2014 DK Final | Almanya 1-0 Arjantin | Şampiyon Almanya! | 13 Temmuz - Sayfa 61 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2014 DK Final | Almanya 1-0 Arjantin | Şampiyon Almanya! | 13 Temmuz

Niye? Para ve vatan satma örneğim biraz daha extrem bir örnek olsada ikiside aynı yola giriyor.

Kariyeri için adam ay yıldızına sırt cefirmiş.

Ben veya bazıları yapmıyor bu satışı. Türk olan herkez ay yıldızlı milli formayı satmamılıdır bence bir kaç kuruş için veya bir teneke için

Bu benim ve benim gibilerin düşüncesi sadece tabiki ama ft zihniyeti ile alakası yok.

Aşırı vatan sever veya milliyetci desen neyse.

Mesut ahlaksiz Türk futbolun bir parçası olmadığı için kendisini sanşlı hissetmeli. Ft zihniyeti dediğim de bu ahlaksızlığı bildiği ve gördüğü halde para için ve çıkarları için bu ahlaksızlığı görmezden gelenler ve utanmadan Mesut gibilerine hain diyebilen kişiler.

Biz Romero-Rihanna-Götze ile uğraşırken Lahm işi götürmüş

BsdJ62sIIAAEB4v.jpg:large

Mesut ahlaksiz Türk futbolun bir parçası olmadığı için kendisini sanşlı hissetmeli. Ft zihniyeti dediğim de bu ahlaksızlığı bildiği ve gördüğü halde para için ve çıkarları için bu ahlaksızlığı görmezden gelenler ve utanmadan Mesut gibilerine hain diyebilen kişiler.

Sadece nefret gözüyle bakarsak haklısın. Türk futbolu maalesef batıklıkda. Ama sadece türk futbolu değil.

Türkiyenin genel durumun aynası resmen.

Siyaset üzerinden ve vatani askerlik üzerinden bir örnek vere bilirim aslında ama boş ver.

Siyaseti karıştırmayalım şimdi

Adamlar iyi savunma yaparak buraya geldi.

Ve Messi'nin bunda en küçük bir payı yoktu. Higuain ile birlikte ileride gezinmeyi tercih etti genelde.

Cidden neye göre verdiler bu ödülü? Grup maçlarında dünya takımlarına (!) karşı olan performansından ötürü mü?

Pazarlama stratejisi, duygusallık vb. birçok nedenden ötürü olabilir... Kupa başlıyor "Maradona'yı geçecek mi ? " , "Gelmiş geçmiş en iyi oyuncu olmasına sadece 1 kupa uzaklıkta" vb. diye saçma sapan,antipatiklik yaratan şeyler oluşuyor gündemde hemen...FIFA zaten Messi hapşırsa ödül verecek bir kurum...Grupları oldukça kek bir gruptu, Messi'nin coşmaması olağanüstü olurdu. Ha kaldı ki golleri dışında oyunu bazen ıslıklandı(örneğin Irak karşılaşması)...

Ayrıca Arjantin'in takım savunmasının çok iyi olduğuna pek katılmıyorum. Grup maçlarında deneyimsiz ve görece kendinden bayağı zayıf takımlara karşı pozisyonlar verdiler. Ayrıca İsviçre karşılaşması da malum. Daha sonraki turlarda Mascherano bayağı efektif oynadı ve iyi kapandılar kabul,fakat turnuva genelinde iyi savunma yaptıklarına inanmıyorum. Finale kadar geliş sürecinde, diğer takımlara nazaran göreceli kalite yönünden eksik takımlarla karşılaşmaları bu şekilde göstertti durumu...

Ah be almanya o iki dünya savaşınida kaybetmeyecektin şimdi bu amerikan denen bela olmazdı dünyanın başında. Kimse hitleri sevmez ama israil hitlerden daha büyük bir bela

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt