2018 DK Final | Fransa 4-2 Hırvatistan | MS | 15 Temmuz | TRT 1 - Sayfa 29 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2018 DK Final | Fransa 4-2 Hırvatistan | MS | 15 Temmuz | TRT 1

Son iki turnuvayi kazanan portekiz ve fransa asimetrik sistemlerle yani tek kanatli bir oyun anlayisi ile sampiyon oldular

3'lu sistemlerden cok daha mantikli buldugum bir oyun anlayisi diyebilirim

Griezmann'ı nasıl devşirdiniz lan

DiKYCPFWAAExxEu.jpg

:asd:

Son iki turnuvayi kazanan portekiz ve fransa asimetrik sistemlerle yani tek kanatli bir oyun anlayisi ile sampiyon oldular

3'lu sistemlerden cok daha mantikli buldugum bir oyun anlayisi diyebilirim
Tudor oynatırken ouw portekiz fransa oynatırken yeah.
Hatta zaman zaman FT hocam oynatmıştı Sneijder geldikten sonra.

Gscimbom Mobile

Sürekli Afrika takımı diyenlere de cevabım var;

Afrikalı dediğiniz oyuncuların hepsi Fransa'da doğmuş,büyümüş,eğitimi almış oyuncular.

Oyuncuların hiç birini zorla takıma almıyorlar. En basitinden Riyad Mahrez. Adam Fransa'da doğdu,yetişti ama Cezayir için oynuyor. Bizim 10 numaramız Belhanda'da aynı şekilde. Fransa'da yetişmesine rağmen Fas'ı seçti.

Yani sadece kendilerine değil Afrika takımlarına da katkıda bulunuyorlar. Bu olay bu kadar basit.

100-200 sene önce yaptıkları şeyler başka ama günümüzde futbolda yaptıkları son derece doğru. İsteyenle bu konuyu sabaha kadar tartışırım. Bana göre en ufak yanlış yok.

Sürekli Afrika takımı diyenlere de cevabım var;

Afrikalı dediğiniz oyuncuların hepsi Fransa'da doğmuş,büyümüş,eğitimi almış oyuncular.

Oyuncuların hiç birini zorla takıma almıyorlar. En basitinden Riyad Mahrez. Adam Fransa'da doğdu,yetişti ama Cezayir için oynuyor. Bizim 10 numaramız Belhanda'da aynı şekilde. Fransa'da yetişmesine rağmen Fas'ı seçti.

Yani sadece kendilerine değil Afrika takımlarına da katkıda bulunuyorlar. Bu olay bu kadar basit.

100-200 sene önce yaptıkları şeyler başka ama günümüzde futbolda yaptıkları son derece doğru. İsteyenle bu konuyu sabaha kadar tartışırım. Bana göre en ufak yanlış yok.
Milliyet kavramı yok ortada yalnız. Sırf daha popüler olabilmek için seçiliyor bu yol.

Dolayısıyla bu da milli takım kavramını kaldırıyor ortadan.

Milliyet kavramı yok ortada yalnız. Sırf daha popüler olabilmek için seçiliyor bu yol.

Dolayısıyla bu da milli takım kavramını kaldırıyor ortadan.

Ya elbette yanlış bulanlar olabilir ama dediğim gibi Fransızları eleştiremem ben. Madem herkes kendi kökenlerinde oynayacak deniyor;

Basketbolda Hidayet,Mirsad,Cedi,Ersan gibi isimlerin kökeni aslen Türk değil. Ancak kimsenin zoruna gidiyor mu? Hayır. İlla siyahi olunca mı dikkat çekiyor? Bana göre aynı şey.

Başarılı ülkelerin bir tanesinde bile bizim geri getirmek istediğimiz gibi aşırı kısıtlayıcı yabancı kuralı yok. Medya bu konuyu dile getirse ya şimdi, ama yok illa Galatasaray başarılı olacak, gelecek vadedecek anca ozaman gündem yaparlar.

Az evvel dünya kupasına katılan ülkelerin yabancı kurallarını incelerken farkettim, Rusya AB üyesi olmamasına rağmen AB sınırsız, AB dışı 7 sınırı koymuş. Daha önce tartışmıştık bu konuyu diye hatırlıyorum, demek ki olabiliyormuş. Sınır koyacaksak biz de bu şekilde koysak keşke.

Üst Alt