2011 Revize Bütçesi Resmi Sitede - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2011 Revize Bütçesi Resmi Sitede

Cevap: 2011 Revize Bütçesi Resmi Sitede

330 milyon dolar borcumuz var şu an. Adnan Polat'ın giderayak imzaladığı anlaşmadan bazı maddeler;

o GSG Müdürlüğü kullanımına verdiğimiz 300 adet koltuktan doğan 1 sezonluk gelir kaybımız

asgari 3.0 milyon Dolar,

o % 10’unu GSG Müdürlüğü’ne vermeyi taahhüt ettiğimiz stad reklam gelirlerinden doğan 1

sezonluk gelir kaybımız yaklaşık 4.0 milyon Dolardır

Mayıs 2011 itibariyle faizleri dahil yaklaĢık 150 milyon USD’lık banka kredilerine karĢılık verdiğimiz teminat toplamı 850.5 milyon USD tutarında olup, bankacılık teamüllerinin çok üzerindedir.

Superlig Yayın Hakkı, Türk Telekom Arena Ġsim Hakkı, Forma Sponsorluğu, Forma Reklam Hakları ve yaklaĢık 3 Sezonluk Bilet Gelirlerimiz dahil hemen hemen tüm gelirlerimiz bankalara temlik edilmiĢ durumdadır.

Ölmüşüz haberimiz yok :eek:

Adnan polat senin taa

[video=youtube;SOij4ZuiE8c]https://www.youtube.com/watch?v=SOij4ZuiE8c[/video]

Ulan bu stad sözleşmesi Sevr Antlaşmasından beter,nasıl kabul edersin,nasıl imzalarsın hain herif :eek:

Mayıs 2011 itibariyle faizleri dahil yaklaĢık 150 milyon USD’lık banka kredilerine karĢılık verdiğimiz teminat toplamı 850.5 milyon USD tutarında olup, bankacılık teamüllerinin çok üzerindedir.

Superlig Yayın Hakkı, Türk Telekom Arena Ġsim Hakkı, Forma Sponsorluğu, Forma Reklam Hakları ve yaklaĢık 3 Sezonluk Bilet Gelirlerimiz dahil hemen hemen tüm gelirlerimiz bankalara temlik edilmiĢ durumdadır.

Ölmüşüz haberimiz yok :eek:

bence bu sene 5m euro üstü transfer yapmamalıyız. Riva arazisini de işe yarar değerlendirmenin zamanı gelmiş artık.

Mali bilanco soylendigi kadar kotu degil. Hatta Polat zamaninda yapilan borc yapilandirmasi fena degil, sadece bizi 3 yil kemer sikmaya zorluyor. Unal Reis tabii buyuk hedefler cizdigi icin bu 3 seneyi dar butce ile yonetmekten pek hoslanmaz. Umarim kisa vadeli basari icin kulubun kisa bir sure once baslattigi 'temizleme' projesini bozmaz. Cunku 2013'ten sonra Galatasaray inanilmaz saglik bir yapiya kavusacak ve avrupa'da gelir-gider tablosu en iyi kulup olacak.

Yalniz TT Arena icin imzalanan anlasmayi merak etmeye basladim. 1.5 milyon TL gayet normal bir 'kira bedeli'dir' buna kimsenin itirazi olmaz elbet. Ancak 10% reklam gelirleri talep etmek akila durgunluk veren birsey.

Mali bilanco soylendigi kadar kotu degil. Hatta Polat zamaninda yapilan borc yapilandirmasi fena degil, sadece bizi 3 yil kemer sikmaya zorluyor. Unal Reis tabii buyuk hedefler cizdigi icin bu 3 seneyi dar butce ile yonetmekten pek hoslanmaz. Umarim kisa vadeli basari icin kulubun kisa bir sure once baslattigi 'temizleme' projesini bozmaz. Cunku 2013'ten sonra Galatasaray inanilmaz saglik bir yapiya kavusacak ve avrupa'da gelir-gider tablosu en iyi kulup olacak.

Yalniz TT Arena icin imzalanan anlasmayi merak etmeye basladim. 1.5 milyon TL gayet normal bir 'kira bedeli'dir' buna kimsenin itirazi olmaz elbet. Ancak 10% reklam gelirleri talep etmek akila durgunluk veren birsey.

evet. 300 koltuk hediye edilmiş üstüne %10 reklam geliri ve yıllık 1,5 m €uro vergi. bildiğim bütün küfür leri ediyorum şuan...

Ben kaydettim.

Abi özetle; bize dava açan açana, uçan kuşa borç var. Tamam bunlar olabilir ama 3 sene falan gelirlerimiz ipotek altında. Neyse bunun kaldırılması için gerekli ödemeleri yapacak başkan biraz rahatlarız.

Mevcut duruma göre bizim değil Forlan Morlan, Mehmet Yıldız'ı alıp transferi kapatmamız lazım gibi duruyor ama belgede bile Forlan, Reyes, Ujfalusi ile görüşüyoruz yazıyor. Başkan elini cebine atmış gibi.

Bir kac sene yine cok zor gececek. Kesinlikle sampiyonlar ligine katilmamiz lazim. Forlan ve reyes'i bu sene unutalim, ikisine vercegimiz para zaten ligi 1'inci bitirenin alacagi para.

Başkan Ünal Aysal ve bir kaç yönetici şahısları adına alıyor bu kredileri, kulüp adına değil o yüzden bu transferleri Başkan Ünal Aysal kendi karşılıyor şuanda..

Kısacası Adnan Polat mali yönden gözle görülür bir halt yapmamış, son zamanlarda da işte bu yüzden bir yerleri tutuşmuş. Adnan Polat'ı bende savunanlardan biriydim ama, bu adamdan çok açık ve net bir halt olmaz !

Üst Alt