2011-2012 Euroleague Women | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2011-2012 Euroleague Women

Ülkemizi geçtiğimiz sezon Fenerbahçe ile Galatasaray’ın temsil ettiği FIBA Kadınlar Euroleague’de 2011/12 sezonunda mücadele edecek 23 takım FIBA tarafından açıklandı.

Toplam 23 takımın yer alacağı FIBA Kadınlar Euroleague’de, iki 8’er takımlı ve bir de 7 takımlı olmak üzere üç grup olarak mücadele edilecek. Her takım, grubundaki rakipleri ile bir kez evinde ve bir kez de deplasmanda karşı karşıya gelecek. 2011/12 sezonu uygulamaya konulacak yeniliklerle de önemli bir sezon olarak göze çarpıyor. Geçtiğimiz sezonun aksine bu yıl Final Four yerine, Final Eight yapılacak ve şampiyon belirlenecek.

FIBA Kadınlar Euroleague’de grupların belirleneceği kura çekimi yarın Münih’te gerçekleştirilecek. Kura çekimine katılacak olan ve bu sezon Kadınlar Euroleague’de mücadele edecek olan takımlar ise şu şekilde;

Beretta Famila Schio (ITA)

Lotos Gdynia (POL)

BLMA Montpellier (FRA)

Nadezhda (RUS)

Bourges Basket (FRA)

Rivas Ecopolis (ESP)

*** Polkowice (POL)

Ros Casares (ESP)

Cras Basket Taranto (ITA)

Seat Szese GYÖR (HUN)

Fenerbahce SK (TUR)

Sparta&K M.R.Vidnoje (RUS)

Frisco Brno (CZE)

UMMC Ekaterinburg (RUS)

Galatasaray (TUR)

UNIQA Euroleasing Sopron (HUN)

GB Tarbes (FRA)

VICI Aistes (LTU)

Good Angels Kosice (SVK)

Wisla Can-Pack (POL)

Gospic Croatia (CRO)

ZVVZ USK Prague (CZE)

Perfumerías Avenida Salamanca (ESP)

03d230a9.jpg

Cevap: 2011-2012 Euroleague Wowen

Geçtiğimiz senelerde Final-Four oynayan takımlar ilk torba falan oluyordu ama o zamanlar 4 grup vardı, şimdi 3 grup olacakmış.

Casares, UMMC ve Spartak ile eşleşmemek güzel olurdu eğer mümkünatı varsa. Eğer erken bir eşleşme olmazsa bu 3 takımla Final-Four oynarız diyorum.

3 grup olacağına göre ilk torbada UMMC, Spartak ve Ros Casares olur heralde.

1. Spartak, Salamanca, Ekaterinburg

2. Valencia, Wisła, Fenerbahce

3. Bourges, Sopron, Taranto

4. Galatasaray, Koszyce, Brno

5. Praga, Orenburg, Schio

6. Lotos, Rivas, Kowno

7. Gospic, Tabres, Gyor

8. Montpelliere, Polkowice

1. Salamanca, Spartak, Ekaterinburg

2. Valencia, Fenerbahce, Taranto

3. Wisła, Bourges, Familia

4. Koszyce, Orenburg, Praga

5. Rivas, Sopron, Galatasaray,

6. Gospic, Kowno, Tarbes

7. Brno, Lotos, Montpelliere

8. Gyor, Polkowice

Bir forumda buldum tahmin gibi.

Üstteki son üç sezonla diğeri önceki sezonla ilgili.

Tek bildiğim var oda Fenerbahçe ile aynı grupta olmıcaz

Birde İtalyanın Venedik takımı maddi nedenlerle son anda çekilmiş Euroleaguden...

Birde bir diğer dikkatimi çeken şey geçen yılın Eurocup şampiyonu Elitzur Ramla neden yok?=Maddi durumdan dolayımı yoksa Fıba yönetimi almak mı istemedi...

Tek bildiğim var oda Fenerbahçe ile aynı grupta olmıcaz

Birde İtalyanın Venedik takımı maddi nedenlerle son anda çekilmiş Euroleaguden...

Galiba o yüzden 3 gruba düşürdüler çünkü 24 takım oluyordu 4 grup her grupta 6 takım oluyordu. Şimdi 23 takım kalınca 3 grup yapmak zorunda kaldılar 8-8-7 şeklinde.

Geçtiğimiz senelerde Final-Four oynayan takımlar ilk torba falan oluyordu ama o zamanlar 4 grup vardı, şimdi 3 grup olacakmış.

Casares, UMMC ve Spartak ile eşleşmemek güzel olurdu eğer mümkünatı varsa. Eğer erken bir eşleşme olmazsa bu 3 takımla Final-Four oynarız diyorum.

:(

Euroleague bu gece yapılan maçlarla başladı. Grubumuzda alınan sonuçlar:

Lotos Gdyna 57-68 UMMC Ekaterinburg

Deanna Nolan 14 sayı 7 ribaund 8 asist

Sandrine Gruda 14 sayı 3 ribaund

Anete Jecabsone 14 sayı 4 ribaund 3 asist

Maria Stepanova 11 sayı 14 ribaund

Not: Cappie Pondexter, Sue Bird, Candace Parker forma giymemiş.

Bourges Basket 63-51 USK Prague

Celine Dumerc 15 sayı 5 ribaund 5 asist

Delisha-Milton Jones 20 sayı 10 ribaund

Eva Viteckova 7 sayı 4 ribaund

Not: Lindsay Whalen forma giymemiş.

Ne kadar kendimizi kupa için şanslı görsem de açıkcası Ekaterinburg ve Ros Casares genel rotasyonda bizim önümüzde.Özellikle Sue Bird eğer Kıtadışı hakkını pivottan yana kullanıyorsan alınabilecek en iyi oyuncu.

Ne kadar kendimizi kupa için şanslı görsem de açıkcası Ekaterinburg ve Ros Casares genel rotasyonda bizim önümüzde.Özellikle Sue Bird eğer Kıtadışı hakkını pivottan yana kullanıyorsan alınabilecek en iyi oyuncu.

Benim favorim kadrolar oluştuktan sonra Casares'ti ancak LJ'nin sakatlığının etkilerini atamaması, Sancho Lyttle'ın aşırı formsuzluğu, Maya Moore'un beklenilen çıkışı yapamaması onları geri itti. Ekateringbur'un Candace Parker geldikten sonra hangi yabancıyı dışarı alacağı önemli. Son dönemlerdeki formuna bakılırsa kesiniikle Cappie'yi tribüne çıkarmalılar. Sue Bird-Candace Parker mükemmel olur.

Benim favorim kadrolar oluştuktan sonra Casares'ti ancak LJ'nin sakatlığının etkilerini atamaması, Sancho Lyttle'ın aşırı formsuzluğu, Maya Moore'un beklenilen çıkışı yapamaması onları geri itti. Ekateringbur'un Candace Parker geldikten sonra hangi yabancıyı dışarı alacağı önemli. Son dönemlerdeki formuna bakılırsa kesiniikle Cappie'yi tribüne çıkarmalılar. Sue Bird-Candace Parker mükemmel olur.

Ros Caseres üst seviye oynamayı biliyor ne olursa olsun mutlaka final four yaparlar,bir de geçen senenin hırsı var malum.Geçen seneki Spartak gibi düşün.Ekaterinburg'un kadrosu iyi onun dışında bir de yıllardır birlikte oynuyorlar ama bana Ekaterinburg üç Amerikalı tercihi yanlış geliyor Pondexter'i yollayacaklardı arıza çıkarabilir.

UMMC'nin kadro da çok iyi olmuş. Ben de Caseres diyordum da UMMC bir adım daha önde sanki. Spartak Moskova da final foura kalsın :p

Ros Caseres üst seviye oynamayı biliyor ne olursa olsun mutlaka final four yaparlar,bir de geçen senenin hırsı var malum.Geçen seneki Spartak gibi düşün.Ekaterinburg'un kadrosu iyi onun dışında bir de yıllardır birlikte oynuyorlar ama bana Ekaterinburg üç Amerikalı tercihi yanlış geliyor Pondexter'i yollayacaklardı arıza çıkarabilir.

Casares zaten geçen seneki kadrosuyla bile Final Four yapmıştı. Bu sene de rahat yaparlar, ancak net favori olacakken şimdi sadece Final-Four'u garanti görebiliyoruz. Tabi o zamana kadar hem LJ, hem de Sancho Lyttle toparlanabilir, Maya Moore yanındaki kısaları düşününce daha çok sorumluluk alıp kendine gelebilir.

Evet 3 kıta dışı oyuncu onlar için kötü oldu. Üstelik kıta dışı kalması gereken kişi Cappie olunca ayrı kötü oldu, mutlaka sorun çıkarır bence. Tabi Candace Parker gelene kadar 2'si oynar zaten.

Spartak'ı da eklemek lazım. Becky Hammon iplerse MVP, Dupree, Osipova, Skerovic, Kuzina'lı takım mutlaka çok iyi işler yapacaktır. Dün 89 doğumlu Sırp Sonja Petrovic 18 sayı 8 ribaund ile, yine 89 doğumlu Sırp Jelena Milovanovic 17 sayı 5 ribaund ile oynamış. Bu sene böyle bir çıkış yaparlarsa Final-Four garanti.

Casares zaten geçen seneki kadrosuyla bile Final Four yapmıştı. Bu sene de rahat yaparlar, ancak net favori olacakken şimdi sadece Final-Four'u garanti görebiliyoruz. Tabi o zamana kadar hem LJ, hem de Sancho Lyttle toparlanabilir, Maya Moore yanındaki kısaları düşününce daha çok sorumluluk alıp kendine gelebilir.

Evet 3 kıta dışı oyuncu onlar için kötü oldu. Üstelik kıta dışı kalması gereken kişi Cappie olunca ayrı kötü oldu, mutlaka sorun çıkarır bence. Tabi Candace Parker gelene kadar 2'si oynar zaten.

Spartak'ı da eklemek lazım. Becky Hammon iplerse MVP, Dupree, Osipova, Skerovic, Kuzina'lı takım mutlaka çok iyi işler yapacaktır. Dün 89 doğumlu Sırp Sonja Petrovic 18 sayı 8 ribaund ile, yine 89 doğumlu Sırp Jelena Milovanovic 17 sayı 5 ribaund ile oynamış. Bu sene böyle bir çıkış yaparlarsa Final-Four garanti.

Öncelikle final four yazmışım kusura bakma final eight olacaktı.:)

Tugay zaten sende biliyorsun buralara kalacak takımları her sene aynı ben zaten Casares bir şekil toparlanır diye öyle yazdım.Casares bizim tarz transferler yaptı sistem yerine isim aldılar mesela Wauters bir senedir oynamıyordu ama ismi var işte.Moore kapalı kutu ama işte büyük potansiyel deniliyor.Hejkova bir şekil toparlar o takımı şahsi düşüncem böyle.Ben final eightte ev sahibinin belirleyici olacağını düşünüyorum.Bu saydığımız takımları dışarıda yenmek çok zor zaten geçen seneki deplasman durumumuzu biliyorsun.

Öncelikle final four yazmışım kusura bakma final eight olacaktı.:)

Tugay zaten sende biliyorsun buralara kalacak takımları her sene aynı ben zaten Casares bir şekil toparlanır diye öyle yazdım.Casares bizim tarz transferler yaptı sistem yerine isim aldılar mesela Wauters bir senedir oynamıyordu ama ismi var işte.Moore kapalı kutu ama işte büyük potansiyel deniliyor.Hejkova bir şekil toparlar o takımı şahsi düşüncem böyle.Ben final eightte ev sahibinin belirleyici olacağını düşünüyorum.Bu saydığımız takımları dışarıda yenmek çok zor zaten geçen seneki deplasman durumumuzu biliyorsun.

Bu seneki statü hakkında hiç bilgim yok, değişmiş herhalde. Neyse oralara gelince görürüz. :D

Hejkova'yı görünce Ceyhun Yıldızoğlu faktörü aklıma geldi biraz daha umutsuzluğa kapıldım. En azından geçen seneki iğrenç basketbolu oynatmaz umarım. Bu sene de aslında Diana yerine Angel'ı istemiş ilk tercih olarak. Tam kendisine uygun isim. Bireysel yeteneklere bağlı saçma sapan hızlı hücumlar, ribaund, bireysel savunma. Cuk oturuyor.

Üst Alt