2012 Londra Olimpiyatları Resmi Başlığı - Sayfa 28 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2012 Londra Olimpiyatları Resmi Başlığı

Cevap: 2012 Londra Olimpiyatları Resmi Başlığı

Erdogan istifa.. 10 yildir bastasiniz, ne yaptiniz bu ulkede sporcu yetistirmek icin?

varsa yoksa ileri demokrasi..

Yarışıcak sporcu kalmıştır illaki ama ben bu saatten sonra madalya alabilcek sporcumuzun kaldığını hiç sanmıyorum...

Aslı Çakır Alptekin, Servet Tazegül, Bahri Tanrıkulu madalya beklediğim isimler kalanlar arasında. Servet altın, Aslı gümüş, Bahri bronz.

Karin Mey Melis - uzun atlama. Bu ablamız madalya kazanabilir. 6,80 i geçen 3 atlamacı var ve Karin 6,80 atlamış. Diğerleri 6,60-6,70 civarında elemelerde.

Yarışmanın en büyük favorisi Brittney Reese sadece 6.57 atlamış ama.

Öncelikle bizi temsil eden tüm sporcularımızı tebrik ediyorum,edeceklere de başarılar diliyorum. Hepsine teşekkürler. Fakat;

Türkiye rekorunu kırmış,rakipleri çok zormuş,bir iki gün önce hastalanmış,üzerinde baskı varmış,konsantresi bozukmuş,yine de olimpiyatlar için iyi bir dereceymiş vs. vs.

Bu iş böyle olmaz. Macaristan'ın,Kazakistan'ın 6 altın madalyası var. İran'ın 8 madalyası var. Romanya'nın,Belarus'un 9 madalyası var. Bunlar sadece birkaç örnek. Ya biz ne yapmışız? Bir tane bronzla 4 yıl övünür dururuz.

70 milyonu aşkın nüfusumuz var. Dünya çapında kaç sporcumuz var,kaç sanatçımız var,kaç bilim insanımız var,kaç doktorumuz var,kaç mimarımız var ... ? Onların da zaten çoğu sonradan Türk oldu.

Örnek vermek gerekirse,devşirdiğimiz Kenyalılar bile iş yapmıyor,peki normal Kenyalılar? Her koşuda zirvelerde görüyoruz onları, peki niye onlar başarılı da bizim Kenyalımız başarılı olamıyor? Demek ki sorun bizde.

Bursa kadar nüfusu olan ülkeler neler neler yapıyor,biz yapamıyoruz. Üzülüyorum,sinirleniyorum,düşünüyorum. Hiç kimse kusura bakmasın,benim düşüncelerim bunlar.

Öncelikle bizi temsil eden tüm sporcularımızı tebrik ediyorum,edeceklere de başarılar diliyorum. Hepsine teşekkürler. Fakat;

Türkiye rekorunu kırmış,rakipleri çok zormuş,bir iki gün önce hastalanmış,üzerinde baskı varmış,konsantresi bozukmuş,yine de olimpiyatlar için iyi bir dereceymiş vs. vs.

Bu iş böyle olmaz. Macaristan'ın,Kazakistan'ın 6 altın madalyası var. İran'ın 8 madalyası var. Romanya'nın,Belarus'un 9 madalyası var. Bunlar sadece birkaç örnek. Ya biz ne yapmışız? Bir tane bronzla 4 yıl övünür dururuz.

70 milyonu aşkın nüfusumuz var. Dünya çapında kaç sporcumuz var,kaç sanatçımız var,kaç bilim insanımız var,kaç doktorumuz var,kaç mimarımız var ... ? Onların da zaten çoğu sonradan Türk oldu.

Örnek vermek gerekirse,devşirdiğimiz Kenyalılar bile iş yapmıyor,peki normal Kenyalılar? Her koşuda zirvelerde görüyoruz onları, peki niye onlar başarılı da bizim Kenyalımız başarılı olamıyor? Demek ki sorun bizde.

Bursa kadar nüfusu olan ülkeler neler neler yapıyor,biz yapamıyoruz. Üzülüyorum,sinirleniyorum,düşünüyorum. Hiç kimse kusura bakmasın,benim düşüncelerim bunlar.

türkiye rekoru kıran adam ilk turda eleniyor suç sporcularda değil hiç kimsede değil . Ya biz kötüyüz yada onlar bizden daha iyi .

Birde sporcular yarış sonrası gelip ağlıyorlar yok neymiş baskı varmış yok şansızlık varmış . Neden Amerika'da neden başka bir ülkede sporcular baskı içerisinde değil . Buranın olimpiyat olduğunu ve ucunda ölüm olmadığını sporculara söylememiz lazım . Stres ve baskı içinde değil rahat yarışlara çıkıp bitirmemiz lazım . Madalya alırsın almazsın önemli değil ancak kötü bir yarışın arkasından ağlıyorlar ya işte o zaman diyorumki biz başarılı olmayız olamayız olamayacağız .

Beklendiği gibi bokstaki son temsilcimiz de rus boksöre yenildi. Rakip zıpkın gibi, çok seri, yapacak bir şey yoktu.

Halen 2020'ye adaymıyız değilmiyiz, belli değil,

2020'ye aday olupta 2-3 madalya kazanırsak, tarihe geçeriz, dalga konusu oluruz.

Üst Alt