2012 Hyundai İ30 - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2012 Hyundai İ30

Cevap: 2012 Hyundai İ30

Araba ağır bakıma girmiş mi,sor bakalım bi.

Dizellerin ağır bakımı pahalıdır,2-3 milyar masraf çıkartabilir.

Modelden modele değişiyor ama ortalama 100bin km de yapılır.

Valla ben şahsen çok km yapmış araçları tercih etmem ama bütçem buna elveriyor diyorsan,arabayı almadan önce kendi güvendiğin bir servise götür baktır.Sonra astarı yüzünden pahalıya gelir arabanın.

Modelden modele değişiyor ama ortalama 100bin km de yapılır.

Valla ben şahsen çok km yapmış araçları tercih etmem ama bütçem buna elveriyor diyorsan,arabayı almadan önce kendi güvendiğin bir servise götür baktır.Sonra astarı yüzünden pahalıya gelir arabanın.

peugeot servisinde expert midir nedir ona soksam arabayı bu sorunun olup olmadığını anlayabilirmiyim ?

bütçem bu arabaya elveriyor piyasasını bilirsin sanırım

Atıf'a katlıyorum. Ben Toyota araçları beğenmedim gitti. Millet alıp duruyor ve bir o kadar da fiyat farkı var misal Ford-Honda gibi araçlarla. Ancak ben "özel" bir yanını göremedim. Bizim ülkemize has gibi geliyor. Aynı durum ev alırkende geçerli "cephesi ne ?" cephe önemlidir ancak sizin aldığınız ev çok cepheli ve/veya ısı yalıtımlı ise bu fark minimal olur bol güneş dışında. Benzer durum "tabu".

Donanımı tabi ki daha iyi hocam,tamam şu cevabından VW fanatiği olduğun anlaşılıyor ama benim bu yazdığım 3 model içerisinde Golf en eski olanı ve donanımının da buna paralel güncelliğini kaybetmesi normaldir.

Benim VW arabalarda beğenmediğim özellik,çoğunun aynı platformdan çıkması.Bu fabrikaların üretim maaliyetlerini inanılmaz düşüren birşey ama iç donanım ve iç görsellik anlamında Polo ile Golf'ün çok az farkı var.Hadi Passat sonuçta üst segment ama Jetta ile yine benzerlikleri büyük..Yani arabama sürekli 4 kişi binmiyorsa,Polo ile Golf almak arasında çok bir fark görmüyorum ben..

Devam edecek olursak,Doğuş Grubu'nun satış sonrası hizmetlerde geçirme politikasını hoş bulmuyorum.VW/Seat servisleri,arabanın camsuyunu sen değiştirdin bu yüzden garantisi öldü diyecek kadar pimpirikli servisler ve inanılmaz pahalı.3.yılındaki Seat Leon'a 485TL ödedi arkadaşım,araç serviste yarım saat kaldı/kalmadı.

Bu yüzden aradaki fark 8bin TL'den çok daha fazla oluyor ki Hyundai'nin 5 yıl garanti vermesi de cabası.

Ben motor kıyası yapmadım ama CRDİ motorun Multijet motordan iyi ya da kötü olduğuna nerden geldik anlamadım.Ha Fiat'ın bu segmentte yazacağım arabası Fiat Bravo'dur ama 2013'de üretimi bitireceği dedikodusu var.Yoksa Bravo'nun Multijet motoru 300nm tork veriyor ki Mercedes/BMW dizellerinde bu tork yok.Ama Hyundai'nin de dizel motorlarının performans ve ekonomi konusunda iyi olduğu da gerçek.Tem'de korkusuzca basan 100lerce Getz var.

Sonuç olarak Türkiye insanının kafasındaki imajı kırmak çok zor.VW at arabası yapsa Alman arabasıdır diyip alacaklar afedersin.Ama şöyle birşey de var,yıllar önce Toyota'da bu konumdayken bir atılım yaptı ve bugünkü imajı ortada.Ki Hyundai'nin çizimleri Toyota'ya göre çok başarılı,bu fiyat politikasını devam ettirirse 4-5 sene sonra başarıya ulaşacaktır.

VW fanatiği değilim hocam kesinlikle. Hatta VW son Passat'la fln çok bozdu kendini. Üstüne bir de DSG arızası yaşadılar sıkıntıları büyük. Ama Hyundai ile VW kesinlikle kalite konusunda aynı değil. Bunu anlatmak istedim.

Atıf'a katlıyorum. Ben Toyota araçları beğenmedim gitti. Millet alıp duruyor ve bir o kadar da fiyat farkı var misal Ford-Honda gibi araçlarla. Ancak ben "özel" bir yanını göremedim. Bizim ülkemize has gibi geliyor. Aynı durum ev alırkende geçerli "cephesi ne ?" cephe önemlidir ancak sizin aldığınız ev çok cepheli ve/veya ısı yalıtımlı ise bu fark minimal olur bol güneş dışında. Benzer durum "tabu".

Toyota motor konusunda en az arıza veren ve en dayanıklı motor üreten firmalardan birisi. İstatistiklerde en az arıza yapan motor firması olarak 1.'ler. Bu bile Toyota almak için yeterli bir sebep. Yoksa tip konusunda aşırı bir albenisi yok haklısın.

VW fanatiği değilim hocam kesinlikle. Hatta VW son Passat'la fln çok bozdu kendini. Üstüne bir de DSG arızası yaşadılar sıkıntıları büyük. Ama Hyundai ile VW kesinlikle kalite konusunda aynı değil. Bunu anlatmak istedim.

Yeni i30'la test sürüşü yap,Golf ile arasında zerre fark olmadığını görürsün :)

2 sene önceki Hyundai imajı olsa dağlar kadar haklısın ama özellikle i serisi ile başlayan kalite artışı iX35 ve i30'da kendisini fark ettiriyor artık.

Pahalılık konusunda iX35'de haklısın ama insanların kafasında bu imaj olmasa,i30 tam bir "Golf killer" olur :)

Toyota motor konusunda en az arıza veren ve en dayanıklı motor üreten firmalardan birisi. İstatistiklerde en az arıza yapan motor firması olarak 1.'ler. Bu bile Toyota almak için yeterli bir sebep. Yoksa tip konusunda aşırı bir albenisi yok haklısın.

Motor konusunda "tam" olarak değil ancak genel olarak katlıyorum Emre. Tam olarak katılmama sebebim ağırlığa göre sundukları motor performanslarının düşük,i gördüğüm bazı arızalarının olması.

Motor konusunda "tam" olarak değil ancak genel olarak katlıyorum Emre. Tam olarak katılmama sebebim ağırlığa göre sundukları motor performanslarının düşük,i gördüğüm bazı arızalarının olması.

Avrupa'yı pek takmıyorlar benim düşüncem. Çünkü Amerika'da Toyota/Lexus oldukça fazla satıyor, hatta Amerika'da ilk 3'de yer alıyor ve ürettikleri en düşük motor hacmi 2.5 olduğu için sorun olmuyor. 1.33 motor sadece Avrupa'da satışta mesela. Amerika'da bedava desen almazlar 1.3 motoru.

Avrupa'yı pek takmıyorlar benim düşüncem. Çünkü Amerika'da Toyota/Lexus oldukça fazla satıyor, hatta Amerika'da ilk 3'de yer alıyor ve ürettikleri en düşük motor hacmi 2.5 olduğu için sorun olmuyor. 1.33 motor sadece Avrupa'da satışta mesela. Amerika'da bedava desen almazlar 1.3 motoru.

ABD'de tutulan bizde tutulmayan ya da o kadar rağbet görmeyen araç (gerek distribütör gerekse ön yargılar sebebi ile) Mazda'dır. Harika araçlar aslında.

Hyundai i30 vw golf vs hakkında sadece şunu izleyin derim. Geçmiş olsun :)

[video=youtube;YpPNVSQmR5c]https://www.youtube.com/watch?v=YpPNVSQmR5c[/video]

Mercedes CEO'su da Fiat'a binip beğeniyor, bu video eski 7 ay öncesinde bir fuardan.

Golf ile İ30'u kıyaslamak, Messi ile Mehmet Topuz'u kıyaslamaktır.

İ30'a kötü diyen yok, illa ki beğenenler çıkar.

Ama 50.000TL verip Hyundai alırsam kalp krizi geçiririm ben sanırım.

Var ya Fiat'ı hiç biriniz beğenmiyorsunuz ama piyasadaki markaların yarısından çoğunun tozunu attırır. Hem donanım, hem de performans ile.

Mercedes CEO'su da Fiat'a binip beğeniyor, bu video eski 7 ay öncesinde bir fuardan.

Golf ile İ30'u kıyaslamak, Messi ile Mehmet Topuz'u kıyaslamaktır.

İ30'a kötü diyen yok, illa ki beğenenler çıkar.

Ama 50.000TL verip Hyundai alırsam kalp krizi geçiririm ben sanırım.

Reis DH otomobil forumunda yazıyormusun? :D Ordaki elemanların yorumuna benziyor ^

Üst Alt