2013 Model Galatasaray - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2013 Model Galatasaray

Cevap: 2013 Model Galatasaray

Hamit gelirse gelsin de hayvan-i yardırgan kanat(lar) da gelmeli. Şimdi Hamit geldi kanadı, Engin-Çolak-Hamit vs emanet ediyoruz demesinler.

Hamit'in son 3 yıllık istatistiklerine bakın;

2010/11 sezonu;

35 Maç = 4 gol 7 asist

2009/2010 sezonu;

30 Maç = 3 gol 3 asist

2008/2009 sezonu;

24 Maç = 2 gol 3 asist

3.5 sezonda = 9 gol 13 asist :asd: Selçuk 30 maçta ulaştı bu rakama.

Bu adam mı harika? Bu adam mı şahane?

Selçuk İnan'ın 8 ayda yaptığını 3.5 sezonda yapamamış bir adam. Boş transfer olur, takımı yavaşlatır. Bize hızlı oyuncular lazım. Hamit'dense Alper veya Mehmet Ekici'yi 100 kere tercih ederim, hiç değilse yaşları genç.

Hamit bir Milli takım efsanesidir ve Hamit'i sadece Milli takımda izleyenler şişire şişire anlatır.

Tabi bu istatistikleri hangi takımda hangi oyuncuların arkasında oynarken yaptığına da bakmak gerekir. Önde Ribery, Robben, Mario Gomez gibi oyuncular oynarken bazı oyuncuların da bunların yükünü çekmesi gerekir. Eğer Hamit söylediğiniz kadar şişirme bir oyuncu olsa Real Madrid transfer etmezdi herhalde. Yıllarca Bayern Münih te oynamış, ordan da Real Madrid'e transfer olmuş bir oyuncuya ayıp ediliyor sanki...

galiba milli takımdaki bazı maçlardan dolayı hamite kafayı taktınız

ama haklısınız milli takım topluca çok iyi bir takım olduğu için

hamit de bizi tek başına kurtarmadığı için çok kötü futbolcu

Bu arada benim Hamit'i istememe gibi bi durumum asla yok söyleyeyim. 4-3-3e döneceğimizi sanmıyorum ama dönersek her türlü 11 oynar. 4-4-2de yardıran kanatlar istediğim için sağ kanatta oynamasını istemem kendi adıma. Ama her türlü gelmesini isterim Melo-Selçuk cezalı olur, sakatlanır, Eboue Afrika kupasına gider ne bileyim illa bi durum olur ve Hamit sırıtmadan oynar yerlerinde.

Kimse Hamit inanilmaz futbolcu demiyor. Hamit kadroda bulunmasi gereken tecrübeli bir Türk futbolcu. Hayati Avrupa´da gecmis. Bakarsiniz Melo transferinde sorun cikar, planlama degisir. Hicbirseyin garantisi yok. Ayrica Hamit´i heryerde oynatirsin. O yüzden simdiden anlasmak önemli.

---------Selcuk____Hamit---------------

---------Hamit____Melo-----------------

---------Selcuk___Melo----------------(Hamit alternatif)

Avrupa´da is yapacam diyorsan, böyle bir kadron olacak. Eksikleri takmayacak düzeyde olacak kadron. Samsunspor´la degil, Milan´la oynayacaksin, Bayern´le oynayacaksin

Bu arada benim Hamit'i istememe gibi bi durumum asla yok söyleyeyim. 4-3-3e döneceğimizi sanmıyorum ama dönersek her türlü 11 oynar. 4-4-2de yardıran kanatlar istediğim için sağ kanatta oynamasını istemem kendi adıma. Ama her türlü gelmesini isterim Melo-Selçuk cezalı olur, sakatlanır, Eboue Afrika kupasına gider ne bileyim illa bi durum olur ve Hamit sırıtmadan oynar yerlerinde.

abi yardıran kanat diyosunuz da

yardıran kanat de savunmaya yardım etmiyo

hamit geriye de yardım eder

yardıran kanat 4-3-3te olur çünkü arkasındaki açığı ortadaki üçlü kapatabilir

4-4-2nin kanadı daha dengeli geri ileri çalışan adam olur

Hamit,i istemeyenler birazda bu işin yılan hikayesine dönmesinden dolayı bıkkınlıklarından dolayı istemiyorum diyorlar.Ama gelirse bir çoğunun hayır diyeceğine inanmıyorum.

Kimse Hamit inanilmaz futbolcu demiyor. Hamit kadroda bulunmasi gereken tecrübeli bir Türk futbolcu. Hayati Avrupa´da gecmis. Bakarsiniz Melo transferinde sorun cikar, planlama degisir. Hicbirseyin garantisi yok. Ayrica Hamit´i heryerde oynatirsin. O yüzden simdiden anlasmak önemli.

---------Selcuk____Hamit---------------

---------Hamit____Melo-----------------

---------Selcuk___Melo----------------(Hamit alternatif)

Avrupa´da is yapacam diyorsan, böyle bir kadron olacak. Eksikleri takmayacak düzeyde olacak kadron. Samsunspor´la degil, Milan´la oynayacaksin, Bayern´le oynayacaksin
yeani :ka21:

Tamam da bu takımın şuanki en büyük sorunu (kanat) kreatifliği. Sen bu görevi Hamite vermezsin çunkü bunu yeterince yapamaz. Ama gelmesin demiyorum kesinlikle, ondan daha kaliteli bir yerli ve joker var mı?

ayrıca bu sene yine afrika kupası var. eboue yine gidecek. kadroda her zaman bulunmalı hamit gibi oyuncular. bi nevi ümit davala gibi. ümitinde oyunun öyle ahım şahımlık yoktu ama adam milan da internerde oynadı werder bremende şampiyonluk yaşadı yanlış hatırlamıyorsam.

bu gibi oyuncular önemlidir. çok gösterişli olmazlar ama çok işe yararlar.

Yardıran kanat savunmaya yardım etmez diye bişey yoktur.Takım oyununa uyan ve uymayan topçular vardır işte.Bize kuarejma gibi apaçiler değil Pozisyon almasını bilen takım oyununa uyan yardıran kanatlar lazım ki kolay bulunmuyo tabi.

Hamit tarzı adamlar milenyum öncesi kafasında futbol anlayışındalar.

Yardıran kanat savunmaya yardım etmiyor???

Evet etmeyecek zaten. Günümüz futbolunda bekler ne işe yarıyor? Açığa yardım etmeye yarıyor. Ronaldo, Messi, Robben bu adamları izleyenler kaç defa defansa yardıma geldiğini görmüşler? Tamam bir Q7 gibi eli belinde saha gezmemeli ama iyi bir açık oyuncusu zaten geriye yardım fazla etmez. Geriye sürekli yardım eden de, tabirinizle yardırabilen bir kanat olmaz.

Hamit'in 4-4-2'de kanat oynayıp tabirinizle yardıracağını sananlar büyük yanılgı içindeler, zaten bunu bildiklerinden hakarete varan cevaplar vermeleri bunun hezeyanı olduğunu gösteriyor aslında.

Hamit şuan bizim takımda sadece Melo veya Selçuk'un yerinde oynar. Ama bir Melo gibi sağlam olmadığı gibi, Selçuk gibi de iyi istatistik verebilecek bir oyuncu değil. Ama bizim yönetim Melo'yu zaten almayacağı için, Hamit'e alışmak da iyi olur aslında bedava diye veya çok ucuza alacağımız için kesin gelir orası ayrı. Ama Hamit yüzünden bu takım 4-3-3 yani Türkiye şartlarında 4-2-3-1 diye oynanan sisteme dönülürse, bu takımdan hiç birşey olmaz. Daha takımda sol bek yok, santrafor yok, kanat oyuncusu yok, herkesin tek derdi Hamit olmuş. Önce Hakan Balta'dan nasıl kurtuluruz onu düşünün.

ronaldo messi robben yardım etmez

çünkü takımları tek forvet oynuyo

merkez ortasahada 3 tane adam var

bekler güçlü

ama ben bizim 4-4-2 oynayacağımızı varsayıyorum

4-4-2 oynuyosan kanatlar savunmaya yardım etmek zorunda

Sag ve sol aciga mümkünse cok üst düzey yardirangillerden yabanci alinmali.

Gökhan Töre zorlanmali.

Ayrica Serdar Aziz de mutlaka alinmali, ki Semih-Ujfa'nin yerine gözünü kirpmadan sahaya sürebilecegin bir oyuncu kendisi.

Bir de Elmander'in yanina cok saglam forvet oyuncusu lazim. Hareketli, atletik, hizli ve adam gecebilenlerden.

yardiran adam dedigin mesela Keita vardi simdi 4-4-2'de iki kanadin Keita gibi adamlardan olussun bakalim defansini parcalara ayirmiyorlar mi.Orta sahada 3 tane defansi bilen adam olmasi lazim ki geride pozisyona gore kaymalari yapabilesin.

Olayı şöyle özetlemek gerekirse.

Meloya en az 8 milyon euro bonservis verilecek.

sağ tarafa bir oyuncu alınacak.

Bir sol bek.

Bir forvet. (bir ekmek bir süt gibi oldu)

Bence sağ kanada Hamiti koyalım. sol beke Taiwo. (sağlık durumunu iyi varsayarak yazdım)

Forvete Ereni alırsak ki abartıldığı kadar bonservisi yok Necati Baroş Elmander Eren bize ligde şampiyonlar liginde yeterli olur.

Çağlar Servet Serkan Batdal Culio Stancu Pino Sercan Riera Kazımıda gönderirsek çöplüktende kurtulmuş oluruz.

----------Muslera---------

Eboue--Semih--Ujfa--Taiwo

Hamit-Selçuk-Melo-Engin (Emre)

------Eren--Elmander---

*Ufuk--Hakan Balta--Gökhan Zan--Sabri--Ceyhun--Yekta--Emre(Engin)--Aydın?--Yiğit--Baroş--Necati--

Bir kaç tanede genç oyuncu takviyesiyle bence kadromuz belki çok gösterişli olmaz ama yardımlaşmanın presin üst seviyede olduğu bir takım olur.

bu arada dalıp gitmişim lan kadro olaylarına

Hamit iyi oyuncu ama Winger dediğimiz yardıran çalım atan bi oyuncu değil bence sağ kanata Hamit olmaz.

Hamit tarzı adamlar milenyum öncesi kafasında futbol anlayışındalar.

Yardıran kanat savunmaya yardım etmiyor???

Evet etmeyecek zaten. Günümüz futbolunda bekler ne işe yarıyor? Açığa yardım etmeye yarıyor. Ronaldo, Messi, Robben bu adamları izleyenler kaç defa defansa yardıma geldiğini görmüşler? Tamam bir Q7 gibi eli belinde saha gezmemeli ama iyi bir açık oyuncusu zaten geriye yardım fazla etmez. Geriye sürekli yardım eden de, tabirinizle yardırabilen bir kanat olmaz.

Hamit'in 4-4-2'de kanat oynayıp tabirinizle yardıracağını sananlar büyük yanılgı içindeler, zaten bunu bildiklerinden hakarete varan cevaplar vermeleri bunun hezeyanı olduğunu gösteriyor aslında.

Hamit şuan bizim takımda sadece Melo veya Selçuk'un yerinde oynar. Ama bir Melo gibi sağlam olmadığı gibi, Selçuk gibi de iyi istatistik verebilecek bir oyuncu değil. Ama bizim yönetim Melo'yu zaten almayacağı için, Hamit'e alışmak da iyi olur aslında bedava diye veya çok ucuza alacağımız için kesin gelir orası ayrı. Ama Hamit yüzünden bu takım 4-3-3 yani Türkiye şartlarında 4-2-3-1 diye oynanan sisteme dönülürse, bu takımdan hiç birşey olmaz. Daha takımda sol bek yok, santrafor yok, kanat oyuncusu yok, herkesin tek derdi Hamit olmuş. Önce Hakan Balta'dan nasıl kurtuluruz onu düşünün.

Hamit gibi oyuncular olmadan Hakan'ı Servet'i nasıl göndermeyi düşünüyoruz çok merak ediyorum. Bu seneki kadroda bile adam gibi kanat oyuncusu ve sağ bek alternatifi yokken Hamit ilaç olur şu anda takıma. Keşke hep dediğim gibi Montolivo - Farfan ikilisini bedava kapıp Taşçı - Eren ikilisini de kadroya katabilsek. Fakat CL'de oynayacak -yabancı sınırlamalı- bir takımın çok iyi yabancıları, çok iyi yabancıları için de çok iyi yerlileri olması gerekiyor. Selçuk, Hamit ve Taşçı bu çok iyi yerli sınıfına girerler, Derdiyok ve Semih'i de bu sisteme ekledik mi tamamlanır işimiz.

Üst Alt