2011 Eurovision Şarkı Yarışması | Türkiye kimle katılmalı ?


Cevap: 2011 Eurovision Şarkı Yarışması | Türkiye kimle katılmalı ?Bu yarışma için en uygunu Şebnem Ferah, Pentagram ve hiç sevmesemde Hayko Cepkin.Şebo gitmem dedi, Hayko da öyle. Pentagram hiç gitmesin zaten mümkünse. Eurovision'u fazla ciddiye alıyoruz. Aklı başında belli bir vizyonu, belli bir tibarı olan adamlar katılmazlar zaten. İngiltere'den İron Maiden, Almanya'dan Blind Guardian çıkacaksa katılalım biz de tabii ki Pentagram'la ama Eurovision bu formatını koruyacaksa, akılda kalıcı, eğlenceli şarkıların, şebeklerin yarıştığı, oylandığı, klişe olacak ama müzikten çok siyasi bir yarışma olmaya devam edecekse yazık günah Türkiye'den gurur meselesi yapıp da uğurladığımız adamlara. Saygı duyduğum o adamların böyle bir platformda yarışmasına gerçekten üzülürüm, yarışacaklarına da hiç bir ihtimal vermiyorum zaten.
 
Cevap: 2011 Eurovision Şarkı Yarışması | Türkiye kimle katılmalı ?Bu devirde derece yapmak nispeten kolay. Artık adımız var, eurovizyon konseptine uygun şarkılar yapıyoruz. "Rimi rimi ley" tarzında saçmalamadıkça, herzaman ilk 10 da kendimize yer buluruz.Ancak bu, 90 larda böyle değildi.Bu anlamda Türkiye 'ye ilk derecesini hem de Türkçe bir şakı ile getiren Şebnem Peker 'i saygıyla analım.Yıl 1997, Şebnem- Dinle ile 3ncü.

YouTube - Eurovision 1997 Turkey entryKatılıyorum, sonuçta Avrupa Türk kalesi gibi. O çok yakındığımız "siyaset var" komedisinden en son şikayet edecek ülkeyiz bence.İngiltere, Almanya, Belçika, Fransa, Hollanda, Azerbaycan gibi ülkelerden 8-10-12'den birini cebe indirdiğimiz düşünülürse zaten her sene 48-72 arası banko puanımız var. Geriye kalan puanı da şarkı kalitesiyle doğru orantılı olarak alıyoruz. 30 küsür ülkeden ortalama 3'er, 4'er puan alınca da zaten bu sezonki puana ulaşıyoruz. İşin özü en iyi şarkıların yapabilecekleri puanlarda bu kadar olur en fazla. Hele ki sevmeyenimizin çok olduğu da düşünülünce.Bence amatör şirin bir üniversiteli kız yada erkek..Şarkı tarz filan pek farketmez..Çok da mantıksız gelmedi. Kazanan kızdan daha kötü bir performans olmaz bence. Sonuçta şirinlikse şirinlik.:DYavuz Bingöl veya Volkan Konak.Volkan riis bi şiir okusun , bi sevgilim desin salon iptal. :D

:asd::asd:
 
Cevap: 2011 Eurovision Şarkı Yarışması | Türkiye kimle katılmalı ?Başbakan katılsın.. :D Berabeer yürüdük biz bu yollarda :D
 
Cevap: 2011 Eurovision Şarkı Yarışması | Türkiye kimle katılmalı ?Şebo gitmem dedi, Hayko da öyle. Pentagram hiç gitmesin zaten mümkünse. Eurovision'u fazla ciddiye alıyoruz. Aklı başında belli bir vizyonu, belli bir tibarı olan adamlar katılmazlar zaten. İngiltere'den İron Maiden, Almanya'dan Blind Guardian çıkacaksa katılalım biz de tabii ki Pentagram'la ama Eurovision bu formatını koruyacaksa, akılda kalıcı, eğlenceli şarkıların, şebeklerin yarıştığı, oylandığı, klişe olacak ama müzikten çok siyasi bir yarışma olmaya devam edecekse yazık günah Türkiye'den gurur meselesi yapıp da uğurladığımız adamlara. Saygı duyduğum o adamların böyle bir platformda yarışmasına gerçekten üzülürüm, yarışacaklarına da hiç bir ihtimal vermiyorum zaten.

Aynen bende çok üzülürüm. Ama bizden de bir Lordi çıkabilir. amatör gruplardan.
 
Cevap: 2011 Eurovision Şarkı Yarışması | Türkiye kimle katılmalı ?Bir Ankara'lı gitmeli.Ankaralı Namık mı olur Ankaralı Turgut mu orasını bilemem.
 
Cevap: 2011 Eurovision Şarkı Yarışması | Türkiye kimle katılmalı ?1.lik istiyorsak kesınlıkle PENTAGRAM la katılmalıyız
 
Cevap: 2011 Eurovision Şarkı Yarışması | Türkiye kimle katılmalı ?Dinlemediğim halde, Şebnem Ferah veya Hayko Cepkin.
 
Cevap: 2011 Eurovision Şarkı Yarışması | Türkiye kimle katılmalı ?5256159.jpg
 
Cevap: 2011 Eurovision Şarkı Yarışması | Türkiye kimle katılmalı ?Destur ya daha yarışma olalı bir hafta olmadı ne bu acele.
 
Cevap: 2011 Eurovision Şarkı Yarışması | Türkiye kimle katılmalı ?kesinlikle farklı tarzlar olmalı.+sahne şovuna uygun bi şarkı olmalı. mesela bu sene ilk 2 deki lena ve manga daha önce yapılmayan tarz şarkı yaptılar .. türklerden emre aydını çok beğenirim aslında olabilir müthiş şarkılarından birini ingilizce yapsa ilklerde yer alabiliriz.
 
Cevap: 2011 Eurovision Şarkı Yarışması | Türkiye kimle katılmalı ?Dünyada şu yarışmayı bizim kadar ciddiye alan başka bir ülke daha yok.
 
Cevap: 2011 Eurovision Şarkı Yarışması | Türkiye kimle katılmalı ?Farklılık acısından hayko daha iyi giderdi...

Emre aydın bence tam olur...
 
Cevap: 2011 Eurovision Şarkı Yarışması | Türkiye kimle katılmalı ?Dünyada şu yarışmayı bizim kadar ciddiye alan başka bir ülke daha yok.Hayır var :D İngilizler mesela sürekli sonuncu olmaktan kafayı yemek üzereler.İron Maiden'ı gönderelim müzik görsünler falan diyen var :b5:Ama bizim kadar abartmıyorlar tabiki.
 
Üst Alt