2014 DK Final | Almanya 1-0 Arjantin | Şampiyon Almanya! | 13 Temmuz - Sayfa 60 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2014 DK Final | Almanya 1-0 Arjantin | Şampiyon Almanya! | 13 Temmuz

Niye? Para ve vatan satma örneğim biraz daha extrem bir örnek olsada ikiside aynı yola giriyor.

Kariyeri için adam ay yıldızına sırt cefirmiş.

Ben veya bazıları yapmıyor bu satışı. Türk olan herkez ay yıldızlı milli formayı satmamılıdır bence bir kaç kuruş için veya bir teneke için

Bu benim ve benim gibilerin düşüncesi sadece tabiki ama ft zihniyeti ile alakası yok.

Aşırı vatan sever veya milliyetci desen neyse.

Ya oynamasi sorun deil,isvicre avusturya da okadar Türk oynuyor,satmakla alakasi yok bunun ama bu ilk macindan sonraydi galiba alman tvsine verdigi röportajla hainlik yapti.

Bir soru üzerine hic Türkiyeyi anmadan ben almanim baska herhangi bir ülke benim icin sözkonusu deildi dedi.Tam tercüme edilmiyor ama kullandigi kelimeler Türkleri asagiladi.

Löw Almanyada 2.5 milyon euro kazaniyormus. Bu dünya kupasi haric en basarili takim İspanya TDsi 2.3 milyon euro kazaniyor. Arjantin TDsi 615 bin euro. Bizim Milli takim hocasi ne kadar kazaniyor? cok merak ettim simdi.

Terim'i savunmak istemem ama biraz da haksızlık var. Türkiye şartlarında bir futbol ülkesinde hemen hemen tüm uluslararası başarılarda bu adamın imzası var. İlk kez Avrupa şampiyonasına katılma, Akdeniz oyunları şampiyonluğu, UEFA kupası, (kurduğu takımın dünya 3.lüğünü hadi ona yazmayalım), CL çeyrek finali ve Avrupa Şampiyonasında yarı final. Yani bütün başarılarda bu adam var. Bu kadar da haksızlık etmeyin yani.

Ya oynamasi sorun deil,isvicre avusturya da okadar Türk oynuyor,satmakla alakasi yok bunun ama bu ilk macindan sonraydi galiba alman tvsine verdigi röportajla hainlik yapti.

Bir soru üzerine hic Türkiyeyi anmadan ben almanim baska herhangi bir ülke benim icin sözkonusu deildi dedi.Tam tercüme edilmiyor ama kullandigi kelimeler Türkleri asagiladi.

Türk milli takımdan teklif gelmeyenler hadi başka ülke için oynaya bilir.

Ama mesut için gel türk ay yıldız seni bekliyor denilip yok ben almanı sectim kariyerim için derse bu bir satışdır.

Hakan çalhanoğlu neden türkiyeyi seçti mesela? Alman federasyonu baya uğraşdı onun için üstelik.

Futbolda özelikle milli takım askerlik gibidir. Vatani görevdir.

Futbolun dünyada siyaset olsun, ülke adına maddi gelir olsun tanıtım anlamında bir nummara spordur.

Mesut özil kendi çıkarları için ay yıldızı satmışdır benim gözümde.

BsdaUlPCIAEkeXc.jpg

bu herif her yerden türüyor.

Türk milli takımdan teklif gelmeyenler hadi başka ülke için oynaya bilir.

Ama mesut için gel türk ay yıldız seni bekliyor denilip yok ben almanı sectim kariyerim için derse bu bir satışdır.

Hakan çalhanoğlu neden türkiyeyi seçti mesela? Alman federasyonu baya uğraşdı onun için üstelik.

Futbolda özelikle milli takım askerlik gibidir. Vatani görevdir.

Futbolun dünyada siyaset olsun, ülke adına maddi gelir olsun tanıtım anlamında bir nummara spordur.

Mesut özil kendi çıkarları için ay yıldızı satmışdır benim gözümde.

Hakan ayri bir olay,Cocuk Ocaktan yetisme ilk Takimida Turanspordu,ailecek Türk Milliyetcisi onu mesutla sunla bunla zaten kiyasliyamayiz.

Burada bazilari Cocuga beddua etselerde Fanatik Galatasarayli hepsi ailecek.

o değilde normalde benim maçı izleyip 0 0 uzatmalara gitmesi lazımken bendeki kötü şansla işe bak maçı 11 de biliyordum 2.yarıyı izlerim diye gececiyim işte 12 20 de kalktım tv yi açtım birde baktım dakika 110 maçı kaçırdığıma üzülürken skor 0 0 diyede sevindim :D normalde maçı kaçırdığımda 5-3 felan olması lazım skorun üstüne üstlük açtım maçı 1 dk sonra götze attı :D

Hakan ayri bir olay,Cocuk Ocaktan yetisme ilk Takimida Turanspordu,ailecek Türk Milliyetcisi onu mesutla sunla bunla zaten kiyasliyamayiz.

Burada bazilari Cocuga beddua etselerde Fanatik Galatasarayli hepsi ailecek.

Yani mesutun ailesi türk olmanın gururunu ve sevdasını eğitememiş diyorsun. Ola bilir.

Neyse kendisi bilir ve bildi. Ama türk olduğu dahil gururluyum diye gezmesin.

Türk kökenli alman mesut, benim için sadece.

Degildir.

Futbol sonuçta bir spordur

Askerlikte ölme ihtimali var

Vatani görev anlamda anlatmak istemişdim aslında. Bire bir aynı sonuclar ortaya çıkmadığını bizde biliyoruz tabiki.

Sadece spor demende yazdıklarımı pek okumadığın anlamına geldi bana şahsen.

Sadece spor dediğin bir olayda niye ülke başbakanları camp kuruyor turnafa ülkelerinde?

Ülkelerin daha önemli konuları yok galiba sadece spor gibi bir konuda günlerce ülkelerinden uzak kalıyorlar.

[attachment=11757:BsdUUgYCMAAzdd5.jpg]

Ekli dosyalar

• BsdUvOTCUAABgdO.jpg
    BsdUvOTCUAABgdO.jpg
    38.2 KB · Görüntüleme: 305
  • BsdUUgYCMAAzdd5.jpg
    BsdUUgYCMAAzdd5.jpg
    38.2 KB · Görüntüleme: 297
Terim'i savunmak istemem ama biraz da haksızlık var. Türkiye şartlarında bir futbol ülkesinde hemen hemen tüm uluslararası başarılarda bu adamın imzası var. İlk kez Avrupa şampiyonasına katılma, Akdeniz oyunları şampiyonluğu, UEFA kupası, (kurduğu takımın dünya 3.lüğünü hadi ona yazmayalım), CL çeyrek finali ve Avrupa Şampiyonasında yarı final. Yani bütün başarılarda bu adam var. Bu kadar da haksızlık etmeyin yani.

Dünya sampiyonu TDnin maasindan bahsettim. Terimin maasini da merak ettim. Terim Milli takim 2011de GSye tekrar gelmeden, 1.320 bin tl aliyordu, basarisiz oldu, ayrildi. 1.320 bin tlde Mecliste tartisiliyordu.

Üst Alt