Edirne ve Türk Telekom doğrudan gruplardan başlama hakkı kazanmışlardır.
- 2011-2012 Eurochallenge gruplarında toplam 32 takım bulanacaktır
- Eurocup elemelerinden elenen 8 takım daha Eurcohallenge elemelerine doğrudan katılacaktır
- 19 takım Eurochallenge doğrudan katılma hakkını elde etmiştir
Antwerp Giants (BEL)
Generali Okapi Aalstar (BEL)
Armia (GEO)
Keravnos (CYP)
BC Goverla (UKR)
Nizhny Novgorod (RUS)
BC Khimik Yuzhny (UKR)
Oline Erdine Basket (TUR)
BG Gttingen (GER)
Pau-Orthez (FRA)
BK Bemaco SPU Nitra (SVK)
Telekom Bonn (GER)
BK Pardubice (CZE)
Turk Telekom (TUR)
Chorale de Roanne (FRA)
U-Mobitel Cluj (ROU)
EWE Baskets Oldenburg (GER)
ZZ Leiden Basket (NED)
Fuenlabrada (ESP)
-10 takım kendi aralarında eleme maçları sonucunda 5 takım daha Eurochallenge'da katılacaktır
Arkadia Traiskirchen (AUT)
Minsk 2006 (BLR)
Atomerm (HUN)
Pyrint Tampere (FIN)
BC Sokhumi (GEO)
Spartak Primorie (RUS)
Enisey Krasnoyask (RUS)
Szolnoki Olaj KK (HUN)
Krasnye Krylia (RUS)
Triumph Lyubertsy (RUS)