2018 DK A Grubu M:1 | Mısır 0-1 Uruguay | MS | 15 Haziran | TRT 1 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2018 DK A Grubu M:1 | Mısır 0-1 Uruguay | MS | 15 Haziran | TRT 1

V53red.png

egy.png
c80ecv.png
uru.png

2018 FIFA Dünya Kupası A Grubu 1. Maç
Mısır - Uruguay
Central Stadium,Yekaterinburg
15 Haziran 2018 Cuma
15:00

morEp0.png

Son düzenleme:
Salah'ın bu maça hazır olup olmaması her şeyi belirler. Salah'sız hiç şansları yok. Salah hazır olursa en azından bir beraberlik çıkararak gruptan çıkma şansını ciddi anlamda arttırabilirler. Sonuçta grubun favorisi ile oynayacaklar.

Mo Salah bu maçta net olarak sahada diyemeyiz ama %60 oynama ihtimali son haberlere göre. 2. maçta kesin olur ama randıman veremeyebilir bu turnuvada. Sadece 2 maçta yarım yumalak oynayabilecek bir Salah yetmez bu takıma, ben Mısır'ı zayıf buldum hazırlık maçlarında. Karşılıklı gollerin olacağı ve Uruguay'ın kazanacağı bir maç olur.

Eğer bahsedildiği gibi Salah'ın oynama ihtimali yüzde 60 seviyelerinde ise ben teknik direktör olsam Salah'ı riske etmeyip yedek soyundururdum. Çünkü grubun en güçlü takımına karşı oynayacaklar ve sağlam bir Salah'la bile puan almaları zor iş. Oysaki gelecek hafta oynanacak Rusya ve Suudi Arabistan maçları Mısır gibi bir takım için hedef maçı ve daha iyileşmiş bir Salah ile 2 rakibine karşı da favori çıkacaklardır.

Uruguay benim gözümde turnuvanın önemli takımlarından biridir. Çünkü atanları ve savunanları dünya çapında. Stoperlerin ikisi de Atletico Madrid'den. Cavani-Suarez ikilisi belki de kupanın en iyi forvet ikilisi. Son 3-4 aydır da çok formda olan Muslera sayesinde kalelerinde de sıkıntı yok. Orta alan pek tanınmış oyuncular değil ama onlarla da ilgili olumlu söylemler duydum. Böyle bir kadro bu gruptan rahat çıkar. Çeyrek finalin büyük adayları arasında olur.

Bu maç özelinde Mısır oyunu beraberliğe kilitleyebilirse oyunun son yarım saatinde Salah'ı da alıp galibiyete uzanabilirler ama Uruguay'ın ilk 45 dakikada işi bitirebilecek potansiyeli fazlasıyla mevcut. Erken gol farkı getirir. Beraberlik sürpriz olur..

Üst Alt