2011-2012 Transfer Döneminin Ardından - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2011-2012 Transfer Döneminin Ardından

Cevap: 2011-2012 Transfer Döneminin Ardından

Elmander ve Ujfalusi transfer döneminin en zayıf iki halkası oldu bana göre. Ujfalusi yerine bir Diawara harika olurdu mesela yada Elmander yerine Mustafa Pektemek. Yönetim biraz acemice basladı transferlere, fakat sonradan ciddi anlamda toparladı.

Gelecek sezon CL'ye kaldıgımız takdirde o mevkilere Kolo Toure gibi, Moussa Sow gibi, Aly Cissokho gibi üst düzey yabancı oyuncular bekliyorum.

Elmander'in nesini beğenmiyorsunuz anlamadımki.Elmander geçen sezon premier ligde 37 maçta 10 gol - 6 asist yapmış.Bana göre premier ligde 10 atıp 6 tanede gol attıran oyuncu kötü değildir.Genel konuşayım.Çok sevdiğiniz gitmesin gitmesin dediğiniz Baros bir sezonda 37 maçta oynayabiliyor mu?Eğer Elmander'i bir iki hazırlık maçıyla değerlendiriyorsanız.Bir oyuncu 2-3 hazırlık maçıyla değerlendirilmez.Eğer Elmander'i tanımıyorsanız Liverpool'a attığı gol ile klasını kanıtladı.

[video=youtube;qeKmiaakzRk]https://www.youtube.com/watch?v=qeKmiaakzRk[/video]

Seneye kesinlikle Serdar Aziz ve Gökhan Töre icin zorlamak lazim.

Taraftar çekmek için adam gibi bir yıldız alınsaydı keşke... Yine de mutluyum en önemli transer muslera diye düşünüyorum ... Keske duran top kullanabilen bir oyuncu da alsaydık ... Selçuk İnan demeyin hakikaten çok kötü kullanıyor bunu hepimiz gördük ...

Drogba iyi giderdi bea. Yanina da bonus olarak Keita.

Elmander'in nesini beğenmiyorsunuz anlamadımki.Elmander geçen sezon premier ligde 37 maçta 10 gol - 6 asist yapmış.Bana göre premier ligde 10 atıp 6 tanede gol attıran oyuncu kötü değildir.Genel konuşayım.Çok sevdiğiniz gitmesin gitmesin dediğiniz Baros bir sezonda 37 maçta oynayabiliyor mu?Eğer Elmander'i bir iki hazırlık maçıyla değerlendiriyorsanız.Bir oyuncu 2-3 hazırlık maçıyla değerlendirilmez.Eğer Elmander'i tanımıyorsanız Liverpool'a attığı gol ile klasını kanıtladı.

[video=youtube;qeKmiaakzRk]https://www.youtube.com/watch?v=qeKmiaakzRk[/video]

Prates ve Elano gibilerininde cok klas golleri var Galatasaray forması altında. Fakat bu onları iyi yada en azından Galatasarayı kaldırabilecek düzeyde oyuncular yapmadı. Belki Elmander yararlı olur takıma suan icin bunu kestirmek zor. Bu yinede biraz para harcanıp yarar bakımından daha garantisi alınabilirdi gercegini degistirmez.

Prates ve Elano gibilerininde cok klas golleri var Galatasaray forması altında. Fakat bu onları iyi yada en azından Galatasarayı kaldırabilecek düzeyde oyuncular yapmadı. Belki Elmander yararlı olur takıma suan icin bunu kestirmek zor. Bu yinede biraz para harcanıp yarar bakımından daha garantisi alınabilirdi gercegini degistirmez.

Bence Elano suan FT'nin orta sahada Sabri'nin yerine tam aradigi adam!

Brezilya Milli Takiminda da orada oynyuyordu ve hep sürpriz gollere imza atiyordu. Iyi de cikislari vardi. Melo, Selcuk, Elano süper 3'lü olurdu bence :)

Bence Elano suan FT'nin orta sahada Sabri'nin yerine tam aradigi adam!

Brezilya Milli Takiminda da orada oynyuyordu ve hep sürpriz gollere imza atiyordu. Iyi de cikislari vardi. Melo, Selcuk, Elano süper 3'lü olurdu bence :)

Elano mac secen bir karaktersizin tekiydi. Terim'in Sabri yerine aradıgı adam eski tabirle Achillies Emana, yeni tabirle Moussa Sissoko'dur :)

Sağ kanat yok takımda ya.

Kazım falan demeyin.Çalım atmaz, orta kesmez doğru düzgün.İzlemekten gram zevk almıyorum.

Bana göre transfer sezonu geçen yıllara göre çok çok iyi geçti. Tek eksik gördüğüm nokta Sabri'nin oynatıldığı yere bir adam gerekiyordu. Murat Ceylan veya Yiğit Gökoğlan hamlesi bile yeterli olabilirdi. Ama olsun sadece Süper Lig'de oynuyoruz bu sebeple şu kadro tüm beklentileri karşılayacaktır..

Baktığımızda Muslera, Eboue, Ujfalusi, Felipe Melo, Elmander, Riera bence yararlı olacak çok kaliteli yabancılar. Yerliler de yabana atılacak oyuncular değil son dakikada alınan Sercan'dan tutun da geçen yıl Trabzonspor'un maestrosu olan Selçuk İnan, kendini toplarsa Engin Baytar, joker olarak oynayabilen Ceyhun bana göre verimli bir sezon geçirdik..

Adı geçip de alamadığımız Reyes, Forlan, Podolski, Keita gibi isimlerde eğer Şampiyonlar Liginde oynayacak olsak alınırdı diye düşünüyorum. Yönetim son derece mantıklı transfer yaptı yeni yönetim bana göre transferde sınıfı geçti. Artık söylenildiği gibi FUTBOL KONUŞSUN..

kadro konusunda fazla bir sorun kalmadı artık

iş sisteme ve takım olmaya kaldı

fatih hoca takımı takım yapmayı zaten iyi bilir,

güzel de bir hücum futbolu oynatırsa çok başarılı oluruz

en azından bu sene şampiyon olsak

seneye de eksikleri tamamlayıp CLde iddialı olan bir takım haline gelebiliriz

iddialı dediysem çeyrek final falan

kaleci sorununun kökten çözülmesi

selçuğun alınması hem de parasız olarak

bu transfer döneminin en önemli işleriydi

forvet

bir kaç sene öncesine kadar bize gelse bayram edilecek elmander geldi

bu adam fransa liginde başarılıydı, bizim ligde de iş yapabilir

baros iyileşti gibi artık yeni transfer sayılabilir king baros

sercan ve okan derici de fırsat bulabilir

kanatlar

riera gibi eski bir liverpoollu ki o zamanlar çok fazla ümit bağlanmış bir oyuncuydu

hatta milli takımda oynuyodu alındı

kazım bizde küllerinden doğdu

sercan kanatlarda kullanılabilir

adam olursa bir engin baytar var ki çok yetenekli

merkez ortasaha

selçuk inan gibi bir adam kaçırma üstadını aldık, geriden oyun kurabilen bir isim

yerli kontenjanından böyle yetenekli bir oyuncuya sahip olduğumuz için şanslıyız

melo iyi pas atabilen bir kesici, juventusun milyonlarca dolarlık bir yatırımı

yektamız var biraz daha kendisini göstermesi gereken ve selçuğun yedeği olacak

emre çolak az şans bulur bence

ceyhuna da fazla iş düşmez zaten ondan pek ümitli değilim

çok iyi bir insan olabilir ama iyi bir futbolcu gibi gözükmüyo bana

bekler

sağbeklerimiz sabri ve eboue bu ligin üzerinde

özellikle eboue ramosun belini kıran marceloyu yan yatıran oldukça yetenekli bir bek

hücumda da oynatılabilir

sabri ileri geri gider gelir ama ortasahada oynaması büyük hata olur

hakan balta ve çağlar birer soru işareti

terimle birlikte tekrar yükselişe mi geçekler yoksa geçen seneki kötü futbolları devam mı edecek

bekleyip göreceğiz

ama ben baltadan çok umutlu değilim

çağlardan umutluyum

stoper

ujfalusi geldi, aslında sağbekte de oldukça etkili ama bizde sağbek bol ve stoper sorunu var

stoperin vazgeçilmezi olacaktır zaten rakipleri de servet ve zan

servet ve zan bu sene bir çuval inciri berbat etme timini kurup herşeyi mahvedebilir

ama servet son şampiyonluğumuzdaki özverili oyununu da oynayabilir

bence stoper ve solbek transferleri onlara bir şans daha verilmek için ertelendi

kaleci

kalecimi bir harika söyleyecek bişey yok

Allah sakatlı falan vermesin

Devre arasıda solbek sorununu hallettiğimiz taktirde muhteşem bir kadromuz olucak..

tek tek bakınca bütün oyuncular mükemmel şu kötü transfer oldu diyebileceğim bir tane oyuncu yok

En büyük olaylardan biride geçen yıl bam'la oynuyorduk bu yıl ise Türkiye'nin en iyi orta sahası bizde ayhan 3. 4. orta saha alternatifi durumuna geldi düşünün artık..

Eğer Elmander'in sözleşmesi bitmeseydi Bolton'dan 5,5-6 milyon eurodan aşağı alamazdık.

Sağ kanat yok takımda ya.

Kazım falan demeyin.Çalım atmaz, orta kesmez doğru düzgün.İzlemekten gram zevk almıyorum.

bence Senin kanat tabirine Sercan uyuyor sercan birebirde adam geçebilen sürekli oyun içinde kalan kanattan içeriye iyi top taşıyan bir oyuncu ama kazım maç esnasında kaybolabiliyor saha içinde bi maç mükemmelse 2 maç sahada görünmüyebiliyor sercan kafayı toplarsa formayı çok rahat kapar bence santraforda oynayacağından da daha etkili olur kanatta kanaatindeyim tam bir 4-3-3 golcü kanat oyuncusu tipi..

nöbet bitti kimse kalmamış la yazık

burdayız aha ayıpettin ama sizleri bulmakta güçlük cekiyorum eskiden ne güzel herkes bi yerdeydi şimdi topiclere kaçıyorsunuz :D

bu kadar transfere ragmen takımın eksikleri hala var malesef :S

1-ortasahadaki 3lüde yaratıcı bir isim eksik

2-kazım bence sag kanat oynamamalı cok agır kalıyor forvette cok daha basarılı olur

3-SOLBEK

4-kaliteli 1 tane stoper

umarım önümüzdeki sene bunlar halledilir

burdayız aha ayıpettin ama sizleri bulmakta güçlük cekiyorum eskiden ne güzel herkes bi yerdeydi şimdi topiclere kaçıyorsunuz :D

bu kadar transfere ragmen takımın eksikleri hala var malesef :S

1-ortasahadaki 3lüde yaratıcı bir isim eksik

2-kazım bence sag kanat oynamamalı cok agır kalıyor forvette cok daha basarılı olur

3-SOLBEK

4-kaliteli 1 tane stoper

umarım önümüzdeki sene bunlar halledilir

oğlum avatarın süper yaa :D

Üst Alt