2011-2012 Transfer Döneminin Ardından | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2011-2012 Transfer Döneminin Ardından

Benim en çok hoşuma giden şey , bu transfer döneminde bazı "GS transfer" tabularını yıktık . ve yıllardan beri var olan çoook önemli 4 sorunumuzu çözdük . tabi bunda geçen seneki çöküş ve diğer takımların şike muhabbeti etkili oldu .

1-Kaliteli yerli oyuncu al(a)mama tabumuzu yıktık !

her sene parlayan 1 yada 2 yerli oyuncu oluyordu ve her sene de bu oyuncuları (gereğinden fazla da) olsa parayı bastırıp bjk veya fb alıyordu .

biz de

her sene "ali turan" , "orhan ak" , "yalçın ayhan" , "mustafa sarp" vb gibi Anadolu'dan bir kaç vasat futbolcu alıyorduk .

ama bu sene "selçuk inan" ve "sercan yıldırım" gibi 3 büyükler dışında oynayan yüksek seviyede 2 yerli oyuncuyu kadroya kattık .

küçümsemek olarak algılamayın ama "orhan şam" "serdar kesimal" bjknin aldığı birsürü yerli , bana göre "ali turan"giller familyasından b sınıfı yerli futbolcular .

arda'nın GS'dan yüksek maliyetler ile yurt dışına transfer olarak bir kapıyı açması , diğer takımların şaibeli durumlarından dolayı küçülmeye gitmeleri ve FT hoca yüzünden , önümüzdeki yıllarda kaliteli yerli futbolcuların ilk tercihi GS olacaktır diye düşünüyorum .

2- Mondragon'dan beri var olan kale sorunumuz çözlüldü .

3-Alternatifli bir forvet hattımız yoktu 2008'den beri . O sorun da çözüldü .

4-Orta sahanın göbeği ; şampiyon olduğumuz 2002 2006 ve 2008 yılları da dahil 10 senedir sorunluydu . O sorun da çözüldü .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sol açığı Riera - Engin götürür lig ve kupa için , yeri gelir Sercan da oynayabilir .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Görünen eksiklikler ;

Sağ kanat bol alternatifli olmasına rağmen , sabri-eboue-ujfa bek orjinli ve kazım-sercan da forvet orjinli olduklarından , salt bir sağ açık eksiğimiz sürüyor . Ama bu şekliyle de sağ kanat fazlasıyla yeter sadece lig ve kupa için .

Kesin olarak eksik kalan kısım ise ; sol bek ve serveti iptal edecek bir stoper olmak üzere 2 mevkii bana göre .

Sonuçta bitmiş bir takımın % 80 oranında sorunları sadece 1 transfer döneminde çözüldü . ana iskelet kuruldu.

tek transfer döneminde tüm sorunların %100 hallolmasını beklememeliyiz , devre arasında ve - veya seneye CL ye gidince son rötuş yapılır ve tüm eksikler tamamlanır diye düşünüyorum.

Cevap: 2011-2012 Transfer Döneminin Ardından

Taraftar çekmek için adam gibi bir yıldız alınsaydı keşke... Yine de mutluyum en önemli transer muslera diye düşünüyorum ... Keske duran top kullanabilen bir oyuncu da alsaydık ... Selçuk İnan demeyin hakikaten çok kötü kullanıyor bunu hepimiz gördük ...

Yönetimi bir kez daha tebrik etmek lazım yıllık ücretleri biraz yüksek gelebilir ama bence bu sene çok akıllıca ve çok ekonomik şekilde çözdüler.Bu durumda Fatih Hocamızında payı büyük sanırım.Avrupa'da olduğumuz sezonlarda kuramadığımız alternatifli kadroyu Avrupa'ya gitmediğimiz sezonlarda kuralabiliyorsak ilerisi için güzel umutlar veriyor açıkçası.Allah yardımcınız olsun.

arkadaşlar yönetim geleleni kaç ay oldu tamamen enkaz leş olan bi takımı ve avrupa olmayan bu takıma bu kadar transfer yapılması bıle mucıze bence mali tablo ortada

teşekkürler imparator teşekkürler aysal başkan

Seneye yapılacak çok basit bir kaç hamle var.

Baros gidecek yerine çok kaliteli bir forvet alınacak. Ornek vucinic, Drogba.

Sag kanat için iyi bir oyuncu alınacak volkan sen gibi.

Orta sahada cambiasso ayarında bir adam alınacak.

Stopere servetin Yerine yerli bir stoper. Serdar kesimal gibi.

Sol beke Balta'nın yerine çok iyi bir sol bek. Hasan Ali kaldırım.

Topu topu üst düzey ve yildiz kategorisindeki 5 tane transfer ile bu takim şampiyonlar liginde çeyrek final oynar.

Yönetim bana göre çok başarılı işler çıkardı...Son saniyeye kadar uğraştı... Diğerleri devre arasına... Bu sene saypiyon olup CL'ye katılınca asıl bombalar oraya.. Bu arada dün için son not Anelka olmayınca son dakika da Amauri oluyordu ama naz yaptı transfer olmadı.. Kendisi kadro dısı kendi basına çalışacak bütün sene Juvede artık...

Servet dışında kadro sağlam. Baya bir opsiyonlar mevcut her bölgede birtek baba bir stoper almayı beceremedik (herzamanki gibi) 1 sezon daha Servet'e ve getirilerine katlanmak zorundayım.

Seneye gyan gibi forlan gibi amauri gibi fabiano gibi forvet tiplerinden ziyade......

DAMİANO gibi gelecekte büyük paralara satabileceğin bir isim bekliyorum...

20'ye al 40'a sat...

Arkadaşlarında dediği gibi %70 oranında eksiklikler giderildi....

Seneye sol bek-stoper-hamit ve Dmiano transferleri bekliyoruz inşallah..

Genel olarak iyiydik. Lakin Fatih hoca'dan daha fazla yerli hamlesi bekliyordum. Kafamda Alper Potuk, Özgür Çek, Aykut Demir, Taner Yalcın ve Serdar Aziz vardı. Özelliklede Alper. Umarım birilerine kaptırmayız.

Servet dışında kadro sağlam. Baya bir opsiyonlar mevcut her bölgede birtek baba bir stoper almayı beceremedik (herzamanki gibi) 1 sezon daha Servet'e ve getirilerine katlanmak zorundayım.

Servetten önce gönderilecek o kadar oyuncu varkii..

Servet'i bir yere göndermezler bu arada.

ya en azından geriye bile düşsek , savaşan oyunculara sahibiz . hep ümitli olacağız .

yedek kulübesi de çok güçlü oldu .

artık 65. dk da S.Kurtuluş , M.Sarp , Barıs , Ayhan girip de bütün yaşam sevincimizi elimizden alıp da tvyi kapattırmayacak .

Elmander , Yekta , Sercan , Semih , E çolak , Sabri , Engin , Ceyhun olacak kulübede .. oh bee .

Genel olarak iyiydik. Lakin Fatih hoca'dan daha fazla yerli hamlesi bekliyordum. Kafamda Alper Potuk, Özgür Çek, Aykut Demir, Taner Yalcın ve Serdar Aziz vardı. Özelliklede Alper. Umarım birilerine kaptırmayız.

Alper çok iyi bir Trabzonsporlu... Kendisi defalarca en büyük hayalini Trabzonda oynamak istediğini söylüyordu...Bende kendisini çok beğenirim... Kendisi şu an büyük takımda olsa A Milli olurdu..

---baros--sercan------

riera-----------k.kazım

--------selcuk---------

---------melo---------

h.balta----------eboue

-----ujfalusi-servet---

-------muslera-------

Elmander , Yekta , Sercan , Semih , E çolak , Sabri , Engin , Ceyhun kulübede... bu kadro şampiyon kadro olacaktır bence...

transfer döneminin arkasından sağlıklı olarak düşünürsek.Ujfalusi nin yerine daha iyi bir defans alınabilirdi.Yabancı sınırlaması yüzünden Ujfalusi yedek kalabilir gibi bir yorum yapılıyorsa,bu transfer çokta başarılı sayılmaz.Elmander benim çok beğendiğim bir oyuncuydu.Fakat transfer Fatih Terimden ayrı yapılmış gibi.terim ilk11de düşünmüyor Elmanderi.Eboue Felipe melo ve Muslera.Takıma geçen seneye göre çağ atlatabilecek oyuncular gayet başarılı.Arda Turanın ayrılmasından sonra sol kanata yapılan Riera transferi ise taraftarı pek mutlu etmedi.Riera çizgi dışında Arda kadar etkili olabilecek düzeyde değil.Yerli transferleri ise bence tarihin en iyisi.Trabzonspordan Selçuk İnan Engin Baytar ve Ceyhun,bursaspordan Sercan Yıldırım.Geçen seneki Barış mustafa sarp stancu culio gibi alternatifler kadroda bulunacağına.Kenarda Sercan Yıldırım Engin Baytar Ceyhun otursun tabiki çok daha iyi.Birde kişisel olarak transfer olarak gördüğüm en büyük olay ve en büyük sevincim.Serkan Kurtuluş gibi birinin takımdan uzaklaştırılması oldu.Bir taraftar olarak kendime yapılmış hakaret olarak görürdüm .. serkanın takımda bulunmasının.noktaya hangi sıfatı koyarsanız koyun.

Birşey soracağım.Serkan Kurtuluş gönderildimi?Sanırım hala takımda :(

Genel olarak iyi bir transfer dönemi geçirdik.Avrupada olmamamıza rağmen ok önemli transferler yaptık.Bir kaç eksik var hala ama bu kadro bizi süper ligde taşır.Seneye şampiypiyonlar ligi için iyi bir stoper solbek ve sağ kanat alırarak yolumuza devam ederiz.Giden transferlerden en çok culioya üzüldm keşke kalsaydı.Yedekte kalmayıda sorun etmeyen bir adam

---baros--sercan------

riera-----------k.kazım

--------selcuk---------

---------melo---------

h.balta----------eboue

-----ujfalusi-servet---

-------muslera-------

Bu sezonki ideal kadromuz sanırım böyle olacak,bir ihtimal sercan yerine elmander kullanılabilir bunun haricinde kadro bu şekil olur.

Sadece lig ve kupa için bu kadro güzel ama avrupa için elbette yetersiz onun takviyelerinide gelecek yıl yaparız.Bu sezon zaten tatsız geçecek bu şike davalarından dolayısı ile terimin zaman olarak biraz avantajı olacakdır,önemli olan takımın bir şekilde hava yakalamasıdır.Ardadan sonra takımın bir şekilde oturması gerek,şu ortamdanda daha iyi bir vakit bulamazdık ama zorlanacağız genede,anadolu takımlarıda armut toplamayacak,özellikle fenerin anadolu maçlarından çok puan kaybedeceğini düşünüyorum.Puanlar çantada keklik değil artık dolayısı ile arkadan gelecek süpriz anadolu takımları çok can yakacak.

Transferde bence güzel bir taktik izledik,sonuçda avrupada değiliz,ekonomik anlamdada iyi değiliz,birde şike davalarından yıpranan,prestiji ve morali düşen bir ligde oynayacağız,bütün bunları birleştirince zaten drogba gibi kalburüstü yıldızlar gelemezdi.Alınan oyuncuların tecrübeli olması ve savaşan hırslı yapıları bizim için önemli dolayısı ile takımın bu saatten sonra daha fazla maç yapıp bir ritm tutturması lazım,özellikle ardadan sonra takımın buna ihtiyacı var.Son sercan transferide güzel bir hamle oldu,terime güvenmek gerek zira terim gibi adamın elindede sercan adam olmuyorsa zaten kendiside adam değildir öyle görmek lazım..

Bu takım bu sezon şampiyon olacak ben inanıyorum ama kolayda olmayacak,biraz zaman biraz sabır gerek gerisi bir şekilde gleecekdir.Takımın moralide yerinde terim faktörü işliyor,en azındna 2.terim dönemindeki olumsuzluklar yok,bizim dışımızda gelişen şike olaylarının ortasındayız buda bize biraz avantaj sağlıyor zaman bakımından.

Elmander ve Ujfalusi transfer döneminin en zayıf iki halkası oldu bana göre. Ujfalusi yerine bir Diawara harika olurdu mesela yada Elmander yerine Mustafa Pektemek. Yönetim biraz acemice basladı transferlere, fakat sonradan ciddi anlamda toparladı.

Gelecek sezon CL'ye kaldıgımız takdirde o mevkilere Kolo Toure gibi, Moussa Sow gibi, Aly Cissokho gibi üst düzey yabancı oyuncular bekliyorum.

kadro derinliği bir anda oluşmuyor,zamanla eksiklikler görülecekdir,belkide yabancılardan bazılarından istediğimiz verimi alamayacağız ve göndereceğiz,ama olumlu düşünürsek genede bu takıma hem direkt monte olacak hemde kadro derinliğinde güçlü isimlerin olması için en azından 5 yeni isimin bu takıma gelmesi gerek,buda şuan için zor ama bu 5 isimden bence 2 yada 3 ismi altyapıdan gelecekdir diye düşünüyorum,misal anıl gelecek sezon banko bu takımda oynayacakdır,birde bakmışız baros yerine sercan-anıl ilk onbirde olacak,olmayacak iş değil yani dolayısı ile bence yabancı isimlerin defans-orta alan kısmına yapılacağını düşünüyorum,terimin aklında hala yerli forvet hattı hayali var,bu hem bizim hemde milli takım için önemli olacakdır.Bir ihtimalde gelecek sezon için burak'ın alınma ihtimalidir,terim bunuda düşünüyor..

Üst Alt