2013 Bmw M6 (F13) - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2013 Bmw M6 (F13)

Cevap: 2013 Bmw M6 (F13)

A4 ile alakası yok, ama M6'nın içi 5 serisiyle nerdeyse aynı.

v4v4.jpg

[video=youtube;rNbjBZ1vxPU]https://www.youtube.com/watch?v=rNbjBZ1vxPU[/video]

R8 M6'yı sesiyle döver.

1:50'den sonra R8 içinden çekime geçiyor.

O iç görüntü sonradan modifikasyon görmüş. Göstergeler orjinalde beyaz değil. A4 ile aynı. Bir de sadece klima bölümü üçgen çıkıyor. Onun dışında tamamen aynı. Direksiyon+vites bu konuya dahil olmaz.

R8 sadece ufak saniyelik draglarda vs... geçiyor hep M6'yı. 10-100km gibi uzun herhangi bir mesafede M6'nın yanına yaklaşamaz. Arada ağırlık farkı var. R8 sadece kısa mesafe aracı.

Tarık şu Audi'yi abartmasan iyi adamsın da. :) Adamlar şaka gibi R8 dediğiniz araçta FSI motor kullanıyorlar.

Bmw M6 = 1785 kg

Audi R8 = 1560 kg

R8 sadece ani hızlanmalar ve kalkışda M6'yı geçebilir. M6 koptuktan sonra R8 yığılır kalır zaten ikisinin de maksimum hızları belli. Arada büyük fark var.

İç görüntüde en ufak modifikasyon yok, herşey orjinal. Sen klasik R8'e bakmışsındır, bu R8 GT.

Bu da A4:

v5md.jpg

Asıl M6'nın içi nerdeyse 5 serisiyle aynı :ka21:

R8 mekanik olarak Lambo Gallardo ile birebir aynıdır. M6 gibi coupe değil gerçek bir super sport car'dır. Tepki, yol tutuş, keskinlik, ivme falan olarak M6'dan iyidir. M6, R8'e kolay kolay kafa tutamaz.

Klasik R8'den bahsediyorum tabi ki.

M6 uzun mesafede uzuyor gidiyor bu bir kesin. Dediğim gibi kalkışlarda ve atıyorum 2. vites 3000devirde ani kalkışlarda çok atak gider ve M6'yı geçer. Her neyse.

Yeni 5 serisi ve yeni 6 serisinin içleri farklı bakabilirsin.

Klasik R8'den bahsediyorum tabi ki.

M6 uzun mesafede uzuyor gidiyor bu bir kesin. Dediğim gibi kalkışlarda ve atıyorum 2. vites 3000devirde ani kalkışlarda çok atak gider ve M6'yı geçer. Her neyse.

Yeni 5 serisi ve yeni 6 serisinin içleri farklı bakabilirsin.

Güncel M6 ile aynı dönem 5 serisinin içi tıpatıp aynı. Yeni 5 serisinin içi illaha ki farklıdır.

Pistde de M6'nın işi zor bu da kesin ;)

Güncel M6 ile aynı dönem 5 serisinin içi tıpatıp aynı. Yeni 5 serisinin içi illaha ki farklıdır.

Pistde de M6'nın işi zor bu da kesin ;)

Zaten kabul ediyorum. Şimdi R8 dediğimiz araç 4 çeker ve normal 4 çekerin yaşadığı güç kaybını yaşamıyor neden? Ekstra şaft kullanmıyor, çünkü motor arkasında. M6 ise motor önde olup, arkadan itiş olduğu için belli aralıklı bir kayıp yaşıyor.

Yeni M5 ve çıkacak olan yeni M6'nın içleri farklı onu söyleyim. Ama eskileri aynıydı bir kaç şey dışında.

Üst Alt