2018-2019 Galatasaray Futbol Takımı Kadro Planlaması - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2018-2019 Galatasaray Futbol Takımı Kadro Planlaması

Valla yabanci hakkini pek öyle yedek oyunculara kullanmak istemem ama Cenk, Enes ve Burak disinda yerli forvet bir tek Umut Bozok var. Eren Derdiyok kazmasini da Galatasaray'a hic yakistiramiyorum. Antalya'daki Deniz Kadah bile ona göre daha yetenekli bir forvet. Velhasil kelam forvete yabanci almak sart. Galatasaray'in ikinci forveti olmak Umut Bozok icin bir hayli zor olur, tecrübesiz haliyle.

Ndiaye'nin yerini de mecburen yabanci bir oyuncu ile dolduracagiz.

Son yabanciyi da stoper, 8 numara alternatifi veya kanat alternatifine kullanabiliriz. Nereye yerli alabilecegimize önce bir bakmak lazim.

Stopere yabanci alinacaksa evvela Donk'a tesekkür etmek lazim su ikinci devre oynadiklari icin, aksi taktirde epey lüzumsuz bir transfer olur stopere yabanci adam almak.

Donk'a teşekkür değil küfretmek lazım üstat :)

Keşke Feghouli yerine Robben 'i alsaydık 4.5 mil. € bonservis senelik 3.85 mil. € 'dan 5 yıllık sözleşme Feghouli 'nin toplam maliyeti => 23.75 mil. €

Münih geçen sene o kadar kolay bırakmayabilirdi yalnız. 10 milyona yakın bir bonservis çekerlerdi tahminim. Feghouli de şu ana kadar epey hayalkırıklığı yarattı ama çok büyük maliyetlerle almadığımız için ben bir sezon daha sabredilmesi gerektiğini düşünüyorum. Robben'le kıyaslanmaz tabii ama Feg de az buz bir adam değil.

Münih geçen sene o kadar kolay bırakmayabilirdi yalnız. 10 milyona yakın bir bonservis çekerlerdi tahminim. Feghouli de şu ana kadar epey hayalkırıklığı yarattı ama çok büyük maliyetlerle almadığımız için ben bir sezon daha sabredilmesi gerektiğini düşünüyorum. Robben'le kıyaslanmaz tabii ama Feg de az buz bir adam değil.

Feghouli kötü adam değil STSL 'de fark yaratır sağlam bir Feghouli ama hem transfer sürecinde beklerken hem maliyetinden dolayı o kadar beklentimiz yükseldi ki adama geldi sakattı oynamaya başladı ceza gördü geri döndü 1 maç iyiyse 3 maç vasatı aşamadı

Geri kalan 4 sezonunda maliyetinin ve beklentilerin karşılığını göstermesi gerekiyor Feghouli 'nin ...

Ya Nagatomo’nun ne günahı var? Son zamanlarda ondan daha iyi bir sol bekimiz oldu da bizim mi haberimiz yok?

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Örnek transferler
8 numara
(örneğin Marouane Fellaini) 5m imza parası/bonservis + 4m yıllık
Stoper (örneğin Ivan Marcano) 2m imza parası/bonservis + 3m yıllık
Sol bek (ö. Yuto Nagatomo) 3m bonservis/imza parası + 2.5m yıllık
Oğuzhan Özyakup bonservissiz 3m imza parası + 2.5m yıllık
Forvet (ö. Yevgen Seleznyov) 2m bonservis/imza parası + 1.5m yıllık
Kaleci (ö. Muammer Yıldırım) 2m bonservis + 1m yıllık
Emre Çolak 1.5m bonservis + 1.5m yıllık
Uğur Çiftçi bonservissiz + 0.75m yıllık
Toplam yıllık: 16.75m
Toplam bonservis/imza parası: 19.25m

Ryan Donk 1.25m yıllık sözleşme uzatma

Gönderilecek oyuncular
Yasin Öztekin, Umut Gündoğan, Koray Günter, Hakan Balta, Jason Denayer, Iasmin Latovlevici, Eray İşcan, Cedric Carrasso, (Yuto Nagatomo) sözleşme bitimi
Toplam yıllık: 7.88m

Tolga Ciğerci 3m bonservis
Eren Derdiyok 1m bonservis
Luis Cavanda 2.4m bonservis
Lionel Carole 2m bonservis
Toplam yıllık: 5.7m
Toplam bonservis: 8.4m

Yıllık maaş bütçemiz: -3.17m
Bonservis gelir/gider: -10.85m

Avrupa Kadrosu kriterleri
Türkiye altyapılı (en az 8) & Galatasaray altyapılı (en az 4)
Muammer Yıldırım
Serdar Aziz
Ahmet Çalık
Uğur Çiftçi
Selçuk İnan
İsmail Çipe
Soner Gönül
Emre Çolak
Doğan Davas

Geniş rotasyon:
Fernando Muslera/Muammer Yıldırım/İsmail Çipe/Batuhan Şen/Boran Güngör

Mariano Ferreira/Martin Linnes/Ali Ülgen/Emre Soytürk
Ivan Marcano/Ahmet Çalık/Ozan Kabak
Serdar Aziz/Maicon Roque/Sefa Özdemir
Yuto Nagatomo/Uğur Çiftçi/Soner Gönül

Fernando Reges/Ryan Donk/Gökay Güney
Marouane Fellaini/Selçuk İnan/Celil Yüksel

Sofiane Feghouli/Sinan Gümüş/Batuhan Tekin
Younes Belhanda/Oğuzhan Özyakup/Doğan Davas/Atalay Babacan
Garry Rodrigues/Emre Çolak/Recep Gül

Bafetimbi Gomis/Yevgen Seleznyov/Ahmet Sivri

İtalik: yazılanlar 21 yaş altı oyuncular

Ulan ne güzel başlık kim açmış acaba dedim; ben açmışım, aklıma sokayım böyle bir şey olabilir mi yahu artık bana rum hududunu göstermenizin zamanı gelmiş...

851550.jpg

Kadroya yazılması gereken ilk adam

İsmail Çipeye çıban başıdır kovulmalı demişsin? @Uğur Güzel
Evet hataylı grubundan memleketi hariç hiçbir vasfı yok sezon başında kovuyorlardı gitti kendine takım buldu sırf istanbulda kalsın diye terbiyesiz...Kendisini tanımıyorum selçuk gibi şahsen ama ailesi gürsel mahallesinden komşuları var tanıdık...Alkol, tütün ne ararsan bunda var...

Ya zaten bir dakika bile oynamışlığı yok işte selçük ağabeyi istiyor diye takımda...Beraber içmeye gidiyorlar, nargile kafelerde, yeşilköy çirozda sürekli ahlaksız cibiliyetsiz boynu altında kalır inşallah düşün o deve gibi boyuyla üstelik...

Yerli çetesinin elebaşı bu Selçuk zaten.Bu sezon başında olduğu gibi sezon sonu da temizlik şart oğlu şart.

Fernando Muslera
Gökhan Değirmenci

Maicon Roque
Serdar Aziz
Jason Denayer
Koray Günter

Mariano Ferreira
Martin Linnes
Yuto Nagatomo
Uğur Çiftçi

Fernando Reges
Ryan Donk